land Fusie Walcherse parochies Voetgangersbrug staat 18 Gratis parkeren tijdens Vlissingse koopavond Nieuwjaarsreceptie voor Paauwenburgers Vreugdevuur met oude kerstbomen Discussie over film in Schuttershof Danny Vera en Flying Electra's in Kerkje Tips ex-inbreker om inbraak te voorkomen Vierde keer Movies that Matter in 't Beest RESTAURATIE Laatste obstakels voor herstel en verhuizing monument woensdag 6 januari 2010 w door Maurits Sep VLISSINGEN - Wie met de auto naar de vrijdagse koopavond in Vlissin- gen komt, hoeft niet meer te beta len voor .het parkeren. Tenzij je de auto wegzet in één van de twee parkeergarages - Fonteyne en Scheldeplein. Het parkeren op koopavond is sinds 1 januari gratis. De maatregel maakt deel uit van een pakket aan nieuwe regels voor het parkeren in Vlissingen. De gemeenteraad heeft in het najaar van 2009 besloten een nieuw parkeerbeleid in te voe ren. Tegenover het gratis parkeren op koopavonden staat een uitbreiding van het gebied waar wél betaald moet worden. Zo moet voortaan van maandag tot en met zaterdag tussen 09.00 en 18.00 uur betaald VLISSINGEN Inwoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg zijn op vrijdag 8 ja nuari welkom op de nieuwjaarsre ceptie die de gemeente en het wijk centrum Open Hof houden in Open Hof. De receptie begint om half acht en duurt minstens tot half tien. De voorzitter van het wijkcentrum, burgemeester Wim Dijkstra en de wijkraad van Paau wenburg houden een toespraak. KOUDEKERKE In Koudekerke wordt zaterdag om 19.30 uur op bedrijventerrein Karre- veld een vreugdevuur ontstoken met oude kerstbomen. Om 19.00 uur vertrekt een lampionnenop- tocht van het Dorpsplein naar Kar- reveld. Lampionnen zijn gratis, maar je moet zelf een lichtje mee nemen. Kerstbomen kunnen zater dag worden ingeleverd tussen 10.00 en 15.00 uur op Karreveld. BIJ NADER De gemeente Veere gaat extra aan dacht vragen bij inwoners voor de mogelijkheid om belastingen auto matisch te laten innen. Dat ge beurt niet met een brief aan de in woners, zoals in de PZC van maan dag 4 januari (Automatisch innen Veerse belastingen) stond. Wel ver schijnt in de Veerse Krant van de gemeente een artikel hierover. MEEST GELEZEN 1.Man beschiet sneeuwballengooiers 2.Nieuw bluesfestival in Vlissingen 3.Route koningin in Wemeldinge STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto worden op de boulevards, de Ke nau Hasselaarstraat en de Kouden hoek (het terrein bij de Konings- weg). Tussen april en oktober moet ook op zondag betaald wor den op de boulevards, de Kenau Hasselaarstraat en het parkeerter rein Nollebos. Voor vergunninghouders verande ren de regels ook. Zij hebben met hun parkeervergunning langer recht op een parkeerplek. De tij den zijn verruimd van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 21.00 uur. Vergunning zijn nu ook geldig op zondagen in de maan den april tot oktober. Mensen met een parkeervergun ning kunnen voortaan ook terecht op de parkeerterreinen aan de Ste- nenbeer en de Wilhelminastraat en in de straten tussen de Schelde- straat en de Van Dishoeckstraat. MIDDELBURG Walcheren Mozaïek organiseert op donderdag in het Filmtheater Schuttershof in Middelburg een filmavond met de film Kicks van Al- bert ter Heerdt. De film geeft een uitdagende kijk op de multiculture le samenleving. Na afloop-is er een discussie met forumleden Yildiz Tamambay, Abdul Benkhedda en Batin Yardimci. Aanvang: 19.30 uur. Entree: €5,50. ELLEWOUTSDIJK The Flying Electra's en Danny Vera geven op zondag een concert in 't Kerkje van Ellesdiek te Ellewouts- dijk. Danny Vera komt voor het eerst in 't Kerkje. Hij bracht vorig jaar zijn vierde album uit, 'Pink Fla mingo'. The Flying Electra's is de voortzetting van Goese band die in de jaren zestig succes had met gi taarmuziek. Het concert begint om 14.30 uur. GOES GOES - Ex-inbreker Evert Jansen, be kend van het tv-programma De In breker, gaat inwoners van de Beve- landen tips geven om inbraak te voorkomen. Dat zal hij doen tij dens bijeenkomsten over inbraak preventie, georganiseerd door de vijf Bevelandse gemeenten in sa menwerking met politie en wo ningcorporaties. Goes is dinsdag 12 januari als eerste aan de beurt. GOES Tijdens de vierde editie van Mo vies that Matter zijn twee korte films te zien over het dagelijks le ven van immigranten in Europa. De films, Paradise - Three journeys in this world en Bingo, zijn op maandag 11 januari vanaf 19.30 uur te zien in podium 't Beest in Goes. De entree bedraagt 6 euro. Reserve ren kan via de website www.tBeest.nl of door te bellen naar 0113-228142. door Emile Calon MIDDELBURG - De Heilige Petrus en Paulusparochie in Middelburg en parochie Zuid Walcheren in Vlis singen zijn gefuseerd. Zij gaan van af nu gezamenlijk verder onder de naam Heilige Mariaparochie Wal cheren. De fusie heeft geen gevolgen voor de kerkdiensten of de kerkgebou wen, aldus pastoor Paul de Maat. Binnen het gebied van de nieuwe parochie wonen 12.000 geregis treerde katholieken. Wekelijks bezoeken ongeveer 325 mensen een van de vijf diensten die in Middelburg, Vlissingen of Domburg worden gehouden. Het gaat om diensten in de parochie kerken H.H. Petrus en Paulus in Middelburg, Onze Lieve Vrouwe en Sint Jacob in Vlissingen en de Willibrordkapel in Domburg. Ook zijn er diensten in enkele verzor gingshuizen. Zeker in de zomermaanden wor den de diensten in de Domburgse kapel goed bezocht, aldus De Maat. Dan worden er wekelijks ook meerdere diensten gehouden. Die worden vaak geleid door Duit se priesters. Volgens de pastoor is er onder Duitse priesters belangstelling tot in Berlijn om 's zomers een mis op te dragen in Domburg. Zij com bineren dan hun werk met een kort verblijf aan de Walcherse kust, vertelt hij. De Maat heeft het idee dat het we kelijkse kerkbezoek sinds een aan tal jaren niet langer daalt. Voor zichtig zegt hij zelfs dat hij het idee heeft dat het langzaam weer wat stijgt. „Niet met tientallen te gelijk. Maar wel iets." Met de benoeming van Ria Mang- nus (49) uit Goes tot pastoraal wer ker is het pastoresteam van de nieuw gevormde Heilige Mariapa rochie met ingang van 1 maart ook weer op sterkte. Mangnus is geen onbekende voor de actieve leden van de Walcherse parochie. Zij liep namelijk de afgelopen tijd in verband met haar opleiding tot pastoraal beroepskracht al stage bij de parochie Zuid Walcheren in Vlissingen. WÊmÊtuB^msÊKÊÊmmÊtÊi^m. De voorheen monumentale spoorbrug ligt opgeslagen in een voormalige loods van de landbouwcorporatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20