t. t' Van den Goorbergh is urenlang 28I V\^j [)<4lCA| Tencezaman lachende derde na gedevalueerde topper 3% VOETBAL Oud-voorzitter van Biervliet overleden John Moes zwaait af bij Corn Boys Franse bedenker epotest overleden Groningen huurt Daley Blind van Ajax z DAKAR RALLY Jurgen van den Goorbergh viel tijdens de derde etappe van de Dakar Rally al uit. Zijn buggy bleek niet op het loodzware evenement berekend. woensdag 6 januari 2010 m BIERVLIET Gerard Ingels, oud-voorzitter en erelid van voetbalvereniging Bier vliet, is maandag 4 januari in Ter- neuzen overleden. Hij is 88 jaar ge worden. Ingels hanteerde zo'n twintig jaar de voorzittershamer. In 1994 gaf hij het stokje over. Een jaar later werd hij het eerste lid van de Zeeuws- Vlaamse club. Ingels wordt zaterdag in Biervliet begraven. 1 SAS VAN GENT Hoofdtrainer John Moes van Corn Boys stopt na afloop van het huidi ge voetbalseizoen. De Terneuzense oefenmeester kan zijn werkzaam heden bij de zondag-vierdeklasser niet lange combineren met zijn ploegendienst bij Dow. Moes is momenteel aan zijn tweede jaargang bezig in Sas van Gent. In zijn eerste seizoen dwong hij promotie af naar de vierde klas se. PARIJS Jacques de Ceaurriz, hoofd van het beruchte Franse antidopinglabora- torium in Chatenay-Malabry, is gis teren op zestigjarige leeftijd overle den. De Ceaurriz ontwikkelde de test om het bloeddopingmiddel epo op te sporen. Talrijke topspor ters zijn na invoering van de test in het jaar 2000 betrapt. De Franse wetenschapper werd vooral bekend door het alsnog on derzoeken van ingevroren urinesta- len uit de Tours van 1998 en 1999. AMSTERDAM Ajacied Daley Blind maakt het sei zoen op huurbasis af bij FC Gronin gen. Beide clubs hebben daarover gisteren overeenstemming bereikt. De verdedigende middenvelder, de zoon van oud-international Danny Blind, staat bij de Amsterdamse club nog tot medio 2013 onder con tract. Daley Blind (19) is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax. Hij debu teerde in december 2008 in de Am sterdamse hoofdmacht. De derde etappe in de Dakar Rally was turbulent. Een helikopter die verslag deed, crashte in niemandsland, met vier gewonden als gevolg. Jurgen van den Bergh (inzetje) was één van de vele uitvallers. foto's EPA/ANP Voetbalreizen.com Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquiz of via voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (3): Bij welke Duitse club speelde Frans de Mungk? Antwoord gisteren (2): Ernst Happel De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het duel tussen Intemetplan/Tempo-Team en Am- stelhoekje/Bakker in de eerste klas se van het zaalvoetbal Zeeuws- Vlaanderen was geen echte topper. Daarvoor misten beide ploegen te veel basisspelers. De gedevalueerde topper eindigde in 2-2. Drie weken geleden troffen ze el kaar ook al in Axel. Toen werd het duel gestaakt bij een 5-2-stand in het voordeel van Interplan. Die stand werd als eindstand aange merkt. Bart Rijckaert en Marco Plas- schaert van Amstelhoekje kregen een rode kaart en zijn voorlopig voor drie duels geschorst, in af wachting van de uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB. Tencezaman profiteerde van het ge lijkspel met een 8-f-overwinning op Vliegende Vaart. Daardoor is de titelstrijd weer helemaal open. Internetplan/Tempo-Team-Amst elhoekje/Adm. Bakker 2-2 (2-0): Daryl Rawidjan, Siem Gans, Timo de Bruin, Ali en Veli Eryürük wa ren afwezig bij Intemetplan en Am stelhoekje miste vooral Bart Rijckaert, Bart Cornelissen en Mar co Plasschaert. Meivin Rijckaert werd halverwege het duel met een zware enkelblessure naar het zie kenhuis afgevoerd. Daardoor moest Amstelhoekje zonder wis sels verder. Toen keek de ploeg al te gen een 2-0-achterstand aan. Mi chael van Mol en Jochem van Leeu wen hadden daarvoor gezorgd. De Axelaars toonden veerkracht en kwamen door treffers van Niek de Meijer en Michael Freijzer langszij. Doelpuntenmakers. Internetplan/Tem- po-Team: Michael van Mol, Jochem van Leeuwen 1. Amstelhoekje/Bakker: Niek de Meijer, Michael Freijzer 1. Wentzler Pauwels-'t Bierwinkel tje 4-7 (1-2): Een cruciaal moment was dat de thuisclub bij een 1-2-stand de paal trof waarna uit de tegenaanval 't Bierwinkeltje 1-3 scoorde. Maar over heel de wed strijd was de Terneuzense winst verdiend. Wentzler Pauwels verzuimde te profiteren van een overtalsituatie toen Roy van Ham bij de tegenstan ders werd weggestuurd. Doelpuntemakers. Wentzler Pauwels: Patrick Vonk, Dennis van Passel 2. 't Bierwinkeltje: Timon van der Hooft, Roy van Ham 2, Frits Meijer, Tim Bo gaard, Jan-Willem Tangelder 1 D'Ouwe Brug/Van Opdorp-Max Korting Pro Sport 4-4 (1-2): Een terechte eindstand. Beide ploegen hadden winstkansen. Eerst Max Korting bij een 2-1-voorsprong en later de Sassenaren bij 4-2. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Fa- bio Sturiale, Ricky Roep 2. Max Kor ting: Jurgen Verbraeken 2, Wim Steijns, Jeroen Vervaet 1 Benny Sport-De Tukker 3-5 (1-3): De Tukker sprong beter met de kansen om. Benny Sport kwam te rug tot 3-2, maar daar bleef het bij. Doelpuntenmakers. Benny Sport: Bar ry van der Weijden 2, Tim de Weweire 1. De Tukker: Gert-Jan Vael 3, Tom de Smet, Bas van Waes 1. Cargill-Reham 8-3 (4-1): Een vrij gemakkelijke overwinning voor Cargill. Doelpuntenmakers. Cargill: Ricardo de Bruijn 3, Ayhan Atmaca, Umut Yigit 2, Randy van Overmeeren 1. Reham: Nic ky Klasen 2, Emiel Elzinga 1. Vliegende Vaart-Tencezaman 1-8 (0-5): De Hulstenaren speelden Vliegende Vaart vooral voor rust helemaal weg. Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Kees Duitemeijer 1. Tencezaman: Kieran O'Shea 4, Jari Vyaene, Angelo Verbraeken, Koen de Bliek 1. Café de Molenhoek-Vinfo Tech 9-3 (2-0): Het gehavende Vinfo Tech was geen partij voor de Hoek se ploeg, die na rust uitliep naar een royale winst. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Marco Doens, Thijs de Blaeij, Bart Cor- stanje, Jopie van 't Hof 2, Mike Lako 1. e Vinfo Tech: Mentor Zaquiri, Mo Kilic, Michel Mullaert (e.d.) 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48