Drie keer is scheepsrecht Zege Stouten na knappe manoeuvre bij dikke oxer Schnebeli zet Koppejan op grotere achterstand Houtepen blijft langer bij Kloetinge Twaalfde plaats Erwin Mesu in Heerenveen Axel strikt Rinus Zegers als trainer Titels Kerkhove en zussen Van de Velde Zeiler Van Oeveren eerste in ORC-Club 1 INOOORSOCCER ZEEUWS-VLAANDEREN Souburgers verslaan Aardenburg in finale met 3-2 w KLOETINGE Cees Houtepen is ook volgend sei zoen hoofdtrainer van Kloetinge. De oefenmeester is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Bevelandse za terdag-eersteklasser, waarmee hij momenteel op de derde plaats staat. Tijdens de vorige voetbaljaar gang was Houtepen nog werkzaam voor zondagclub Halsteren. Bij 's-Heer Arendskerke knoopt Paulus Poortvliet een jaar vast aan zijn verblijf bij de club. De trainer heeft voor een vierde seizoen ge tekend bij de zaterdag-vierdeklas ser. HEERENVEEN In de zeventiende schaatsmara- thon om de Marathon Cup is Er-, win Mesu tijdens de wedstrijd van de eerste divisie op de twaalfde plaats geëindigd. Aangezien twee reserverijders uit de topdivisie (het hoogste niveau) zaterdag de twee de en derde plaats op het kunstijs van Heerenveen voor zich opeis ten, vergaarde de Middelburger veertien punten voor het algemeen klassement. Erwins jongere broer Niels behaal de de veertiende plaats in het to taalklassement. TERNEUZEN Voetbalvereniging Axel heeft Ri nus Zegers aangetrokken als nieu we hoofdtrainer. De oefenmeester uit Zaamslag en de koploper in de vierde klasse A van het zondagvoet bal zijn een verbintenis van twee seizoenen overeengekomen. Zegers, bezig aan zijn eerste sei zoen bij Aardenburg, volgt Fonny Verstraeten op. Hij begint aan zijn tweede termijn in het Axelse bos. Zegers was al trainer bij Axel van 1993 tot en met 1998. ROTTERDAM Een week na haar eindoverwin ning in Goes heeft de Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove het na tionaal ranglijsttoernooi van Rot terdam op haar naam geschreven. De achttienjarige speelster van long Oranje was gisteren in de eindstrijd te sterk voor Ghislaine van Baal: 6-4 6-0. In het vrouwendubbel gingen Ber- nice en Frederique van de Velde uit 's-Gravenpolder er met de eind zege vandoor. De twee versloegen Jainy Scheepens en Ghislaine van Baal in de eindstrijd met 6-4 7-5. COLIJNSPLAAT In een koude Goofïes Race heeft Lennard van Oeveren uit Heinkens- zand zaterdag de ORC-Club 1 ge wonnen. Met de Holmatro-ing Re bleef hij Mees de Graaf uit Leiden en Ralph Berkmans uit Antwerpen voor. De eerste boot in de ORC- Club 2-5 was de Switch van Kees Meijer uit Waalre. Johan Bol uit Goes (A Boen) en Bas Dijkhuizen uit Wissenkerken (Elyxir) werden tweede en derde. Bij de ongemeten boten won de Prince de Petarcq van Bert Jansen uit Berchem (B). RCS'er André Siereveld (maker van de winnende treffer in de finale) duelleert met Steven de Croock. De Aardenburger werd gekozen tot beste speler van het toernooi. foto Mark Neelemans door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Ook in 2010 lijken de Zeeuwse meiden niet van plan zich de kaas van het brood te laten eten. Met de overwinningen van Wilma Stouten (klasse L) en Kim Huige (B), op de Nieuwjaars Jum ping van Allround in Heinkens- zand, maakten zij dat zaterdag dui delijk. In de klasse L was tegen Stiouten en Stoutens Zidane geen kruid ge wassen. Twaalf combinaties plaat sen zich voor de barrage. Eerste starter Chris Boone stuurde Zi- zi-Top in 35,27 seconden foutloos rond. Dat was een tijd waar zijn achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar Stouten reed ijzer- sterk. In een alles-of-nietsrit stuur de ze Zidane over het parkoers. Door een korte wending kwam de ruin te dicht bij de dikke oxer en leek het mis te gaan. Maar met een enorme jump ging de Chin Chin-zoon foutloos over het bouw sel. De tijd van 34,61 goed voor de zege. „Zidane is een paard waarop je kan vertrouwen. Hij weigert nooit en denkt mee in het parkoers. Daarom was ik ook niet bang om binnendoor naar die oxer te gaan. Daar lag ook mijn winst", vertelde de amazone. Jane van Eyzeren leek met Dame Blanche de overheersing van de Zeeuwse amazones compleet te maken. In een bloedstollende bar- ragerit in de klasse M/Z stuurde de amazone uit Borsele de Clin- ton-dochter in 33,84 foutlos rond. Het venijn zat voor Van Eijzeren echter in de staart. Als laatste star ter toonde Johan Kerstens zich met de Urbanus-zoon Urby twee honderdsten sneller. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Marieke Schnebeli deed zaterdag in manege de Zand- booi in Westkapelle in de competi tie, met als inzet de Vroon Dres suur Troffee, goede zaken. Met nog een wedstrijd te gaan bracht de Vlissingse haar voorsprong op naas te concurrent Maarten Koppejan van de organiserende Vroonruiters op acht punten. Met twee fraai gereden proeven be wees Maarten Koppejan dat hij zich niet zonder slag of stoot ge wonnen wenst te geven. De ruiter uit Meliskerke stuurde de veder licht en royaal over de bodem gaan de ruin Rexford in de warmloop ronde van Mi met 189 punten naar een nipte overwinning. Hij bleef zijn clubgenote Denise Klap met de veel front en uitstraling tonende ruin Flinstone een puntje voor. Ook in de herkansing eiste Koppe jan met de Iroko-zoon het oranje erelint op. Marieke Schnebelie bleek weinig onder de indruk van de prestaties van haar naaste achtervolger. De amazone uit Vlissingen stuurde de mooi bergopwaarts en met veel po wer door de baan gaande Jerom's Sensation in de eerste proef met 199 punten naar de overwinning. In de herkansing moest Marieke Schnebeli haar meerde erkennen in Miriam Coomans. Door enkele storende foutjes in de wissels van de wat spanning tonende bruine ruin stopte de teller voor de Vlis singse combinatie bij 189 punten. Tien punten minder dan Miriam Coomans met Sjans. Dat was een slippertje zonder gevolgen. Met haar totaal over beide proeven liep Schnebelie zelfs nog een punt ver der weg van Koppejan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56