'Schorebrug is niet meer in beeld' Prijs" B m mÊ It II M BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 BETONFABRIEKEN Van Waveren verschaft bewoners polder duidelijkheid Holtkampschool zal Mo en Farah niet vergeten Tholen vraagt begrip voor minder strooien Vrouw belandt in de sloot door gladheid Politie waarschuwt voor zakkenrollers almanak V Een uitvinding van Cappon begon op een sigarendoosje Woensdag 6 januari 2010 Middelburgse-brug loopt over anderhalf jaar over Goes' spoor Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KRUININGEN - De polder Schore brug langs het Kanaal door Zuid-Beveland is niet opnieuw in beeld als locatie voor betonfabrie- ken uit Goes en Kamperland. Dat hèeft gedeputeerde Harry van Wa veren in een e-mail aan de bewo ners van de polder laten weten. Zij waren verontrust geraakt naar aanleiding van een artikel dat op 24 december in deze krant stond. Van Waveren zei daarin dat de pro vincie weer naar het Kanaal door Zuid-Beveland kijkt als vestigings plaats voor betonfabrieken die van wege herinrichtingsplannen weg moeten op hun huidige stek. Het Kanaal zou opnieuw in beeld zijn omdat het alternatief, de veerha ven in Kats, onhaalbaar lijkt. Van Waveren laat in de e-mail aan de bewoners van Schorebrug we ten dat zijn woorden zijn 'ver draaid' en dat er 'geen sprake van is' dat Schorebrug weer in beeld is. De provincie zag vorig jaar af van Schorebrug, omdat zij tegen fel protest van zowel de gemeente raad als de bewoners opliep. Het artikel was voor raadslid Andries Jumelet (Christenunie) re den om vragen te stellen aan het Reimerswaalse college van B en W. Hij wilde onder meer weten of het college op de hoogte was van de 'ommezwaai'. Hoewel Van Wa veren nog geen locaties heeft prijs- geveven en ook niet heeft gerept over Schorebrug, sprak Jumelet van een 'schelmenstreek' van de gedeputeerde en kondigde hij aan er in de eerstvolgende raadsverga dering over te willen debatteren. Wethouder Jaap Sinke zei gister avond tijdens die vergadering dat het college geen enkel signaal heeft bereikt dat Schorebrug op nieuw in beeld is. Wel zei hij be nieuwd te zijn naar de locaties waaraan dan wel wordt gedacht. „Tijdens de laatste vergadering van de stuurgroep in juni is geconclu deerd dat er langs het Kanaal geen geschikte locaties beschikbaar zijn." Sinke vroeg Jumelet de kwalificatie 'schelmenstreek' pu bliekelijk terug te nemen, omdat die 'onrecht doet aan de bestuurlij ke verhoudingen met de provin cie. Jumelet ging akkoord. „Dan noem ik het een akelige streek." Van Waveren liet gisteren weten dat het 'een. groot vraagteken' is waar de betonbedrijven naartoe moeten. „In principe bekijken we het gebied tussen Goes en Kruinin- gen-Yerseke." i i GOES - Tijdens een emotionele bijeenkomst hebben zo'n tweehonderd mensen gisteren af scheid genomen van Mohamad (13) en Farah (5), beiden oud-leerlingen van de Goese Holt kampschool. De kinderen kwamen ruim twee weken geleden om bij een woningbrand in Londen, waar ze pas woonden. Farah zat tot een paar maanden geleden op de Holtkamp school, Mohamad (Mo voor vrienden) was al ruim een jaar van school. In wijkgebouw De Spinne werden eerst kaarsjes aangestoken voor de slachtoffertjes, hun twee broers en hun ouders. Daarna was er een minuut stilte. Vervolgens werden herinneringen opgehaald, muziek gedraaid en gedichten voorgelezen. THOLEN De gemeente Tholen vraagt zijn in woners om begrip voor het feit dat er de komende dagen minder ge strooid wordt. Dat komt omdat de zoutleverancier maar een beperkte hoeveelheid kan leveren. Alleen wegen van de eerste urgentie wor den bestrooid. Op enkele andere bijzondere locaties als op- en afrit ten wordt zand gestrooid om ze be gaanbaar te houden. Tholen heeft al bijna drie keer zoveel zout ge strooid als in een normale winter. WILHELMINADORP Een 50-jarige automobiliste uit de gemeente Noord-Beveland is dins dagmiddag in de sloot beland aan de Langeweg in Wilhelminadorp. De vrouw reed in de richting van Wolphaartsdijk toen ze door glad heid in een bocht de macht over het stuur verloor. De auto gleed vervolgens achteruit de sloot in. De vrouw kon zelf uit haar voer tuig stappen, maar klaagde over duizeligheid en pijn in de nek. Ze is naar de huisartsenpost gebracht. KRUININGEN De politie waarschuwt voor zak kenrollers in Kruiningen. In een winkel aan de Voörhoute is giste rochtend de portemonnee van een 48-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal gerold. Dat gebeurde tijdens een onbewaakt ogenblik. In de portemonnee zaten enkele tientallen euro's en persoonlijke pa pieren. Het slachtoffer heeft aangif te gedaan bij de politie. Van de da der of daders ontbreekt tot op he den elk spoor. Na afloop kon iedereen een boodschap plaat sen in het condoleanceregister. „Dat gaat naar de familie, zodat ze weten dat ze in onze ge dachten zijn", zei directeur Tom Roovers van de Holtkampschool. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar mag zo af en toe graag doen alsof-ie Gaston van de Postcode Loterij is. Bij binnenkomst op kantoor dendert er dan geksche rend een 'goooooooooeeeedemiddag' over de vloer. Deze week mocht hij echt even voor Gaston spelen. Een Bevelandse mevrouw op leeftijd bel de de redactie. De hoofdprijs van de Staatsloterij mocht dan wel in Kapel- Ie zijn gevallen, maar zij dacht dat ook zij in aanmerking kwam voor een smak geld. „Ik heb gehoord dat er op mijn postcode een grote prijs is gevallen. Hoe kom ik dat te weten?", vroeg ze. Gaston was de beroerdste niet, vroeg om haar postcode en be keek de uitslag op de site van de Post code Loterij. „Nee mevrouw, helaas. Misschien volgende keer beter." De vrouw liet het daar niet bij zitten. „Ik geloof er niets van, ik ga dit tot de bodem uitzoeken. Ik zal de Postco de Loterij eens bellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61