Sensatie op Old Trafford Lars Boom in achterhoede tijdens veldrit 32 en 33 FA CUP Manchester United op eigen veld onderuit tegen Leeds United: o-i Ernstig ongeluk tijdens Dakar Rally Van Barneveld eindigt als vierde Wintersporters onder hoede Henk Gemser Oud-internationals verslaan HFC Nederlanders geen Kazakken meer Van Sparrentak en Joziasse beste lopers Lars Boom SINT-MICHIELSGESTEL - Lars Boom houdt van veldrijden en diezelfde Lars Boom trainde zich de afgelo pen tijd op Spaanse wegen naar een puike conditie. Dat één plus één in dat geval niet altijd twee hoeft zijn werd gisteren duidelijk in de Grote Prijs Groenendaal, de eerste van de twee cyclocrossen die de oud-wereldkampioen deze winter rijdt. Ver en vele minuten achter de top drie (Bart Aernouts, Gerben de Knegt en Thijs Al) kwam Boom in het* witte Sint-Michielsgestel als 22e over de streep. In de slotfase re den relatief onbekende jongeren nog bij hem vandaan. „Maar ik heb een plezierige middag gehad hoor", liet hij iedereen in de finish- zone weten. De omstandigheden waren vol gens de man uit Vlijmen nu een maal niet in zijn voordeel geweest. Hij houdt van het rechttoe-recht- aan stoempen in zware slijkzones. Dat organisator Richard Groenen daal liever kiest voor een techni sche omloop vol draaien en keren, wist hij al. Daar kwam de kou en de harde ondergrond nog eens bij. „Ik voel er uiteraard niets voor om hard op mijn plaat te gaan", sprak Boom. Daarmee was het volgens hem nog geen verloren middag ge weest. En zijn voornemen om vol gende week zondag in Heerlen Ne derlands kampioen te worden staat ook nog altijd overeind. „Ik mag die ambitie toch uitspre ken", reageerde hij. „Ik vind dat ik als uittredend kampioen die titel moet proberen te verdedigen." Bij de vrouwen won Marianne Vos. De wereldkampioene reed op vier ronden voor het einde weg van haar laatst overgebleven con currenten. Robijn is krachtpatser, Karei loopt lekker mee door Wilber Hack MANCHESTER - Leeds United zorg de gistermiddag voor de grote sen satie in de derde ronde van het toernooi om de Engelse FA Cup. De koploper van League One scha kelde het twee divisies hoger uitko mende Manchester United uit. Op een volgepakt Old Trafford werd het 0-1 voor de ploeg die zes jaar geleden uit de Premier League ver dween. Het was Sir Alex Ferguson, al 23 jaar manager van Manchester Uni ted, nog nooit eerder overkomen dat zijn ploeg de derde ronde niet overleefde of uitgeschakeld werd door een club die in een lagere di visie uitkomt. De laatste keer dat de miljoenenploeg eruit vloog bij het eerste optreden in de FA Cup was op 7 januari 1984, toen het ver loor van Bournemouth. In vergelijking tot het laatste com petitieduel tegen Wigan had Fer guson zijn formatie op zeven plaat sen gewijzigd. Maar uit het feit dat Rooney en Berbatov wel een basis plaats kregen, bleek wel dat Man chester United het duel serieus nam. In de tweede helft kwamen ook Giggs, Valencia en Owen nog binnen de lijnen, maar zij konden het tij niet meer keren. Op de zege van Leeds United viel weinig af te dingen. De ploeg kwam al binnen twintig minuten op voorsprong door een treffer van Jermaine Beckford. Leeds ont dekte de spits in 2006 bij non-lea gue club Wealdstone. Dit seizoen staat de teller van Beckford alweer op twaalf goals. Op Old Trafford produceerde hij zijn tweede doel punt in de FA Cup. Manchester United drong daarna fel aan, maar kreeg weinig uitgespeelde kansen. Crowe moest de bal een keer van de doellijn trappen. Maar aan de andere kant schoot de ingevallen Robert Snodgrass een vrije trap op de lat. Tijdens de vijf minuten extra tijd die arbiter Foy bijtelde, scandeerden de negenduizend fans van Leeds 'Fergie Time'. Maar ook in die periode kwam de eerste zege sinds 29 jaar op Old Trafford niet echt in gevaar. Driebanders Delta Fast behouden voorsprong Maandag 4 januari 2010 Tip? sport@pzc.nl RIO CUARTO - Paulo Goncalves in actie tijdens de eerste etappe van de Dakar Rally. De etappe werd overschaduwd door een ernstig ongeluk. Door een aanrijding raakte een toeschouwer ern stig gewond. Later in een ziekenhuis overleed de 28-jarige vrouw. De Duitser Mirco Schultis vloog na 75 kilometer met zijn auto uit de bocht en reed in op het publiek. In totaal liepen vijf men sen letsel op, van wie dus een het niet overleef de. Twee anderen zijn eveneens met een helikop ter naar het ziekenhuis van provinciehoofdstad Cordoba gebracht. De toestand van een 24-jarige man met verscheidene botbreuken is zorgelijk. Een jong kind is buiten levensgevaar. foto Natacha Pisarenko/AP LONDEN Raymond van Barneveld is als vier de geëindigd in het wereldkampi oenschap darts van profbond PDC. De Hagenaar verloor in de strijd om de derde plaats met 8-io in legs van de linkshandige Welshman Mark Webster, die verrassend sterk speelde tijdens zijn debuut in Lon den. 'Barney' kreeg een cheque van ongeveer 45.000 euro. Daar kan nog bijna 28 mille bijkomen als de finalisten Phil Taylor en Simon Whitlock er niet in slagen een 'ni- ne-darter' te gooien. ARNHEM Nederland heeft sinds zaterdag een olympisch team. Voorzitter Erica Terpstra van sportkoepel NOCNSF droeg in sportcentrum Papendal de 29 sporters die zich hebben ge kwalificeerd voor de Winterspelen in Vancouver over aan chef de miss ion Henk Gemser. Tot vlak voor de Spelen kunnen zich nog atleten bij de ploeg voegen. Er zijn nog we reldbekerwedstrijden voor de snowboarders en de schaatsers moeten nog een kwalificatiewed strijd rijden. HAARLEM De Nederlandse oud-internationals hebben de traditionele nieuwjaars wedstrijd tegen de Koninklijke HFC gewonnen. Het werd zaterdag in de 77e editie 5-2. Bij rust stond Oranje nog met 1-2 achter. Het veld in Haarlem lag onder de sneeuw maar was goed bespeelbaar. HFC kwam met 2-0 voor door doelpun ten van Steve Beverley en Hakim Ajnaoua. Regi Blinker, Pieter Huis tra, Michael Mols en Pierre van Hooijdonk (2) stelden echter orde op zaken. BONTEBOK De schaatsers Arjan Stroetinga, Jor- rit Bergsma, Rob Hadders en Chris- tijn Groeneveld laten zich niet tot Kazakken naturaliseren. Het vier tal had met een dubbel paspoort namens Kazachstan aan de Winter spelen van Vancouver en Sotsji wil len deelnemen. Volgens Jillert Ane- ma, de ploegleider van de vier, is dat niet meer mogelijk. „We had den met de Kazachstaanse autori teiten een afspraak gemaakt dat de naturalisatie voor 1 januari rond moest zijn. Dat is niet gebeurd." MIDDELBURG Wim van Sparrentak uit Sint Lau rens en Anita Joziasse uit Goes zijn gekozen tot beste Zeeuwse hardlo pers van het jaar 2009. De verkie zing, uitgeschreven door de sport redactie van de PZC, leverde hon derden inzendingen op. Van Spar rentak kreeg bij de mannen zo'n 16 procent van de stemmen. Bij de vrouwen stemde ruim 31 procent op Anita Joziasse. De volledige uitslag staat op www.pzc.nl/weblogkustmarathon pagina 32/33: in ban verkiezingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55