Isetew? PZC Sector positief over komende zomer GL trekt vragen startershuizen terug Prijs 20 en 21 17 18 en 19 RECREATIE Afgelopen seizoen was goed mede dankzij mooi weer Turen naar Tureluur almanak Wonen in een huis dat vroeger een postkantoor was Woensdag 6 januari 2010 Zeeuwse kunstenaars passeren in cursus van acht avonden de revue Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita l.anting ZIERIKZEE - Het aankomende toe ristenseizoen lijkt een goed sei zoen te worden voor Schou- wen-Duiveland. De voortekenen wijzen in die richting. Vorig sei zoen was ook goed. Meer toeristen wisten het eiland te vinden. Dat zeggen Sylvia de Geest, directeur van de VVV Schouwen-Duiveland en Ed Troost, voorzitter Recron Schouwen-Duiveland. „Ik hoop dat we dit het komende jaar vast kunnen houden", zegt De Geest. Troost heeft daar wel ver trouwen in. „Het aantal boekingen voor het komend seizoen loopt sterk voor op andere jaren", zegt hij. Volgens Troost zal het eiland nog beter kunnen scoren als de gastvrij heid op een (nog) hoger peil komt en de vele natuur op een goede manier gepromoot wordt. Daar ge beurt nu nog te weinig mee. De VW draagt een steentje bij door onder meer werk te maken van nieuwe fietsvoorzieningen zoals fietscafés waar je naast koffiedrin ken ook je fiets kan repareren of opladen. Beiden zijn zeer tevreden over het afgelopen seizoen. „Tot en met de herfstvakantie was het mooi weer en dat was merkbaar in de bezet ting. Troost: „We hebben ook goed van de vakantiespreiding kunnen profiteren. De Braban ders, een belangrijke doelgroep voor ons, hadden laat vakantie en toen was het mooi weer." Volgens Troost was het in het uit- gavepatroon van de toeristen wel te merken dat het economisch minder goed gaat. „Bijvoorbeeld de supermarkten konden hiervan profiteren. Mensen aten vaker bij de caravan en minder buitenshuis. Deze economische terugslag is ech ter weer goedgemaakt door de toe name van het aantal toeristen." De vakantieganger vraagt volgens De Geest steeds vaker naar een lo catie die bijzonder is en voorzien van alle gemakken. „Kijk, mensen komen in het hoog seizoen soms op de bonnefooi en dan zijn ze al blij als ze ergens te recht kunnen. Maar in het alge meen waarderen mensen voorzie ningen zeer. Zaken die een paar jaar geleden nog als luxe werden gezien zijn nu heel normaal. De standaard is hoger." SEROOSKERKE - De voormalige vuilstortplaats een uitzicht over de Oosterschelde. Bovenop werkt, komt er een pad dat de drie punten juni klaar zijn. De vertraging komt doordat we bij De Schelphoek verandert langzaam in een de heuvel kun je straks 360 graden rond kij- verbindt en komen er informatiepanelen. Vol- materialen uit de dijkversterkingen wilden ge- grote uitkijkberg. In opdracht van Staatsbos- ken. Aan de westkant kijk je uit over natuurge- gens de oorspronkelijke planning zouden de bruiken, die uiteindelijk niet beschikbaar ble- beheer maakt de Dienst Landelijk Gebied drie bied De Prunje (foto). Het grondwerk voor de uitzichtpunten in juli 2009 al open zijn voor ken", zegt districtshoofd Kees de Lange van uitkijkpunten op de bult. Bij de opgang komt drie punten lag er al. Nu worden ze afge- het publiek. „We willen nu in ieder geval voor Staatsbosbeheer. foto Dirk-jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - Groenlinks heeft de kritische vragen over het stopzetten van het project starters-, woningen in Haamstede ingetrok ken. „Ja, we hebben een beetje voor onze beurt gesproken", zegt I Theo de Gelder, fractievoorzitter. 1 „Niet dat we niet meer boos zijn. j Ik word zelfs nog steeds bozer naarmate ik meer hoor. Ik wil ook nog steeds antwoord maar ik was vergeten dat binnen het fractie- voorzittersoverleg is afgesproken dat we dit niet in de media zou den uitvechten." De fractievoorzitters hebben dit onderling besloten na publicaties over het dreigende mislukken van het burgerinitiatief Wethouder Wijnand Renden stelde daarin dat hij niet van plan is het door hem berekende tekort van 850.000 euro bij te passen. Dit tot grote ergernis van de initiatiefnemers en me de-ontwikkelaar Zeeuwland om dat Renden daarmee* afspraken niet na zou komen. Beiden trek ken ook de hoogte van het tekort in twijfel. Verschillende fracties reageerden direct verbolgen op de houding van het college. De fractie voorzitters hebben vervolgens na dere uitleg gevraagd -aan het colle ge. Die is onlangs gekomen en toen maakte het college ook be kend de stekker uit het project te trekken. De raad legt zich daar nog niet bij neer en praat daar naar ver wachting volgende maand over. De Terneuzenaar mag zo af en toe graag doen alsof-ie Gaston van de Postcode Loterij is. Bij binnenkomst op kantoor dendert er dan geksche rend een 'goooooooooeeeedemiddag' over de vloer. Deze week mocht hij echt even voor Gaston spelen. Een Bevelandse mevrouw op leeftijd bel de de redactie. De hoofdprijs van de Staatsloterij mocht dan wel in Kapel- Ie zijn gevallen, maar zij dacht dat ook zij in aanmerking kwam voor Tip? redactie@pzc.nl 1 een smak geld. „Ik heb gehoord dat er op mijn postcode een grote prijs is gevallen. Hoe kom ik dat te weten?", vroeg ze. Gaston was de beroerdste niet, vroeg om haar postcode en be keek de uitslag op de site van de Post code Loterij. „Nee mevrouw, helaas. Misschien volgende keer beter." De vrouw liet het daar niet bij zitten. „Ik geloof er niets van, ik ga dit tot de bodem uitzoeken. Ik zal de Postco de Loterij eens bellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51