Mogelijk camperplek op privéterrein Hulst ■D Boek over 20 Vragen over parkeren bij theater Terneuzen Informatiebije PI uitbreiding Het TOERISME Progressief Hulst wil camperparkeerplaatsen bij particulier M Cybelle Bouchaut aan universiteit geslaagd Kerkbestuur houdt samenzijn vrijwilligers Lezing Belinde Kegels voor 4 Windrichtingen REGELS 'Horecaondernemers klagen nu wel eens over strenge regelgeving, maar vroeger was het ook niet mis' Tonny van Kemseke woensdag 6 januari 2010 door Sheila van Doorsselaer hulst - Het dagelijks bestuur van Hulst beziet of in de gemeente Hulst op beperkte schaal ook parti culieren camperparkeerplaatsen mogen inrichten. René van Dom burg, fractielid van Progressief Hulst, pleit hiervoor. Hulst was een aantal jaren geleden de eerste 'Zeeuwse gemeente die een plek aanwees waar kampeer auto's enkele dagen kunnen en mogen staan. Het initiatief aan het Havenfort bleek zo succesvol dat het aantal camperparkeerplekken werd uitgebreid tot tien. Onlangs besloot Hulst ook elders camper- stallingsplaatsen aan te wijzen. Er zijn in totaal zeven plaatsen bijge komen, allemaal op al bestaande parkeergelegenheden; aan de Huls- terweg in Kloosterzande (twee plaatsen), de Populierenstraat in Vogelwaarde (twee), de Dijk van de Van Alsteinpolder in Paal, de Emmaweg in Emmadorp (bij het bezoekerscentrum van Saeftinghe) en bij het watersnoodmonument nabij Kruisdorp. Van Domburg zou daarnaast graag Provincie Zeeland De Provincie Zeeland en het Vlaams Agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust - afdeling Kust nodigen omwonenden en belangstellenden uit voor een tweetal informatie bijeenkomsten over de uitbreiding van het Zwin. Op 13 januari aanstaande willen wij u informeren over de stand van zaken. U kunt zowel 's middags (tussen 16:00 uur en 18:00 uur] als 's avonds (tussen 19:00 uur en 21:00 uurl in het Dorpshuis in Retranchement terecht voor informatie over de uitbreiding van het Zwin. Medewerkers van de betrokken Vlaamse en Nederlandse overheden zijn aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Datum: woensdag 13 januari 2010 Tijd: 's-middags: 16.00 uur - 18.00 uur 's-avonds: 19.00 uur - 21.00 uur Locatie: Dorpshuis d'Ouwe Schoole, Markt 1 te Retranchement TOELICHTING: Vlaanderen en Nederland hebben in de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium afgesproken dat het Schelde-estuarium veilig, toegankelijk en natuurlijk moet worden. De uitbreiding van het Zwin is vastgelegd in het Verdrag betreffende de uitvoering van de Ontwikkelingsschets 2010, dat Vlaanderen en Nederland in 2005 sloten. De uitbreiding van het Zwin is van groot belang om het Zwin te kunnen behouden. Zonder ingrepen zal de huidige waarde van het Zwin als leefgebied voor veel dier- en plantensoor ten verminderen. De geul die het Zwin met de Noordzee verbindt zal dichtslibben, waar door een bijzonder slikken- en schorrengebied verloren zal gaan. Om dit waardevolle gebied te behouden, is er voor gekozen om het Zwin uit te breiden met tenminste 120 hec tare, waarvan tenminste 10 hectare op Nederlands grondgebied. Een deel van de Willem- Leopoldpolder zal opnieuw worden ingericht als een intergetijdengebied (slikken en.schor- ren-gebiedl. De Provincie Zeeland bereidt de besluitvorming aan Nederlandse zijde voor. Het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit is bevoegd gezag, en eindverantwoordelijk voor de te nemen besluiten. Initiatiefnemer voor het project aan Vlaamse zijde is het Vlaamse Agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust, Afdeling Kust. Voor meer informatie over deze bijeenkomsten kunt u contact opnemen met het projectbu reau Natuurpakket Westerschelde via telefoonnummer 0118 - 631750 of email: natuurpakketwesterschetde0zeeland.nl Directie Ruimte, Milieu en Water MM KLOOSTERZANDE Cybelle Bouchaut (25) uit Klooster zande is aan de Universiteit van Til burg geslaagd voor de mastertitel communicatiewetenschappen. De oud-leerlinge van het Reynaert Col lege in Hulst volgde eerder de hbo- studie international business en language aan de Hogeschool Zee land in Vlissingen. Cybelle heeft in middels in haar vakgebied werk ge vonden bij Pabo in Walsoorden. SINT JANSTEEN De parochies van Sint Jansteen en Heikant houden samen een gezel lig samenzijn om de vrijwilligers die binnen de parochie actief zijn te bedanken. Het kerkbestuur nodigt alle vrijwil ligers en hun partners uit voor de ze vrijwilligersavond. Die wordt op vrijdag 22 januari om 19.30 uur gehouden in gemeenschapscen trum de Warande in Sint Jansteen. SINT JANSTEEN Belinde Kegels geeft 28 januari een lezing over persoonlijke groei voor stichting de 4 Windrichtingen in Hulst. De bijeenkomst is om 19.30 uur in Den Dullaert. De entree be draagt 9 euro. Naar aanleiding van de lezing kan daarna een driedelige cursus worden gevolgd. De bijeen komsten zijn in februari en maart. Meer informatie en aanmelden voor de cursus via 0114 319399. zien dat Hulst toestaat dat particu lieren een of meerdere kampeer auto's in hun eigen tuin mogen ontvangen. Maar wethouder Dia na van Damme is daar geen voor stander van. „We willen geen wild groei. Dat er zo maar her en der campers op erven staan." Van Domburg spreekt echter van toeris tische gastvrijheid, een uitbreiding van de overnachtingsmogelijkhe den in Hulst. Van Damme zegde daarom toe dat ze haar besluit her overweegt. „Geef me even de tijd, ik ga hier eens goed over naden ken." door Harold de Puysseleijr Ze zeggen wel dat er nu strenge regels zijn voor de horeca, maar vroeger was het ook niet mals hoor." Die wetenschap heeft Tonny van Kemseke uit Sint Jansteen inmid dels opgedaan na een halfjaar speuren in het gemeentearchief van Hulst. De streekauteur doet daar onder zoek ter voorbereiding op zijn nieuwste boek. 'De cafés in het Land van Hulst tussen 1900 en 2000' moet eind volgend jaar ver schijnen. Om het boek te kunnen maken, roept hij wederom de hulp in van de bevolking. Van Kemseke zoekt foto's, verhalen en uitbaters van al le (huis)kamerkroegen die er de af gelopen eeuw in Oost-Zeeuws-Vlaanderen te vin den waren. Welke verenigingen waren daar in ondergebracht, wel ke spelen werden er gespeeld en onder welke naam of namen was het etablissement bekend. „Kaarten, tritsen en biljarten wa ren vroeger typische caféspelen. Café De Kroon in Sint lansteen is een van de oudste cafés hier in het dorp. In de jaren dertig van de vo rige eeuw was het ook een van de eerste horecagelegenheden met een biljart", vertelt Van Kemseke. „Het mooiste verhaal dat ik tot nu toe heb gevonden over de regelge ving en controle in de horeca, is dat van een inspecteur van de be lastingen en accijnzen die tijden lang de handel en wandel in de ga ten hield van een café dat achter de basiliek in Hulst was gevestigd. Hij had het vermoeden dat daar een meisje zwart werkte en noteer de minutieusalles wat zij daar deed. Van de stoep voor het café schuren tot 's avonds opruimen in het café. Hij noteerde het allemaal en confronteerde er uiteindelijk de kroegbaas mee. Die verblikte of verbloosde geen moment en zei dat het zijn dienstmeid was, zodat hij geen belasting moest betalen." Van Kemseke wil er maar mee aan geven dat regels en de controle daar op er in de horeca door de ja ren heen altijd zijn geweest. „De ei genaar van een café in Terhole is nog zo'n voorbeeld. Die moest zijn lokaliteit flink verbouwen om- Tonny van Kemseke in café De Kroon in I* terneuzen - Het parkeerbeleid rond het Scheldetheater in Terneu zen moet worden herzien. Raads lid Pim Broekhuysen heeft daarop aangedrongen in vragen aan het college van B en W. Broekhuysen reageert op berichtge ving in deze krant over het par- keerregime aan de Westerschelde- dijk, tegenover het Scheldetheater. Verschillende ondernemers uitten kritiek op het feit dat daar alle da gen van de week tot middernacht voor een parkeerplekje moet wor den betaald. Op koopzondag 2-7 de cember zijn er ook nog boetes uit gedeeld. Eén parkeerautomaat was kapot en een aantal automobilis ten nam niet de moeite een kaart je te halen bij de andere automaat. Volgens Broekhuysen is - nog niet zo lang geleden - afgesproken dat op koopzondagen en koopavond (vrijdag) bovengronds gratis gepar keerd kan worden. Dat er aan de Westerscheldedijk wel moet wor den betaald, is naar zijn idee 'vol strekt onlogisch en schept verwar ring'. Hij kan zich ook niet voor stellen dat de opbrengsten tegen de controlekosten opwegen. 'En', stelt hij, 'gun die parkeerwachters een vrije dag'. Terneuzen heeft tot nu toe het betaald parkeren op de dijk gehandhaafd, omdat er vlakbij een parkeergarage is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44