Voetgangersbrug staat over anderhalf Tien huizen op boerenerf 20| RESTAURATIE Laatste obstakels voor herstel en verhuizing monument Middelburgse spoorweg weggenomen woensdag 6 januari 2010 door Theo Ciele De voorheen monumentale spoorbrug ligt opgeslagen in een voormalige loods van de landbouwcorporatie. foto Ruben Oreel Nog anderhalf jaar en er staat weer een stukje Middelburgse spoorweghistorie in Goes. Het is nu nog moeilijk voor te stellen als je de ge demonteerde voetgangersbrug in een oude loods van de voormalige Walcherse landbouwcorporatie aan de Kleverskerkseweg ziet lig gen. Het lijkt op het eerste gezicht vooral veel en groot oud en ver roest ijzer. Alsof een reuzenkind zijn meccanodoos heeft omge keerd en er nooit meer naar heeft omgekeken. Stalen balken met veel klinknagels. Bij een aantal is te zien waar de houten treden be vestigd waren. De sierlijke, bogen die boven aan de trappen stonden, zijn nog goed te herkennen. Het jaartal van de bouw is in ijzer gego ten: 1870. De voetgangersbrugbrug was na de aanleg van de spoorlijn in het verlengde van de Segeersweg neer gezet om de verbinding met de binnenstad in stand te houden. Tien jaar geleden ging het oostelijk stationsgebied van Middelburg op de schop. Er kwamen een nieuw busstation, een fietstunnel en kan toren voor de gemeente en het wa terschap. De brug was toen al ja ren afgesloten omdat de gemeente gebruik niet langer veilig achtte. Oude gebouwen van de spoorwe gen moesten wijken. Het seinhuis je en de goederenloods, waarin de dansschool was gevestigd, verhuis den naar Goes, waar ze een plaats kregen langs het emplacement van de stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB). Begin 2008 ging de ge meenteraad akkoord met het voor stel om ook de brug naar Goes te verplaatsen. Het voornemen om de brug terug te zetten werd hier mee definitief losgelaten. Tot ver driet van onder anderen de stich ting Vrienden van Middelburg die de brug voor de stad wilden be houden. Een plan om de brug over het spoor naast het Arneka- naal te plaatsen werd ook nooit werkelijkheid. Reinier Zondervan, medewerker van de stichting SGB, vertelt dat al le benodigde vergunningen einde lijk binnen zijn. Na de winter gaat de stichting bekijken wat er alle maal moet gebeuren om de brug mammmMmMmmmmmsewmamimmmmim door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - De intensie ve veehouderij aan de Sluisweg 8 in Anna Jacobapolder maakt op termijn plaats voor tien woningen. Het college wil daar toestemming voor verlenen. Het gaat om een proef in het kader van het project boerenerven. De eigenaar van het niet meer in gebruik zijnde boerenbedrijf heeft het plan al in 2006 voorgelegd aan de gemeente. Aangezien de provin cie positief was, heeft het college vrij snel zijn medewerking toege zegd. Met name de ruimtelijke kwaliteitsverbetering is reden om het initiatief te omarmen. De afge lopen jaren is het plan tot in detail uitgewerkt. Burgemeester en wet houders achten de tijd nu rijp om de inspraak in te gaan. Tot eind ja nuari kunnen zienswijzen worden ingediend. De huidige woning wordt vervan gen door een nieuwe boerenwo ning met daarbij een grote tuin. Daarnaast komt er een groot hoofdgebouw, in de vorm van een boerenschuur, met daarin vijf wo ningen. Een derde onderdeel van het plan is een lager gebouw waar in ook nog vier zogeheten stalwo- ningen moeten komen. Het hoge gebouw krijgt een nokhoogte van maximaal twaalf meter, terwijl het kleine gebouw niet hoger dan 8 meter mag worden. Alle wonin gen worden zo gebouwd dat bewo ners er zonder te hoeven verbou wen een kleinschalige bedrijfsmati ge activiteit, kantoor of praktijk ruimte kunnen onderbrengen, liet is de bedoeling dat de bewoners hun auto gaan parkeren in aaneen geschakelde garageboxen in de vorm van een wagenschuur. Het is de vraag hoe de gemeente raad over het plan denkt. Het ini tiatief voor vier nieuwe woningen aan de Mosselhoekseweg bij Tho- len kon onlangs op veel kritiek re kenen. Veel partijen zijn huiverig voor nieuwe burgerwoningen in het buitengebied. Hier is sprake van een soortgelijke situatie. Kijk voor meer impressies van ':'?i 7 het plan op www.pzc.nl/tholen. Een impressie van het plan: één nieuwe boerenwoning (links), een boeren schuur met vijf huizen (rechts) en nog een lager woongebouw (achter).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64