politie af effect reorganisatie zeelandI 3 heeft oog voor cultuur binnen korps' Betere hulp voor 'risicozwangeren' commentaar Most wanted Verzoek tot sluiten jacht Meer bezoekers Zeeuwse musea 'Het is een goed korps dat door een diep dal is gegaan' 'Ik heb nog steeds dezelfde teamchef. Maar ik ken de bezwaren van een paar collega's' woensdag 6 januari 2010 Johan Kerbel, politievakbond ACP Burgemeester Siebe Kramer, Kapelle Met de publicatie van een 'most wan- ted'-lijst intensi veert de politie de jacht op criminelen. Op zich is het niet bijzonder dat de politie en justitie de hulp inroepen van het publiek. Dat gebeurt al sinds jaar en dag in incidentele uitzendingen na het NOS-jour- naal. Ook hangen bij politiebu reaus foto's van voortvluchtige criminelen, incluis de bedragen van de uitgeloofde beloningen. Deze opsporingsactiviteiten zijn in lijn met de wens van de samenleving. Boeven horen im mers achter de tralies. Met dit nieuwe initiatief schurkt de politie tegen de grenzen van het aanvaardbare aan. Het gaat immers niet al leen om veroordeelden, maar ook om verdachten. De praktijk leert dat niet elke verdachte schuldig blijkt. Voor deze cate gorie kan de actie van de poli tie verstrekkende gevolgen heb ben. Daarom is het van het grootste belang dat rechtbank, politiek en pers controleren of politie en justitie niet te licht zinnig omspringen met dit op sporingsmiddel. De politie Zeeland verlaagt het aantal leidinggevende functies; welk effect dat heeft op de contacten met burgemeesters, moet nog blijken. foto Lex van Lieshout/ANP pen maanden voor zorgde dat agenten weer het gevoel hebben dat er naar hen wordt geluisterd. Samenvattend: „Een bekwaam lei dinggevende." Voor Kerbel is korpschef Letty Demmers nog te kort bij het korps om nu al een afgewogen oordeel over haar te geven. Maar de signa len die hij uit het Zeeuwse over haar ontvangt zijn echter beslist niet negatief „De eerste indruk is goed." VOETBAL EXPERIENCE Er zijn wel degelijk vrouwen die de buitenspelregel snappen. Bekijk de vi deo op www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Test uw nieuwskennis in 35 vragen op www.pzc.nl/nieuwsquiz Anderhalf jaar geleden barstte bij het Zeeuwse korps de bom en zeg de de ondernemingsraad het ver trouwen op in korpschef Fup Goudswaard. Interim-korpschef Hans Vissers besliste vervolgens dat het hele managementteam van de Zeeuwse politie moest vertrek ken om zo een nieuwe bestuurscul tuur in te kunnen voeren. Een aan tal van hen is weg. Maandag werd bekend dat de drie districtschefs van het Oosterscheldebekken (Peter Prince), Walcheren (Johan Kasse) en Zeeuws-Vlaanderen (Jan Dalebout) niet het korps verlaten. Ze hebben andere functies gekre gen en zijn nu programmamana ger gebiedsgebonden politiezorg, strategisch beleidsadviseur en ver antwoordelijk voor de in- en exter ne veiligheid. Kerbel vindt het niet vreemd dat ze behouden blijven voor het korps. „Als mensen jaren lang goed functioneerden kan je ze niet zomaar verplichten te ver trekken", zegt de vakbonds man.Kerbel is blij dat de huidige korpsleiding niet te veel het plan van Vissers uitvoert als het gaat om de herstructurering van het korps. Dat plan hield volgens hem te weinig rekening met de cultuur binnen het Zeeuwse. De huidige korpsleiding heeft volgens hem wel oog voor die cultuur en beseft dat een agent uit bijvoorbeeld West-Zeeuws-Vlaanderen niet op Schouwen zijn draai kan vinden. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Steeds vaker maken verloskundigen en gynaecologen zich zorgen over de veiligheid van kinderen tijdens of net na de zwangerschap. Het gaat om kinde ren van ouders die bijvoorbeeld heel jong zijn, of verslaafd, verstan delijk gehandicapt of psychiatrisch patiënt of meer problemen tegelijk hebben. Die kinderen en hun ouders krijgen sinds kort betere hulp in het Vlissingse ziekenhuis. In Vlissingen melden zich elk jaar veertig tot zestig vrouwen over wie artsen en hulpverleners zich zorgen maken. Door het nieuwe project - dat Veilige start Zeeland heet - moet negentig procent van de problemen opgespoord en opge lost worden. „We zorgen, in over leg met de ouders, dat er een veilig heidsplan komt", zegt projectlei der Paut Kromkamp. „Tegelijker tijd stellen we ook eisen. Als de si tuatie een bepaalde ernst heeft, neemt het Algemeen Meldpunt Kindermishandeling het over." In Vlissingen zijn twee groepen met een hoger risico meer aanwezig dan in andere Zeeuwse gemeen ten: tienermoeders en moeders van Antilliaanse afkomst, die va ker jonger en alleenstaand zijn. Veilige start Zeeland kost de ko mende twee jaar 200.000 euro, geld dat door de gemeente Vlissin gen en de provincie wordt betaald. Als het project succesvol is, wordt het uitgebreid naar de rest van Zee land. MIDDELBURG - De Faunabescher ming en de Zeeuwse loot van de Partij voor de Dieren hebben om stopzetting van de jacht gevraagd. De faunabescherming wil daar mee voorkomen dat dieren tijdens voedselschaarste hun energie ge bruiken door verstoring van ja gers. De provincie Zeeland had de jacht rond de kerstdagen al gesloten, maar onlangs weer opengesteld. Er ligt nu volgens de provincie te weinig sneeuw om die maatregel weer te treffen. MIDDELBURG - De Zeeuwse musea hebben vorig jaar 24.000 bezoe kers meer'ontvangen dan in 2008. In totaal kwamen 408.458 belang stellenden een museum in Zee land binnen: 6 procent meer dan het jaar ervoor. Het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk trok de meeste bezoekers (53-117), gevolgd door spoorwegmu seum Stoomtrein Goes-Borsele. Opvallend was de stijging bij de Zeeuwse oorlogsmusea, zoals Switchback en Gdynia. Bevrij dingsmuseum Zeeland in Nieuw- dorp ontving in de eerste twee maanden na opening een kleine 4.000 bezoekers. Veel Zeeuwse musea zullen met hun activiteiten in 2010 inhaken op het Zeeuws jaar van de fiets, door het samenstellen van fiets tochten om het cultureel erfgoed in de regio te verkennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3