Zeeland PZC Overdracht woonwagens afgeketst B Vrijwilligers lopen niet weg bij Politie zoekt Geen aanwijzingen voor gebruik brandweer in gemeente Terneuzen getuigen in Hulst vervuilde stookolie door schepen ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 WONINGCORPORATIES Terneuzen tegen oprichten afzonderlijke stichting voor verhuur wagens en standplaatsen 'Hooggeëerd publiek. Terneuzense jongeren lopen dit jaar al maatschappelijke stage Maandag 4 januari 2010 Vroege reserveringen zorgen voor optimisme bij toeristische sector Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen stemt niet in met de over dracht van de woonwagencentra in de gemeente aan de woningcor poraties Clavis en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeester en wethouders schrijven dat aan de de gezamenlijke Zeeuws-Vlaam- se woningcorporaties. Op verzoek»van de gemeenschap pelijke regeling Budgetbeheer Wo ninggebonden Subsidies (BWS) Zeeuws-Vlaanderen wordt er in een gezamenlijke werkgroep al ja ren gesproken over een overdracht van de woonwagencentra. Dat heeft geresulteerd in een plan van de woningcorporaties waarbij de verhuur van de standplaatsen en de woonwagens zou worden on dergebracht in een afzonderlijke stichting. Volgens burgemeester en wethouders van-Terneuzen is een dergelijke constructie echter niet in overeenstemming met het gemeentelijk woonwagenbeleid. Dat geeft aan dat woonwagencen tra zich moeten ontwikkelen tot een gewone woonwijk, waarbij wel de mogelijkheid voor het be houd van de specifieke wooncul- tuur van de woonwagenbewoners blijft bestaan. B en W vinden het 'belangrijk en essentieel dat de woonwagenbewoners ook als huurders op dezelfde wijze wor den benaderd als de overige huur ders in onze gemeente en bij uw corporaties'. Daarom staat het col lege op het standpunt dat de ver huur van de standplaatsen en de woonwagens rechtstreeks door de corporaties moet gebeuren. „Im mers, de woonwagenbewoners moeten ook de mogelijkheid krij gen zich te melden bij uw corpora ties voor de verhuur van een woonwagen; net zoals die woon wagenbewoner zich bij u meldt voor de huur van een woning." Als de corporaties aan de wens van de gemeente Terneuzen tege moetkomen, moet er overigens ook nog over twee andere zaken worden gesproken, voordat Ter neuzen instemt met de over dracht, zo kondigen B en W aan. Dat zijn de waardebepaling van de standplaatsen en de (huur)woon- wagens en de onderhoudskosten bij de verhuur van de standplaat sen en de woonwagens. ge artiesten, in leeftijd variërend van 6 tot 16 jaar, staan in de startblokken voor de belang rijkste uitvoering van het jaar. „Optreden in ei gen huis en voor eigen publiek geeft de kinde ren een speciale kick", zegt begeleider Ronny Wijsevelde van Reinardi. „Voor de acht jonge artiesten die net na de zomervakantie met hun opleiding zijn begonnen, is dit tevens hun vuurdoop." Ouders, opa's, oma's, familieleden en andere belangstellenden krijgen bijna twee uur afwisselend circusplezier voorgeschoteld. Slangenmeisjes komen met een betoverend nieuw nummer in de piste. Clowns,acrobaten, jongleurs en evenwichtskunstenaars halen al les uit de kast. foto Mark Neelemans HULST - .„Hooggeëerd publiek...", verwelko men de spreekstalmeesters like en Aaron van jeugdcircus Reinardi gistermiddag de toe schouwers in de grote zaal van gemeenschaps centrum Den Dullaert. De ongeveer 40 jeugdi- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Binnen de brandweer Terneuzen zijn er geen signalen die wijzen op massaal of beperkt vertrek van de vrijwilligers als ge volg van onvrede. „Dit wordt ook bevestigd bij navraag aan ploeg- coördinatoren en vrijwilligers", antwoorden burgemeester en wet houders op vragen van raadslid Henk Siersema (CDA). Die klom in de pen naar aanleiding van lan delijke berichten dat veel brand- weervrijwilligers afhaken. Op dit moment worden in de gemeente echter juist veel nieuwe mensen aangenomen op al lang openstaan de vacatures, betoogt het college, zowel in Terneuzen als in de ker nen. „Bij veel posten zijn zelfs wachtlijsten om bij de brandweer te komen. Mogelijk is de professio nele uitstraling reden voor nieuwe kandidaten om zich voor de brand weer aan te melden." HULST - De politie zoekt getuigen van een aantal vernielingen aan straatmeubilair door vuurwerk in de omgeving van de woonwijk Den Dullaert in Hulst. De vernie lingen vonden plaats op oudejaars dag. Onder andere een aantal prul lenbakken en containers moesten het ongelden. De daders zijn onbe kend. De politie verzoekt mensen die iets gezien hebben zich te mel den op het politiebureau of te bel len naar 0900-8844. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er zijn vooralsnog geen aanwijzingen dat op de Wes- terschelde en op het Kanaal Gent- Terneuzen schepen varen die stookolie gebruiken die bijge mengd is met giftig afval. Burgemeester en wethouders van Terneuzen antwoorden dat op vra gen van Giel van Boom (TOP Ge meentebelangen). Volgens Van Boom is het vanwege de economi sche crisis uit kostenoogpunt aan lokkelijk om vervuilde stookolie te gebruiken. Het gif wordt dan onge filterd de lucht in geblazen, wat ri sico's oplevert voor de volksge zondheid. De waterpolitie heeft vorig jaar enkel tientallen schepen gecontroleerd. Nader onderzoek naar emissies door de scheepvaart is een speerpunt van het gemeen telijk luchtkwaliteisplan. Dat plan wordt in de loop van dit jaar aan de gemeenteraad voorgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49