1:41 zeeland Stortplaats Philippine met grond afgedekt Terneuzen klaar van't «off almanak Klapper Driekoningenoptocht in Den Dullaert SANERINGSPLAN Nog onderzoek naar aanpak van grondwater Vleermuizenhuis EN VERDER Executieverkoop VOORTGEZET ONDERWIJS Vooruitlopend op de wettelijke verplich ting doen dit jaar in Terneuzen al 300 scholieren een maatschappelijke stage. ^jpr W SHOWROOM MEUBELEN maandag 4 januari 2010 door Eugène Verstraeten PHILIPPINE De voormalige stort plaats in de Kanaalpolder bij Philip pine wordt afgedekt met een laag grond van een meter dik. Het ver ontreinigde grondwater uit de stort plaats wordt opgevangen. Dat is het resultaat van het akkoord dat de provincie, de gemeente Ter- neuzen, het waterschap Zeeuws- Vlaanderen en Delta Milieu heb ben bereikt over de saneringsaan- pak van de voormalige stortplaats. De totale kosten bedragen naar ver wachting 2,8 miljoen euro. De pro vincie en Delta Milieu nemen het grootste deel van de kosten voor hun rekening. De provincie wordt eigenaar van de voormalige stort plaats en begeleidt de sanering. Het eerste gedeelte van de operatie start begin dit jaar. De stortplaats wordt volledig afgedekt met grond. Daarbovenop komt een laag hout snippers om stankoverlast te voor komen. Op de houtsnippers komt dan weer een laag schone grond van een meter dik, waardoor het terrein op termijn een nieuwe be stemming kan krijgen. Het tweede deel van de sanering, de aanpak van het vervuilde grond water, begint later. Om aan de weet te komen wat de beste manier is om het grondwater aan te pakken, wordt nu een proef gedaan. De proef bestaat uit twee delen. In een laboratorium worden verschillende materialen, zoals houtsnippers, turf en dergelijke getest op hun zui verende werking op het verontrei nigde grondwater. Bij de voormali ge stortplaats zelf zijn twee proef- sloten aangelegd. Aanvankelijk leek HEIKANT - Wandelaars door de Wildelanden bij Heikant kijken verrast op nu er plotsklaps een betonnen bunker in het natuurgebiedje is neergezet. Het is echter geen verdedigingswerk, maar een overwinteringsoord voor vleermuizen. De bunker is nog niet af. Volgens boswachter Alex Wieland kan het wel een of twee winters duren voordat de vleermuizen in de nabije omgeving het nieuwe onderkomen ontdekt hebben. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl Na de jaarwisseling gingen de ge sprekken over vuurwerk. Wie heeft wat afgestoken en voor hoeveelDe één was zeer te spreken over zijn 'vlinders', de ander was aangenaam verrast door het resultaat van haar vuurpijlen en de derde heeft genoten van het siervuurwerk van anderen. Er is er echter één, die op oudejaars nacht nergens van genoten heeft. Die man heeft het met de voorpret moe ten doen. Hij had voor zo'n duizend euro aan klappers en siervuurwerk uitgezocht. Toen de grote dag was aangebroken, werd hij 's middags met spoed opgenomen in het zieken huis. Hij heeft niets meer afkunnen steken. Zijn blinde darm was de eni ge klapper deze jaarwisseling. Maar hij heeft wel sterretjes gezien. 1. Terneuzense automobilist fout. 2. Twee aanhoudingen in Terneuzen. 3. Discobus overvol. Stem op de stelling 'In Zeeuws-Vlaan- deren komen te veel vakantiebunga lows': ww.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst dat een mislukking te worden, om dat de met turf bedekte sloten het water niet aankonden. Door enkele aanpassingen in de bevestiging van de materialen kan de proef worden voortgezet. De proef duurt naar ver wachting drie maanden. Wethouder Co van Schaik van Ter neuzen is blij dat er nu een sane ringsplan ligt. „Dan kan de stort plaats eindelijk worden afgedekt." Het saneringsplan ligt tot en met dinsdag 26 januari ter inzage bij de publieksbalies van de gemeente Ter neuzen. Zodra de resultaten van de proef be kend zijn, en duidelijk is hoe het grondwater wordt aangepakt, wordt de procedure voor de goed keuring van het tweede gedeelte van het saneringsplan gestart. Ook wordt dan nog een informatie avond gehouden. door Eugène Verstraeten De gemeente Terneuzen is klaar voor de maat schappelijke stage, die vanaf 2011 verplicht wordt voor alle leerlingen in het voortgezet onderwijs. „Landelijk ziet men nogal wat haken en ogen, maar hier zijn we er niet zo huiverig voor", zegt Anneke Ver- eecken van Stichting Jeugd en Jon gerenwerk Terneuzen (SJJW). Zij is stagemakelaar en fungeert als schakel tussen de scholen en orga nisaties en verenigingen waar jon geren aan de slag kunnen. In Ter neuzen zijn ze vorig jaar al voor zichtig begonnen met een paar proeven met leerlingen van De Re de en het Zeldenrust-Steelantcolle- ge. Maar dit schooljaar starten in totaal zo'n 300 leerlingen vanuit de scholen in Terneuzen met een maatschappelijke stage. Veel leer lingen zijn al begonnen en de erva ringen zijn veelal positief, zegt An neke Vereecken, zowel vanuit de leerlingen als vanuit de organisa ties. De maatschappelijke stage is opge zet vanuit de overheid. Het is een vorm van leren voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs, door vrijwilligerswerk te doen. Vanaf 2011 is dit een vast onderdeel van het schoolprogramma. „Het is ei genlijk heel breed", zegt Ver eecken. „Jongeren kunnen dat vrij willigerswerk doen bij allerlei vere nigingen, maar ook in zorginstel lingen of bij non-profit organisa ties, zoals de Zonnebloem, het die renasiel of de Voedselbank. Er zijn er die helpen bij de organisatie van kerstvieringen in De Blide en De Veste, of hand en spandiensten verrichten bij de ijsbaan op de Markt." Osse Costers (15) uit Koewacht hielp in de kerstvakantie mee op de ijsbaan. „Ik vind de verplich ting om maatschappelijke stage te doen helemaal niet erg. Het is juist leuk", zegt ze. Samen met een tien tal mede-leerlingen heeft ze in de kerstvakantie per toerbeurt vrijwil ligerswerk gedaan bij de ijsbaan op de Markt in Terneuzen. Schaatsen uitgeven aan mensen die de ijs vloer op willen en later weer inne men en helpen opruimen. Osse heeft in de vakantie twee middag jes meegedraaid, in totaal acht uur. Voor de vrijwilligers die de schaats- HULST - Buurtvereniging Den Dul laert houdt- woensdag 6 januari een driekoningenoptocht. De deel nemers verzamelen om 18.30 uur bij 't Blaauwe Hofke aan de Blaau- we Hoeve. Voorzien van lampion nen en samen met de 'drie konin gen' maken de kinderen een licht- tocht, die eindigt op het Van Ceu- lenplein. Bij de levende kerststal overhandigen de 'koningen' hun cadeaus aan Maria en Jozef De kin deren krijgen warme chocolade melk en de ouders glühwein. OPRUIMING! WONINGINRICHTING Molendijk 17 - Hoek - Tel. 0115 - 441235 EEN VAN 'T HOFF CLIENT IS STEEDS CONTENT Osse Costers uit Koewacht (r) helpt j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50