zeelandI 15 voor maatschappelijke stage Vroegere aanduiding nodig voor vrachtauto's W Vogelwaarde toont nieuwe kleedlokalen 'In eerste instantie zijn organisaties wat huiverig, maar als de jongeren er werken, zijn de reacties erg enthousiast' 'Ik vind het leuk om maatschappelijke stage te doen. Je kunt dan zo'n organisatie als de ijsbaan goed helpen.' Alzheimercafé over 'Wat is dementie?' Visveiling ziet in 2009 omzet fors afnemen Samen kerstbomen inzamelen met SKI Scouting biedt college van B en W taart aan maandag 4 januari 2010 gjpjpsOTpswwMa Anneke Vereecken, Stichting Jeugd en Jongerenwerk Terneuzen Osse Costers (15), leerlinge De Rede Terneuzen piste runnen was de hulp welkom. „Het werkt hartstikke goed met die gasten", zegt Jan Dieleman van Terneuzen On Ice. Osse zit op scholengemeenschap De Rede in klas drie van de oplei ding sport, dienstverlening en vei ligheid. In het kader van dat pro fiel moet ze deze maand ook op stage, bij de kinderopvang. „Ook dat lijkt me heel leuk", zegt Osse. De meesten leerlingen kiezen voor vrijwilligerswerk bij verenigingen waarvan ze lid zijn. „Het mes snijdt aan twee kanten, want vere nigingen zitten vaak te springen om vrijwilligers", zegt Anneke Ver eecken." Vanafdeze maand kun nen jongeren op de website van de scholen een speciale vacature bank bekijken met beschikbare sta geplaatsen bij verenigingen, organi saties en bedrijven. „Want ook be drijven kunnen een beroep op ons doen als ze maatschappelijke activi teiten willen ondernemen." Op dit moment zijn er zo'n veertig mogelijkheden. Organisaties die in teresse hebben, kunnen contact opnemen de Stichting Jeugd en Jongerenwerk of Aan Z, die ook fungeert als stagemakelaar. ZAAMSLAG Het eerste Alzheimercafé Zeeuws- Vlaanderen van dit jaar is vandaag in restaurant de Kraaghof bij Zaam- slag. Dr. Paul Croughs, geriater van de geheugenpoli in de ziekenhui zen in Terneuzen en Oostburg, komt uitleg geven over dementie, de verschillende vormen van de mentie, oorzaken en de mogelijke behandeling. De toegang is gratis. Iedereen is welkom vanaf 19.00 uur. Het informatieve gedeelte is van 19.30 tot 21.00 uur. ZEEBRUGGE De Zeebrugse visveiling, de groot ste van België, heeft in 2009 een flinke omzetdaling gekend. Met na me door lage scholprijzen en een kleinere aanvoer kelderde de om zet ten opzichte van 2008 met 10,7 procent, tot 36,8 miljoen euro. Dit jaar belooft beter te worden, denkt bestuurder Noël Devisch, vanwege hogere visquota. Breskens zag de omzet in 2009 juist stijgen van 8 naar ruim 9 miljoen euro, vooral dankzij prima garnalenvangsten. SLUISKIL Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) Sluiskil roept kinderen en ouders op om woensdag 6 januari samen kerstbomen in te zamelen. Om 14.00 verzamelen bij het Meu- lengat. Inwoners wordt gevraagd te gen die tijd de kerstboom voor het huis te leggen. Iedereen die mee werkt, krijgt een consumptie en en kele lootjes. Op zaterdag 9 januari is om 18.30 uur de kerstboomverbran ding met aansluitend kinderdisco. TERNEUZEN De zes scoutinggroepen in de ge meente Terneuzen bieden het colle ge van burgemeester en wethou ders vandaag tijdens de nieuwjaars receptie van de gemeente een taart aan. Dit vanwege het 100-jarig be staan van Scouting Nederland. Elk jaar houdt de gemeente Terneuzen een nieuwjaarsreceptie. Om 16.45, nét voor de nieuwjaarsreceptie be gint, draagt een delegatie van twaalf jeugdleden de taart binnen. door Eugène Verstraeten ZANDSTRAAT - Vrachtwagenchauf feurs moeten eerder op de hoogte gebracht worden dat ze met hun voertuig niet door de bebouwde kom van Zandstraat mogen rijden, daarvoor pleit raadslid Gijs van den Berg (PvdA). Vanwege de overlast en de onveilig heid heeft de gemeente verbods borden geplaatst. Vrachtwa genchauffeurs die vanaf de Westka de of vanuit de richting Philippine komen worden bij de bebouwde kom van Zandstraat met deze bor den geconfronteerd. Ze kunnen volgens Van den Berg op dit mo ment niets anders dan die borden negeren. „Het is onmogelijk om met een vrachtwagen, laat staan een vrachtwagen met aanhanger, daar ter plaatse te keren. We dwin gen de vrachtwagenchauffeurs als het ware een overtreding te be gaan." Volgens het raadslid kan dit voor komen worden door vroegtijdig borden te plaatsen. Dit zou vol gens hem kunnen bij de kruising Westkade/N68o (Zandstraat) en ter hoogte van de Braakmanweg/ N680. „De vrachtwagens kunnen dan een alternatieve route kiezen." Vervolgens moet de politie dan volgens hem wel controleren. "s Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Edy de Witte VOGELWAARDE - De voetbalvereni ging Vogelwaarde stelde gisteren tijdens de drukbezochte nieuw jaarsreceptie de twee nieuw opge leverde kleedlokalen open voor het publiek. Toen eind vorig jaar duidelijk werd dat de club niet zou verhuizen naar een andere lokatie in verband met mogelijke woning bouw op de velden, werden direct voorbereidingen getroffen om twee nieuwe kleedlokalen bij te bouwen. In februari vorig jaar ging de eerste spade de grond in. Het metselwerk werd uitgevoerd door een aannemer. Het timmer werk en de gehele afwerking kwam voor rekening van een groep enthousiaste vrijwilligers. Ook de bestaande cv-installatie werd compleet vernieuwd. „Een pluim voor onze vrijwilligers. Met deze nieuwe nieuwbouw is de ver eniging, die een sterke groei door maakte tot bijna 300 leden, opti maal geoutilleerd voor de toe komst", zei voorzitter Harold de Rijk. De jeugdafdeling trekt flink aan. Naast vier seniorenelftallen op zondag speelt er die dag ook een damesteam en zijn er op zaterdag twee meisjesteams actief De club beschikt nu over zes kleedlokalen. tijdens haar maatschappelijke stage op de kunstijsbaan op de Markt in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51