voor de muziektent? Brandweer is op zoek naar vrijwilligers OPEN DAG 21 Waardering voor 'redster' van pony Annette Höck uit Oostburg Toekomst hangt af van conditie van bouwwerk DE DORPSRAAD WERVING Uitrukpost Vlissingen is 'leeg' Aquavia tweede in top tien van beste sauna's Senegalese voetballers in Nederlands tenue woensdag 6 januari 2010 w 'Dat de muziektent straks niet aan de vernieuwde Langstraat kan blijven, is duidelijk. Maar waarom kan die niet terug naar het Oranjeplein? Daar ligt de fundering gewoon nog. Wij willen heel graag een derde leven voor de muziek tent' Jeannette Marcusse, voorzitster van de dorpsraad Zoutelande nige tijd. Stel je voor, de hele we reld ontploft rondom je heen en jij zit in je schuilkeldertje onder de muziektent." De bunker werd een jaar of twee geleden geruis loos 'geruimd'. Sakkers: „Ik heb me daar toen mee bezig gehou den. Het was toch een symbool voor die tijd. Wij zijn echt een volk van opruimers. Jammer, want zoiets komt dus nooit meer terug." De bouw begon in 1961 en de mu ziektent werd in 1964 in gebruik genomen. Begin jaren negentig verkaste het bouwsel naar de hui dige plaats, aan de Langstraat. Op de plaats waar bunker en muziek tent stonden, is nu een houten kunstwerk te vinden. Overigens ook danig aangetast door weersin vloeden. Volgens Jeanette Marcus se van de dorpsraad van Zoutelan de verdwijnt dat ook. „Wij heb ben als dorpsraad aan de gemeen te voorgesteld om de muziektent daar weer in oude glorie te herstel len. Maar ja, daar hangt aan prijs kaartje aan. We hebben ook ande re alternatieven aangedragen. Op het hoogste punt op de duinen bijvoorbeeld, bij strandtent de Branding. Of bij de eerste strand- overgang bij de speeltuin. Maar dan moet de gemeente eerst beter in de slappe was komen te zitten. Want onze voorstellen worden af geschoten." Of er nog een derde leven is voor de zo geplaagde muziektent? Dat blijft voorlopig een open vraag. oostburc - De Oostburgse Annet te Höck heeft 'goed en integer' ge handeld toen zij vlak voor kerst een pony probeerde te redden, die op sterven lag in een weitje aan de Kanaalweg tussen Retranchement en Cadzand-Bad. Ze haalde het beest niet op eigen houtje uit de wei, maar schakelde de Dierenbescherming én een die renarts in en kreeg bovendien toe stemming van de beheerder van het weiland de pony mee te ne men. De IJzendijkse dierenarts Frank van de Vijver en Zeeuws af delingsinspecteur Henk van Gel der van de Dierenbescherming spreken grote waardering uit voor de reddingspogingen van de Oost burgse. Zij zag dat de pony in acu te nood verkeerde en heeft er alles aan gedaan om het dier te redden, stelt Van de Vijver. „Ik zie niet waar ze iets fout heeft gedaan." Höck zag, op weg naar haar werk, in de dagen voor kerst de pony zienderogen achteruit gaan. Toen het dier woensdag 23 december met zijn kop in de sneeuw lag en moeilijk ademde, belde ze de IJzen dijkse dierenkliniek en de Dieren bescherming. Dierenarts Karei van de Vijver constateerde dat de pony zwaar onderkoeld was en het bui ten in geen geval zou redden. Met toestemming van de weilandbe- IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: KEUZEMENU 2X12 MINUTEN KARTEN SPARE-RIBS/SATÉ/ 2 CONSUMPTIES halve kip T 0118-B17475 ff „i. 'v Of de Zoutelandse muziektent ver plaatst gaat worden, en waar naar toe, hangt af van de uitkomst van een onderzoek van de gemeente Veere naar de bouwtechnische staat van het bouwwerk. De muziektent moet in ieder geval het veld ruimen als de Langstraat opnieuw wordt ingericht. Het bouwsel is dan te groot voor de omgeving. Dat bleek ook uit het rapport van de Zoutelandse denk tank, die zich in eerste instantie boog over de herinrichting van de Langstraat. Volgens een woordvoerster van de gemeente wordt er nu gekeken of de muziek 'verantwoord' uit el kaar gehaald kan worden. Als dat het geval is, wordt gekeken of de muziektent elders weer kan wor den opgebouwd. Waar dat gebeurt, is vooralsnog nog niet duidelijk. Er zijn in ieder geval wel grote twijfels over de conditie van het houten bouwsel. door Maurits Sep Op de dijk van Zoutelande moet een nieuw trappentheater komen als ver foto Lex de Meester vanging voor de muziektent. ontwerp Adviesbureau Ruimte en Groen heerder, die geen stal ter beschik king had, is het dier naar een stal bij Höck thuis getransporteerd. Het toedienen van infusen leek aanvankelijk te helpen, maar Frank van de Vijver moest de po ny de dag voor Kerstmis toch laten inslapen. De dierenarts kent de 'medische achtergronden van de pony niet' en spreekt daarom niet van dierenmishandeling. „Maar aantijgingen over ponydiefstal (on der meer in lezersbrieven in deze krant, red) zijn natuurlijk bezijden de waarheid." Höck en haar part ner hebben intussen schriftelijke excuses ontvangen van één van de verontwaardigde briefschrijvers. VLISSINGEN - De brandweer in Vlis singen kampt met een nijpend te kort aan vrijwilligers. Dit jaar zijn minstens acht nieuwe vrijwilligers nodig om de post aan de Olympia- weg - de enige in Vlissingen - vol doende te kunnen bemannen. „We hadden altijd wel een wacht lijst, maar Vlissingen is nu 'leeg'. We hebben nog één vrijwilliger op de wachtlijst staan", duidt Sjaak Vermeulen van de stadsge westelijke brandweer Vlissirtgen/- Middelburg het probleem. „En we kunnen nu al voorzien dat we dit jaar weer mensen kwijtraken, van wege hun leeftijd of om andere re denen. We hebben in totaal 45 mensen nodig voor de post Olym- piaweg. Uit dat bestand kunnen we putten om diensten in te roos teren. We zitten nu net iets onder die norm van 45 mensen." Daarom is de stadsgewestelijke brandweer dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Omdat de brandweer zo snel mogelijk moet uitrukken, moeten kandidaten ook dichtbij de kazerne wonen. Be langstellenden moeten binnen twee tot drie minuten van huis of werk op de post aan de Olympia- AXEL Sauna Aquavia in Axel is door de bezoekers van de website Sauna- Checken.nl uitgeroepen tot één van de beste sauna's van Neder land. Aquavia is als tweede geëindigd met het cijfer 8,4 en moet alleen De Veluwse Bron in Ernst voor la ten gaan. SaunaChecken.nl is een drukbe zochte site met maandelijks 25.000 unieke bezoekers. weg kunnen zijn, benadrukt Ver meulen." „Daarom zoeken we men sen in een cirkel rond de post. Dus denk aan de wijken Paauwenburg, Rosenburg, Lammerenburg, Bos- senburg, Middengebied." De overheid onderzoekt wel de mogelijkheid om de opkomsttijd te verruimen, zodat meer poten tiële vrijwilligers in aanmerking komen, maar zover is het nog niet. „Bovendien betekent een langere opkomsttijd dat we meer moeten doen aan voorlichting en dat men sen thuis of in kantoren over meer voorzieningen moeten beschikken als rookmelders en blusmiddelen zodat we daar tijd winnen." Mensen die vrijwilliger bij de brandweer in Vlissingen willen worden, moeten aan meer eisen voldoen dan dichtbij wonen of werken. Ze worden daarom ook opgeleid. Vermeulen omschrijft vrijwilligers daarom als 'parttime professionals'. „Het werk heeft niets te maken met romantiek en heldendom. Er gelden vrij straffe eisen." De post in Vlissingen is de enige binnen het gebied van de stadsge westelijke brandweer die met een tekort aan vrijwilligers kampt. www.brandweerstadsgewest.ril ZIERIKZEE Enkele voetbaleftallen in Senegal spelen binnenkort dankzij de Zie- rikzeese Stichting Vrouwen en Kin deren Eerst in nieuwe tenues. Trai ner Rob Vondeling van de E4 van zondag-eersteklasser IFC uit Hen drik Ïdo-Ambacht zocht een goede bestemming voor overtollige te nues en kwam bij stichtingsvoor zitter Peter van der Klooster te recht. Zodoende spelen Senegalese voetballers straks in IFC-tenue. Zaterdag 9 januari 2010 11:00 - 14:00 uur Goes en Bergen op Zoom www.luzac.nl Luzac Lyceum, van brugklas tot diploma. TT rr» 4 Luzac College, eenjarige versnelde examenopleiding. L U A L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23