Een uitvinding van i8l PvdA Reimerswaal zet in op duurzaamheid Gelok droomt van nucleair kenniscentrum Danny Vera en Flying Electra's in Ellesdiek Cursus in snoei van allerhande fruitbomen Classroom English bij Luzac Lyceum/College MEEST GELEZEN LANDBOUWMACHINEFABRIEK Familiebedrijf uit Heinkenszand Vierde keer Movies that Matter in 't Beest Nieuwjaarsconcert Euterpe in de Stenge Winterwonderland trekt 5500 bezoekers Mountainbiketocht voor kleedkamers Zal ik rijden? woensdag 6 januari 2010 door Luc Oggel KRUININGEN - Schone energie, ener gieleverende huizen, gescheiden riool- en regenwatersystemen, goe de fietsvoorzieningen en een kli- maatneutrale gemeentelijke organi satie; duurzaamheid is overduide lijk één van de speerpunten in het verkiezingsprogramma van de Pv dA in Reimerswaal. Volgens de partij heeft Reimers waal geen reputatie als het gaat 0111 duurzaamheid. Daarom vindt de PvdA het belangrijk dat er de komende raadsperiode zorgvuldig aandacht wordt besteed aan een duurzame leefomgeving. 'Bij alles wat we doen moeten de belangen van mensen, milieu .en economie tegen elkaar worden afgewogen. In die volgorde', staat in het program ma. ELLEWOUTSDIJK The Flying Electra's en Danny Vera geven op zondag 10 januari een concert in 't Kerkje van Ellesdiek te Ellewoutsdijk. Danny Vera komt voor het eerst in 't Kerkje. Hij bracht vorig jaar zijn vierde album uit, 'Pink Flamingo'. The Flying Electra's is de voortzetting van de Goese band die in de zestiger jaren succes had met gitaarmuziek. Het concert begint om 14.30 uur. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle geeft vanaf eind januari tot en met maart 2010 korte cursussen snoeien van laagstam fruitbomen en klein fruit. De theorie en prak tijk van snoei en het effect op de opbrengst worden behandeld. Aan melden tot 20 januari via 0113-344904; kosten vijftig euro. Het museum heeft nu de tentoon stelling over de Goese fruitcorso's. GOES Het Luzac Lyceum en College in Goes begint volgend jaar met Classroom English, taalonderwijs waarbij Engels de voertaal is. Zater dag 9 januari houdt Luzac open dag voor basisschoolverlaters. De school aan de Zusterstraat is open van 11.00 tot 14.00 uur. 1. Hart van de winnaars ligt bij Hapro 2. Koningin vertrekt bij Dorpsplein 3. Dubbele gevoelens over controles THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Kijk voor stellingen op de Thoolse en Bevelandse pagina's Behalve duurzaamheid zijn werk en onderwijs, veiligheid en een goed sociaal beleid de komende vier jaar speerpunten van de Pv dA. Aanpak van jeugdwerkloos heid, het stimuleren van jongeren om te gaan sporten door hen een sportpas te verstrekken, aanpak van overlast op straat is een aantal concrete zaken dat de partij voor staat. Om sociale problemen in wijken in de toekomst te voorkomen, vindt de PvdA dat er veel meer ge mengd moet worden gebouwd. Door de concentratie van goedko pe woningen en de komst van ar beidsmigranten is een aantal Rei- merswaalse wijken de laatste jaren 'in rap tempo veranderd', stelt de partij. De gemeente zou hierover afspraken moeten maken met wo ningbouwcorporaties. GOES Tijdens de vierde editie van Mo vies that Matter zijn twee korte films te zien over het dagelijks le ven van immigranten in Europa. De films, Paradise - Three journeys in this world en Bingo, zijn op maandag 11 januari vanaf 19.30 uur te zien in podium 't Beest in Goes. De entree is 6 euro. Reserveren kan via de website www.tBeest.nl of door te bellen naar 0113-228142. HEINKENSZAND Muziekvereniging Euterpe organi seert op zondag 10 januari een nieuwjaarsconcert in de Stenge in Heinkenszand. Voor de pauze treedt de slagwerkgroep onder lei ding van Bart van der Vaart op. Na de pauze speelt de fanfare onder leiding van Bart van Neyghem. Het concert begint om 15.00 uur en de presentatie is in handen van Mar- jon van Iwaarden. OUD-VOSSEMEER Het eerste grote evenement van het feestjaar in Oud-Vossemeer heeft veel bezoekers getrokken. Winterwonderland, een overdekte schaatsbaan met allerlei evenemen ten, trok in totaal 5500 mensen. De Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar spreekt van een 'enorm succes'. Het volgende evenement is het La gerhuisdebat met landelijk beken de politici op 12 maart. KLOETINGE Voetbalvereniging Kloetinge hoopt zaterdag veel mountainbikers aan de start te krijgen van zijn toer tocht. De opbrengsten van de tocht en aansluitende verloting gaan in de pot voor de nieuw te bouwen kleedkamers op het sportcomplex. De toertochten zijn 25 en 42 kilo meter lang. Deelnemen kan tussen 12.00 en 13.30 uur bij het Wesselo- park in Kloetinge. De tocht wordt besloten met een kop erwtensoep. Mart Cappon (rechts) was de regelaar, broer Sjaak de uitvinder in de machinefabriek. De twee nemen langzaam af scheid van het familiebedrijf in Heinkenszand. foto Ronald den Dekker GOES - Het is maar goed dat honden geen auto kunnen rijden, anders was deze er vast vandoor gegaan. Zijn vrouwtje was even iets gaan halen bij de Praxis in Goes en had haar viervoeter achtergelaten in de auto. „Als ik weg ga zit hij altijd op de achterbank", vertelt ze. „Maar bij terugkomst vind ik hem achter het stuur." foto Ronald den Dekker HEINKENSZAND - Burgemeester jaap Gelok van de gemeente Borse- le liet deze week in zijn nieuw jaarstoespraak zijn dromen de vrije loop. Hij liet zich niet remmen door mo gelijke beperkingen, maar filoso feerde vrij over een samenwerking met Bevelandse gemeenten om te komen tot nieuwe impulsen voor het gebied. Gelok: „Zomaar een paar prikkelende ideeën voor 2010: een kenniscentrum voor nu cleaire ontwikkelingen, kansen be nutten voor een nucleaire onder- zoekscentrale voor medische toe passingen en het stimuleren van diverse activiteiten, die zijn gericht op het opwekken van energie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62