Zeeland leder voor zich bij leerlingenstages Wegenzout uitverkocht JL MJ\J 17 Prijs WALCHEREN 18 en 19 21 Move Your Credits bestaat niet meer Timmerfabriek krijgt oude glorie terug Opel Kadett gestolen vanaf parkeerplaats almanak Voetgangersbrug staat over twee jaar in Goes ■ZÉÊÊm Woensdag 6 januari 2010 Vlissingse brandweer kampt met tekort aan vrijwilligers Tip? walcheren@pzc.nl door René Schrier MIDDELBURG - De invulling van de maatschappelijke stages op Wal cheren wordt steeds meer een kwestie van ieder voor zich. Daar waar het eerst de bedoeling was al les onder de noemer van het pro ject Move Your Credits te laten val len, zoeken de scholen nu meer hun eigen weg. Move Your Credits bestaat niet meer, omdat het is ingehaald door snellere en goedkopere databan ken. Per gemeente worden zoge naamde stagemakelaars aange steld, die kunnen bemiddelen tus sen scholen en leerlingen ener zijds en aanbieders van stageplek ken anderzijds. Of zoals jur Heeres, directeur vmbo/mavo van de CSW, zegt: „Per leerling werkt het anders. De leerlingen die zelfstandig in staat zijn stageadressen uit de databank te halen, doen dat zelf. Anderen doen dat met assistentie van de sta gemakelaars." De CSW werkt nu al met maatschappelijke stages om gereed te zijn voor 2011, het jaar waarin het voor het voortgezet on derwijs verplicht wordt. Het ging om 30 klokuren en dat is goed ver lopen, volgens Heeres. Stichting Welzijn Middelburg was nauw betrokken bij het opgedoek te project Move your Credits. Di recteur Marja Albers van die stich ting vindt niet dat het project mis lukt is. „Het is niet voor 100 pro cent geslaagd. Maar de winst van het project is dat allerlei vrijwilli gersorganisaties, de stagemakelaars en de scholen elkaar wel hebben leren kennen." Albers vindt het wel jammer dat het zo gelopen is, maar het project zag zich inge haald door de digitale snelweg: „Ie dereen moet wel mee willen en kunnen werken met het project." In Vlissingen en Veere komt de sta gemakelaar in dienst van één van de scholen voor voortgezet onder wijs die zijn taken dan ook vervult voor de andere vo-scholen in die gemeente. In Middelburg komt hij in dienst bij de stichting Welzijn Middelburg. Het is de taak van de gemeenten om te zorgen voor een goede ondersteuningsstructuur voor het vrijwilligerswerk. Het college van B en W van Vlis singen wil daar 66.900 euro voor uittrekken. xst VLISSINGEN - Na jaren van wachten en plan nen maken, gaat het eind deze maand of be gin februari echt gebeuren: de monumentale Timmerfabriek op het Scheldeterrein in Vlis singen wordt in oude glorie hersteld. De aan nemers die zijn aangetrokken voor de verschil lende onderdelen van de restauratie, voeren de komende weken hun voorbereidend werk uit. Dat is nog vooral de papieren afstemming van hun activiteiten en het plaatsen van stei gers; gewerkt wordt er vanaf eind januari, laat een woordvoerster van de gemeente weten. De restauratie valt uiteen in drie delen: de be- tonrestauratie, het herstel van de stalen kozij nen en de kapconstructie en de 'overige' werk zaamheden. De kozijnen en de kap zijn als laatste aan de beurt. De Nationale Maatschap pij tot Behoud, Ontwikkeling en Exploitatie van Industrieel Erfgoed, kortweg Boei, laat de restauratie uitvoeren. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Middelburg moet tot volgende week wachten op een nieuwe voorraad wegenzout. De vorige week bestelde hoeveelheid zou gisteren geleverd worden, maar de groothandel is door de grote vraag hiertoe niet in staat. Door de voortdurende afwisseling van vorst en dooi is er de laatste tijd in Zeeland veel wegenzout ge strooid. Met de laatste restjes we genzout wordt zuinig omgespron gen, laat de gemeente weten. Er wordt alleen nog gestrooid op doorgaande routes die aansluiten op provinciale routes. Behalve de ze belangrijke doorgaande wegen, zullen ook de drukke fiets- en wandelroutes zo goed mogelijk be gaanbaar worden gehouden. Morgen begint een proef met het strooien van zand. Zand heeft als nadeel dat het niet, zoals zout, pre ventief gebruikt kan worden. Ook Vlissingen zet zand in om glad heid te bestrijden. VLISSINGEN In Vlissingen is vanaf een parkeer plaats in de Vlamingstraat een auto gestolen. Dat maakte de politie gisteravond bekend. De diefstal vond plaats tus sen maandag 14.00 en dinsdag 14.00 uur. Het gaat om een personenauto van het merk Opel. De auto is een grij ze Opel Kadett Hatchback. Het ken teken van de wagen is XG-83-FK. Hoeveel de wagen waard is, kon de politie niet zeggen. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar mag zo af en toe graag doen alsof-ie Gaston van de Postcode Loterij is. Bij binnenkomst op kantoor dendert er dan geksche rend een 'goooooooooeeeedemiddag' over de vloer. Deze week mocht hij echt even voor Gaston spelen. Een Bevelandse mevrouw op leeftijd bel de de redactie. De hoofdprijs van de Staatsloterij mocht dan wel in Kapel- Ie zijn gevallen, maar zij dacht dat ook zij in aanmerking kwam voor een smak geld. „Ik heb gehoord dat er op mijn postcode een grote prijs is gevallen. Hoe kom ik dat te weten?" vroeg ze. Gaston was de beroerdste niet, vroeg om haar postcode en be keek de uitslag op de site van de Post code Loterij. „Nee mevrouw, helaas. Misschien volgende keer beter." De vrouw liet het daar niet bij zitten. „Ik geloof er niets van, ik ga dit tot de bodem uitzoeken. Ik zal de Postco de Loterij eens bellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19