entertainment 131 Wolter Kroes wil mensen raken PZC 10 jaar Top 2000 Als er eens een onflatteuze foto in de krant stonddacht ik: dat is gewoon een slechte foto" www.pzc.nl/webwinkel Fantastische 10 cd-box! maandag 4 januari 2010 Erica Terpstra heeft nooit met haar overgewicht gezeten (AD) entertainment 2009 was een roerig jaar voor Wolter Kroes (41). Hij zat twintig jaar in het vak, kampte na een skiongeval met een vijfvoudige been breuk en zijn management The Entertainment Group ging failliet. In 2010 gaat hij er weer vol tegenaan en gooit hij muzikaal het roer om. Op 7 januari begint hij aan zijn eerste theatertour. door Thalia Brandt Dat Wolter Kroes vorig jaar de website Sjalala- la, gericht op 'goed nieuws en positiviteit', in het leven riep, is niet toevallig. De zanger is immers een rasopti mist, die zaken, hoe vervelend ook, van de zonnige kant probeert te bekijken. Het faillissement van artiestenbureau The Entertain ment Group bijvoorbeeld, vindt hij 'erg jammer.' „Maar gelukkig heb ik, volgens mij als enige ar tiest, geen geld tegoed van TEG. Het verzorgde alleen mijn manage ment en niet mijn boekingen." Hij glimlacht: „Mijn manager bij TEG beviel me zo goed, dat ik hem daar na in loondienst heb genomen." Zelfs een zwaar skiongeluk tijdens zijn wintersportvakantie, waarbij hij zijn enkel verbrijzelde, is achter af ergens goed voor geweest, zegt Kroes. „Nadat ik mijn poot brak, moest ik acht weken rust houden en kon ik, voor het eerst in tijden, nadenken over mijn carrière. Daar voor zat ik in een enorme race: ik had een nummer-één-hit gescoord met Viva Hollandia en deed 220 optredens in een jaar. Toen ik thuis lag, begon ik na te denken: wat is mijn volgende doel?" Het antwoord: zichzelf verbreden als artiest. Dus wil de Zaankanter, Wolter Kroes gaat dit jaar de theaters in. foto Roy Beusker/GPD die hits als Niet normaal, Sjalalala en Ik heb de hele nacht liggen dro men op zijn naam heeft staan, in 2010 'een andere kant van Wolter Kroes laten zien'. Zo wordt zijn nieuwe single een bluesnummer. „Ik hou van de bezieling waarmee bluesliedjes gezongen worden en vond het te gek zelf zo'n nummer op te nemen. Het heet Gelogen Tra nen en gaat over een liefde die kei hard kapot gaat" Gelogen Tranen staat op zijn elfde, dit jaar te verschijnen album, dat hij omschrijft als zijn 'ultieme cd'. „Het blijft Wolter Kroes, maar het klinkt volwassener en ik ga meer de poprichting uit. Ik heb sinds kort ook een eigen, zevenkoppige popband." Zijn kersverse band begeleidt hem tijdens zijn theatertournee Dichter bij. „De tour heet zo omdat ik in schouwburgen voor het eerst kan uitpakken met die nummers die 'dichter bij' mij staan: mijn bal lads, de intieme, kleine liedjes. Pas nu ik de 40 gepasseerd ben, kan ik die geloofwaardig vertolken." Op zijn 20ste won Kroes, toen nog drummer, een zangwedstrijd en besloot hij het drummen te verrui len voor het zingen. „Toen ik be gon als zanger, dacht ik dat het le ven alleen maar rozengeur en ma neschijn en lang leve de lol was. In middels heb ik familieleden en vrienden verloren en de breuk met de moeder van twee van mijn kinderen meegemaakt, en weet ik dat dit niet zo is. Door mijn levens ervaring zing ik liedjes tegenwoor dig met meer emotie dan vroeger." Hoewel hij ook zijn feestkrakers ten gehore brengt, wil Kroes met Dichterbij bewijzen dat hij 'méér is dan alleen die feestzanger'. „Ik schaam me niet voor dat stempel, want er zijn maar weinig artiesten die feesttenten van vierduizend man uit hun dak krijgen en ik doe dat al 20 jaar. Maar het is jammer dat bepaalde mensen lacherig doen over 'volks- of feestartiesten'. Schijnbaar moet je in Nederland cultuur zijn om serieus genomen te worden. Maar wat is dat dan? Is vijf keer optreden in een uitver kocht Ahoy of in de Heineken Mu sic Hall, zoals ik heb gedaan, géén cultuur? Er komt een dag dat ook Wolter Kroes cultuur is." In 2007 trouwde Kroes zijn gelief de Tessa Dijkstra (33). Een jaar la ter kreeg hij samen met haar een zoon, Thomas. Uit een eerdere re latie heeft Kroes dochter Pamela (11) en zoon Wolter (8), terwijl Dijkstra al moeder was van doch ters Summer (8) en Sue (6). „Met vijf kinderen is het voor Tess en mij lastig écht samen te zijn, maar dat is ook een beetje de aard van het beestje bij Tess: de kinderen zijn het belangrijkste in haar leven en papa komt op de tweede plek." Trots wijst hij op zijn trouwring. „Ik heb Tessa's ring ontworpen en de mijne is van dat ontwerp afge leid. Ik vind het leuk creatief bezig te zijn." Zo bestiert hij een eigen 'Er komt een dag dat ook Wolter Kroes cultuur is' armbandencollectie en ontwierp hij onlangs een oranje kleding- en accessoirelijn, die vlak voor het WK in Zuid-Afrika in de winkels ligt. „Rond die tijd kom ik ook met een speciale versie van mijn voetbalplaat Viva Hollandia, waar op een Zulukoor te horen is." Eerst is daar echter zijn theater- avontuur. Hij geeft toe, hij is er best onzeker over. „Dat hoort bij een uitdaging. Bovendien betaal ik het uit eigen zak, dus als er geen hond komt, ga ik voor een groot bedrag het schip in." Toch neemt hij dit risico. „Ik hoef hier ook geen geld mee te verdienen. Als mensen straks de zaal uitlopen en zeggen: 'jeetje, ik had niet ver wacht dat hij dit kon', dan is dat mijn grootste beloning." Wolter Kroes is tot en met 10 maart in de theaters te zien. Meer informatie op www.wolterkroes.nl reageren? media@iwegener.nl X BON CD-BOX 10 JAAR TOP 2000 I I Hierbij bestel ik(aantal) x 'Cd-box 10 jaar Top 2000' a 37,95* Categorie/CD's Het is inmiddels een traditie: kalkoen, oliebollen, appelflap pen en... "De Radio 2 Top 2000"! De Radio 2 Top 2000 beleeft dit jaar haar 10-jarig jubileum. Om dit te vieren is i.s.m. Radio 2 deze fantastische 10 cd-box inclusief boek uitgebracht. Op deze box vindt u de Top 2000 "klassiekers" van de afgelopen 10 jaar met een 32 pagina's tellend boekje vol wetenswaardigheden. Een overzicht van alle nummers vindt u in onze webwinkel. Adviesprijs 49,99 lezersprijs €37,95* exclusief 2,95 verzendkosten I exclusief verzendkosten van €2,95, Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 I werkdagen. Klantenservice: 0900-2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling I telefonisch of per mail door te geven. I I VOORLETTERSVOORNAAM 1 NAAM OM OV ADRES I POSTCODEPLAATS TELEFOON I E-MAIL 1 GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. I BANK-/GIR0REKENING I I HANDTEKENING I 1 Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, J o.v.v. 'Cd-box 10 jaar Top 2000', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de I Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl I treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61