sport 127 voor RCS De Leeuw loopt punt in Dylan Blackman was het speechen bijna verleerd Winst Harmes in Nieuwjaarsloop COVS Walcheren Delta Sport gaat weer aan kop na benauwde zege Stormvogels blijft onderin na nederlaag Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen Ko Noordhoek onderscheiden maandag 4 januari 2010 W door René van Stee TERNEUZEN - Michel Leonhart was absoluut niet van plan om mee te doen aan de finaledag van het 24e Zorgsaam Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen. Maar doordat doel man Roy Sallet zijn duim kneusde, kwam de oefenmeester uit Clinge toch onder de lat te staan bij RCS. En met succes. Zijn ploeg pakte za terdag de eindzege door in het Ter- neuzense sportcentrum Vliegende Vaart de finale met 3-2 te winnen van Aardenburg. „Ze noemen me al Heintje Davids. Die wist ook niet van ophouden. Maar dit was echt niet de bedoe ling. En dat het nu zo afloopt, is na tuurlijk helemaal prachtig", zei een lachende Leonhart na afloop. Hij won het toernooi voor de tweede keer. In 2008 versloeg hij als doelman/trainer bij HW'24 uitge rekend RCS in de finale. Said Bouzambou herinnerde zich dit als de dag van gisteren, want hij stond aan de kant van de verlie zers. Eerder overkwam hem dat ook al in 2006. Toen was Terneu- zense Boys in de finale met 2-1 te sterk. „Drie keer blijkt dus scheeps recht. Echt geweldig. In de poule ging het ietwat stroef, maar daarna kwamen we op gang. We combi neerden goed en we creëerden ook veel kansen. Vooral daarom vind ik de overwinning verdiend", vertel de Bouzambou. RCS kreeg ook kritiek te verwer ken. Met name in de poule tegen Hoek 2 ging de ploeg af en toe over het randje. Niettemin toonde de zondag-eersteklasser zich een waar dig winnaar van het toernooi. Het was ook voor het eerst dat een Zeeuwse ploeg van buiten Zeeuws-Vlaanderen de titel won. In de finale tegen Aardenburg, dat in de halve finale Vlissingen na een thriller (3-3) via shoot-outs uit schakelde, keken de Oost-Soubur gers al snel tegen een 2-0-achter- stand aan na doelpunten van Ste ven de Croock en Jelle de Vreeze. Doordat Salim Ben Sellam bijna meteen tegenscoorde, kon het nog alle kanten op. Bouzambou: „We waren bij die 0-2 ook niet in pa niek. We wachtten geduldig onze kansen af." Abdoe Abdenbi bracht RCS weer langszij. Het slotakkoord in de laatste minuut was voor André Siereveld. Steven de Croock, winnaar van de Esad Osmanovski Trofee als beste speler van het toernooi en boven dien vijf keer trefzeker, treurde niet lang om de verloren finale. „Het is jammer dat die 2-1 heel snel valt, want anders had ik het nog niet ge weten. Aan de andere kant moet je reëel zijn. Die jongens van RCS zijn een klasse beter. Wij hebben er veel tegenover kunnen stellen, maar het was net niet genoeg." Terneuzen, de winnaar van vorig jaar, had tot de halve finale nog geen punt verspeeld. RCS bleek echter een te groot obstakel. Said Bouzambou bracht RCS op voor sprong. Die treffer bleek voldoende voor een finaleplek. In de strijd om de derde en vierde plaats maakten Terneuzen en Vlis singen er een doelpuntenkermis van. De Zeeuws-Vlamingen trok ken met 5-4 aan het langste eind, mede dankzij drie treffers van Fabi an Wilson. Kwartfinales: Terneuzen-Breskens 3-0, Vlissingen-Terneuzense Boys 4-1, Aardenburg-HW'24 3-2, RCS-Walcheren 3-0. Halve finales: RCS-Terneuzen 1-0, Aarden- burg-Vlissingen 3-3 (Aardenburg wint na shoot-outs) Om de derde plaats: Terneuzen-Vlissingen 5-4. Finale: RCS-Aardenburg 3-2. Beste speler (Esad Osmanovski Trofee): Steven de Croock (Aarden burg) Topscorer (Arjen Oostdijk Trofee): Fabian Wilson (Terneuzen) 8 doelpunten VLISSINGEN - Ondanks de gladheid stonden er gistermorgen 120 deel nemers aan de start voor de 25e editie van de Nieuwjaarsloop, geor ganiseerd door de scheidsrechters- organisatie COVS Walcheren. Door die gladheid moest het par koers wat aangepast worden. Erwin Harmes (Nieuw- en Sint Joosland) verteerde de 7,5 kilome ter het beste en kwam na 28.24 mi nuten over de finish. Bij de vrou wen won Miranda van Iwaarden (Middelburg) in 35.15 minuten. In Heikant won de Belg Jordi van Guyse zaterdag de Jeff Thuy Me morial. De 26-jarige atleet uit Ste- kene was veel te snel voor zijn con currenten en legde de hele afstand van twaalf kilometer in zijn eentje af Hij klokte 41.28 minuten. Bij de vrouwen verscheen ook Ani ta Joziasse uit Goes aan het ver trek. De Bevelandse atlete wist meteen haar stempel op de wed strijd te drukken door bij haar con currentes weg te lopen. Ze finishte in 51.50 minuten. Ingrid Ijsebacrt uit Hulst eindigde op een goede twintig seconden als tweede. MIDDELBURG - Vrijwilliger Ko Noordhoek (links) van FC Dauwendaele heeft zaterdag uit handen van burgemeester Koos Schouwenaar een koninklijke onderscheiding gekregen. Noordhoek kreeg het lintje wegens zijn bijzonde re verdiensten voor de voetbalsport. Zo is hij al jarenlang bestuurslid, wed strijdsecretaris en scheidsrechter bij de Middelburgse voetbalclub. In het da gelijks leven is hij werkzaam bij de gemeente Middelburg. „Daarom heeft hij alle tijd voor vrijwilligerswerkzaamheden", grapte burgemeester Schou wenaar. foto Ruben Oreel 'S-GRAVENPOLDER - Na de achtste ronde is de spanning terug in het Zeeuws kampioenschap dammen. Koploper Martij n Rentmeester speelde zaterdag in 's-Gravenpol- der gelijk tegen Daaf Kasse, één van de twee achtervolgers. Johnny de Leeuw, die net als Kasse met twee punten achterstand aan ron de acht begon, verkleinde de mar ge tot één punt door Martin van Dijk te verslaan. In het duel tussen Rentmeester en Kasse slaagde geen van de spe lers er in kansen te creëren. Aan het eind zag het er voor de kop loper nog even griezelig uit, maar door een combinatie naar dam toe te laten stelde de speler uit 's-Gravenpolder het punt veilig. In de partij tussen Johnny de" Leeuw en Martin van Dijk speelde laatstgenoemde een hekstelling ac tief tegen. Later profiteerde de Goesenaar met secuur spel van de overvolle linkervleugel van zijp te genstander. Arjo Kousemaker deelt met Mar tin van Dijk de vierde plaats. De speler uit Heinkenszand versloeg zaterdag Kees de Jonge. In een ex plosieve stelling nam De Jonge een combinatie die hem een verlo ren eindspel opleverde. De andere twee duels in de hoofdklasse ein digden vreedzaam. In de promotieklasse gaat Jos de Wild alleen aan de leiding. De spe ler uit Zierikzee versloeg Hans van Akkeren, terwijl zijn mede koploper Wim Koppejan een punt verspeelde tegen Peter Blok. Koppejan deelt nu de tweede plaats met Danny Wattel, die in een aanvalspartij Jan van der Hart versloeg. door Sven Bakker VLISSINGEN - Het was kwalitatief gezien geen hoogstaande tennisfi- nale bij het Walchers Open in het Racketcentrum in Vlissingen, maar spannend was het wel. Dylan Blackman won uiteindelijk na één uur met 7-6 van Rogier van Housselt. De laatste wedstrijd tussen beiden was in het voorjaar van 2008, toen z- in de districtscompetitie de voor p. De Schelde spelende Van Housselt aan het langste eind trok (2-6 7-6 7-6). In de finalewedstrijd van gis teren tussen de nummers één en drie van de plaatsingslijst hadden beide spelers vooral moeite met het behouden van hun service. Blackman uit Slijkplaat leek op een beslissende voorsprong te ko men: hij stond 5-2 en 40-0 voor. Souburger Van Housselt knokte zich echter terug in de partij en bracht de stand op 6-6. Blackman pakte zijn servicegame op Tove' en kwam op 7-6, waarna Van Hous selt de kans had om zijn servicega me winnend af te sluiten om er een beslissende game uit te slepen. Hij kreeg zijn kansen, maar Van Housselt spéelde zijn servicegame ietwat gehaast. Blackman profiteer de daarvan en pakte de titel. Het was weer een tijdje geleden dat Blackman een eindzege in het enkelspel pakte. Tijdens de prijsuit reiking gaf hij aan dat hij het bijna verleerd was om te speechen. Bart Ovaa speelde een sterk toer nooi en bekroonde zijn vorm met de titel in de 4-categorie. In de fi nale versloeg hij Arjan Jonkman met 8-3. Eddy Sprinkhuizen won de 5-categorie door Jasper Smit met 12-6 te verslaan. Bij de vrou wen 5 was Ria van der Meijden de Dylan Blackman wint in Racketcentrum in Vlissingen het Walchers Open. foto Ruben Oreel beste. Zij won de beslissende pou lewedstrijd tegen Kim de Nooijer met 6-5. Erik van den Hoff en Abe Kuijl wonnen enigszins verrassend het mannendubbelspel 3 door in de eindstrijd Brian Dijkstra en Ferry Sonnemans met 9-8 te verslaan. Het mannendubbel 5 ging naar Ramses Jakobsen en Alex Lourens. Frank de Jonge en Dennis de Rijke wonnen de 6-categorie en Rutger Fokke en Niels Westerterp pakten de 7-categorie. Het vrouwendub- bel 4 werd gewonnen door Mireil le Bergs en Elizabeth de Raaff MIDDELBURG - Delta Sport, de eer steklasser uit Zierikzee, won giste ren nipt bij GHV in Goirle. Guido de Graaf maakte zeven seconden voor tijd de winnende treffer: 21-22. Delta Sport heeft daardoor de kop positie weer overgenomen van Bergeijk, dat met dezelfde cijfers van PSV 2 verloor. EMM 2 had niets in te brengen in hun duel met het doorgewinterde Internos 3. De Middelburgse equipe ging onderuit met 27-9. Op veel fronten kwamen de bezoe kers er niet of nauwelijks aan te pas. De 6-o-delcking die na de pau ze werd uitgeprobeerd bleek ach teraf een geslaagde zet. Scores EMM 2: Kevin Meulmeester 5, Niels Wagenaar en Tim Schot 2. KOUDEKERKE - De korfballers van derdeklasser Stormvogels beten het spits af in 2010. Maar zonder suc ces. Ventura Sport won zaterdag met 7-12. De schamele twee pun ten uit 2009 konden niet worden aangevuld, waardoor de ploeg in de gevarenzone blijft. Die spanning was tegen de Strijen- se outsider voor de titel al voelbaar. Pas na zestien minuten viel de eer ste treffer. Beide ploegen gunden el kaar weinig ruimte. Stormvogels nam nog wel een 2-0- voorsprong, maar moest Ventura Sport al snel weer naast zich dulden. Na rust (4-4) sloegen de bezoekers een gaat je naar drie punten. De reparatie tot 7-7 kostte Stormvogels zoveel kracht dat het ten koste ging van de zuiverheid bij de schoten. Daar profiteerde Ventura Sport van. Scores Stormvogels: Arjen Schoe, Lin da de Witte en Francky Koole 2, Frank Peene 1 L£IO£: AUEïKV8 AHATtUK- vtruTeocc*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57