281 sport Robijn is de krachtpatsei Hardloop wereldje in de ban Driebanders Delta Fast behouden voorsprong Barcelona en Real Madrid lopen averij op VOETBAL QUIZ Handballers verliezen van Zwitsers maandag 4 januari 2010 door Joop van den Oudenhoven APELDOORN - Het driebandenteam van Delta/Fast Bouwservice blijft na de 2-6-overwinning op Ai Bil jarts in Apeldoorn leider in de ere divisie met vier punten voor sprong. Verbrugge Terminals ver loor met dezelfde cijfers thuis van de nummer vier Snellen Recycling uit Zundert. De oudejaarsviering was al voor bij, maar bij Henk Habraken vlo gen de vuurpijlen nog om de oren. Jelle Pijl van de thuisploeg zorgde voor een spetterend vuurwerk en knalde in slechts 27 beurten, waar onder een met een serie van elf, naar de finish. Het was niet dat Ha- braken geen verzet bood, want de Brabander in Zeeuwse dienst liet nog altijd 41 punten noteren, maar was gewoon kansloos in al dat ge weld. Peter de Backer trok de stand weer gelijk door een zich fel verzettende Ronny Brants achter zich te houden. Bij 33-46 voor De Backer dacht iedereen dat het een makkie zou worden, maar Brants kwam nog tot 44-48 terug voordat De Backer het karwei kon afma ken. Het was wel de basis voor de overwinning die vorm kreeg dank zij Eddy Leppens en Jean Paul de Bruijn. Leppens ging aanvankelijk lang gelijk op met Forton, maar sloeg in de slotfase van de partij toe. De Bruijn had het gehele duel een kleine voorsprong, maar bij 30-38 besliste de Hulstenaar het duel in een paar beurten. Verbrugge Terminals had in eigen huis een moeilijke opdracht al leek het bij de pauze erop dat er nog wel degelijk kansen lagen. Ronny Daniëls besloot een sterke partij tegen Harrie van der Ven met Winst en Glenn Hofman ver loor. „Slecht gespeeld", zei de jonge Ha genaar na zijn verliespartij. „Als je zo speelt, verdien je niet te win nen. Ik heb kansen gehad maar ze niet benut." Na de thee werd al snel duidelijk dat dromen bedrog zijn. Martin Spoormans bleef tot de elfde beurt keurig bij tegen oud-Deltaspeler Roland Forthom- me (22-21), maar moest zijn tegen stander toen laten gaan. Het geluk liet Spoormans voor een keer in de steek. Toen hij wel een keer een 'zwijntje' maakte, kreeg Forthomme de lachers op zijn hand toen hij opmerkte: „Het moest er een keer van komen." Ons kent ons in de biljartwereld. Op de andere tafel was de missie van Kees Wittens al direct onmo gelijk, twaalf punten in 29 beur ten. De Waalwijker maakte er niks van en had het aan het aarzelend optreden van Jan Arnouts te dan ken dat hij later in de partij nog te rug kon krabbelen, maar een be dreiging werd hij nooit. Met dank aan Delta/Fast die naaste belager Ai versloeg, blijft Verbrugge net boven de rode lijn. Volgende zaterdag is de wedstrijd van de waarheid als het onderaan staande Schuier Cues gastheer is. De inhaalwedstrijd tegen Twente- visie is vastgelegd op zondag 24 ja- BARCELONA - Barcelona is het nieu we jaar teleurstellend begonnen. Bij de hervatting van de Spaanse competitie speelde de koploper za terdagavond in eigen stadion met 1-1 gelijk tegen Villarreal en kwam daarmee nog goed weg. Trainer Pep Guardiola had Lionel Messi rust gegeven. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht. Pedro scoorde uit de eerste de bes te aanval, nadat een schot van Hen- foetbalreizen.com Op vrijdagavond 22 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via www.pzc.nl/voetbalquizofvia voetbalquiz@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (1Van welke club verloor Kloetinge vorig jaar in de finale van de districtsbeker? De prijzen worden aangeboden door voetbalreizen.com en Voetbal Experience. ry op de lat was beland. Maar naar mate de tijd vorderde ging Barcelo na de dribbels van Messi steeds meer missen. Villarreal kreeg voor de pauze al de beste kansen. Na rust zorgde Daniel Fuster voor de gelijkmaker. Een dag later kwam ook achtervolger Real Madrid niet tot winst. De Koninklijke, waarbij Rafael van der Vaart een basis plaats had, speelde doelpuntloos gelijk tegen Osasuna. WINTHERTUR - De Nederlandse handballers hebben gisteren hun tweede duel in het toernooi om de Yellow Cup in Winterthur ver loren. Zaterdag boekte Oranje nog een verrassende zege op Tunesië (34-33)- Tegen Zwitserland ging Oranje kansloos onderuit: 24-31. Nederland hield, na een aanvanke lijke achterstand, tot de achttiende minuut gelijke tred: 9-9. Daarna liepen de Zwitsers uit. Halverwege was er even hoop op een positief resultaat, maar na de hervatting vervloog die snel. Jeffrey Boom houwer en Nick Verjans waren topscorer met ieder vier treffers. Michiel Lochtenbergh en Ronald Suelmann maakten drie treffers. Mennen is meer dan alleen maar een beetje raggen met paard(en) en wagen. Ook de looptechniek van de paarden speelt door Koen de Vries NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Zoals altijd werden zaterdag de menwed strijden in Stal de Kroo in een ge moedelijke sfeer verreden. Ieder een was oprecht in elkaar geïnte resseerd en iedereen moedigde ie dereen aan. Toch begint het fana tisme toe te nemen in het gilde der menners. Er wordt meer geoe fend en veel rijders gaan tegen woordig op bezoek bij echte trai ners. Mennen is namelijk meer dan al leen een beetje raggen met paard(en) en wagen door en langs hindernissen. Ook de looptech niek van de paarden, om maar eens wat te noemen, kan bepalend zijn voor winst of verlies. „Men nen is vooral dressuurmatig rij den", weet Bevelander Leo Paau- we, samen met Christiaan Pro voost uit Domburg één van de twee trainers op Zeeuwse bodem. „Soms zie je niet eens dat een com binatie heel snel gaat. Dat komt dan omdat de paarden heel econo misch lopen." Daniëlle Weststrate uit Wolp- haartsdijk is één van die menners die serieus met haar sport om gaan. Ze traint drie keer per week, laat zich regelmatig bijspijkeren door Leo Paauwe en gaat daardoor met sprongen vooruit. Zeker sinds ze het rijden met een enkelspan verruilde voor een tweespan. Za terdag werd de 15-jarige Weststra te in de categorie tweespannen po ny's tweede. Zelf zat ze op de bok, de Shetlanders Robijn en Karei lie pen ervoor en haar moeder Tonia (41) was de bijrijder. Papa West- door Maurice Steketee en Koen de Vries MIDDELBURG - Bijna zevenhonderd e-mails kwamen er de afgelopen week binnen bij de sportredactie van deze krant voor de verkiezing van beste Zeeuwse hardloper en hardloopstèr van 2009. Zowel bij de mannen als de vrouwen waS het lange tijd een nek-aan-nekrace. Wim van Sparrentak uit Sint Lau rens en Anita Joziasse uit Goes trokken aan het langste eind. De hardloopverkiezing was de af gelopen weken hét gesprek van de dag bij wedstrijden in Zeeland. Ook bij de verschillende Zeeuwse atletiekverenigingen leefde de ver kiezing enorm. Op websites werd opgeroepen om toch vooral op een clubgenoot te stemmen. „Ik had niet verwacht dat de ver kiezing zoveel teweeg zou breng en", vertelt de 40-jarige Wim van Sparrentak. „En het is een enorme waardering dat ik uiteindelijk heb gewonnen." Van Sparrentak kreeg twaalf stem men meer dan de nummer twee, Ian van Vaardegem uit Westkapel- le. Van Vaardegem keerde vorig jaar terug in het hardloopcircuit na een zwaar ongeluk. Op de der de plaats eindigde Sjaa'k Luteijn uit Oostburg. Van Sparrentak: „Er hebben ver schillende mensen op me gestemd van wie ik dat helemaal niet had verwacht. Dat is erg leuk om te ho ren. Voor de rest heb ik niet echt gelobbyd. Ik heb het wel op m'n werk verteld. Tussen de lopers on derling werd er ook over gespro ken. Tijdens de Tankloop hebben we er nog een beetje over lopen dollen." De inwoner van Sint Laurens denkt dat hij de winst vooral te danken heeft aan het feit dat hij bijna altijd van de partij is bij wed strijden in Zeeland. „Veel mensen kennen me. Als ik kan, loop ik al tijd mee. En ik heb een heel goed seizoen gedraaid. Tijdens de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen werd ik derde en ook in de Kust- marathon liep ik met de voorsten mee. Ik boek nog steeds progressie en afgelopen jaar ging het boven verwachting." Van Sparrentak richt zich in 2010 in eerste instan tie vooral op de marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Die van Rot- *7 terdam laat hij schieten. En in ok tober staat uiteraard de Kustmara- thon weer op het programma. Ook Anita Joziasse vindt het prach tig dat ze tot Zeeuws hardloopster van het jaar 2009ns gekozen. „Met dank aan mijn man en kinderen", zegt de 47-jarige inwoonster van Goes erbij. „Zij hebben reclame voor me gemaakt." Joziasse had het afgelopen jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58