sport 12 7 voor RCS Vertragingstactiek van familie Dingenouts werkt 'Ik dacht dat ze er niet meer aan zaten' Van Guyse klasse apart in Memorial Van der Hooft springt twee keer naar goud Korfballers Zaamslag sparen Volharding indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen maandag 4 januari 2010 door René van Stee TERNEUZEN - Michel Leonhart was absoluut niet van plan om mee te doen aan de fmaledag van het 24e Zorgsaam Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen. Maar doordat doel man Roy Sallet zijn duim kneusde, kwam de oefenmeester uit Clinge toch onder de lat te staan bij RCS. En met succes. Zijn ploeg pakte za terdag de eindzege door in het Ter- neuzense sportcentrum Vliegende Vaart de finale met 3-2 te winnen van Aardenburg. „Ze noemen me al Heintje Davids. Die wist ook niet van ophouden. Maar dit was echt niet de bedoe ling. En dat het nu zo afloopt, is na tuurlijk helemaal prachtig", zei een lachende Leonhart na afloop. Hij won het toernooi voor de tweede keer. In 2008 versloeg hij als doelman/trainer bij HW'24 uitge rekend RCS in de finale. Said Bouzambou herinnerde zich dit als de dag van gisteren, want hij stond aan de kant van de verlie zers. Eerder overkwam hem dat ook al in 2006. Toen was Terneu- zense Boys in de finale met 2-1 te sterk. „Drie keer blijkt dus scheeps recht. Echt geweldig. In de poule ging het ietwat stroef, maar daarna kwamen we op gang. We combi neerden goed en we creëerden ook veel kansen. Vooral daarom vind ik de overwinning verdiend", vertel de Bouzambou. RCS kreeg ook kritiek te verwer ken. Met name in de poule tegen Hoek 2 ging de ploeg af en toe over het randje. Niettemin toonde de zondag-eersteklasser zich een waar dig winnaar van het toernooi. Het was ook voor het eerst dat een Zeeuwse ploeg van buiten Zeeuws-Vlaanderen de titel won. In de finale tegen Aardenburg, dat in de halve finale Vlissingen na een thriller (3-3) via shoot-outs uit schakelde, keken de Oost-Soubur gers al snel tegen een 2-0-achter- stand aan na doelpunten van Ste ven de Croock en Jelle de Vreeze. Doordat Salim Ben Sellam bijna meteen tegenscoorde, kon het nog alle kanten op. Bouzambou: „We waren bij die 0-2 ook niet in pa niek. We wachtten geduldig onze kansen af" Abdoe Abdenbi bracht RCS weer langszij. Het slotakkoord in de laatste minuut was voor André Siereveld. Steven de Croock, winnaar van de Esad Osmanovski Trofee als beste speler van het toernooi en boven dien vijf keer trefzeker, treurde niet lang om de verloren finale. „Het is jammer dat die 2-1 heel snel valt, want anders had ik het nog niet ge weten. Aan de andere kant moet je reëel zijn. Die jongens van RCS zijn een klasse beter. Wij hebben er veel tegenover kunnen stellen, maar het was helaas net niet ge noeg." Terneuzen, de winnaar van vorig jaar, had tot de halve finale nog geen punt verspeeld. RCS bleek echter een te groot obstakel. Said Bouzambou bracht RCS op voor sprong. Die treffer bleek voldoende voor een finaleplek. In de strijd om de derde en vierde plaats maakten Terneuzen en Vlis singen er een doelpuntenkermis van. De Zeeuws-Vlamingen trok ken met 5-4 aan het langste eind, mede dankzij drie treffers van Fabi an Wilson. Kwartfinales: Terneuzen-Breskens 3-0, Vlissingen-Terneuzense Boys 4-1, Aardenburg-HW'24 3-2, RCS-Walcheren 3-0. Halve finales: RCS-Terneuzen 1 -0, Aarden- burg-Vlissingen 3-3 (Aardenburg wint na shoot-outs) Om de derde plaats: Terneuzen-Vlissingen 5-4. Finale: RCS-Aardenburg 3-2. Beste speler (Esad Osmanovski Trofee): Steven de Croock (Aarden burg) Topscorer (Arjen Oostdijk Trofee): Fabian Wilson (Terneuzen) 8 doelpunten &BBKSKtSÊUÊÊUtKUUBKtKÊÊtStÊÊÊBKÊ door René van Stee TERNEUZEN - Een trap tegen je knie of je enkel is nooit prettig. Maar als de voet van je tegenstan der keihard tussen je edele delen belandt, wordt het verhaal heel pijnlijk. Het overkomt Olsi Tollja van Sluis. Hij ligt er bleekjes bij op de massagetafel in het hok van Ma rio Tanghe tijdens de fmaledag van het Zorgsaam Indoorsoccer- toernooi Zeeuws-Vlaanderen. „Ik dacht dat ze er niet meer aan zaten", kreunt de onfortuinlijke Tollja met een pijnlijke grimas. Even later is hij op weg naar de huisartsenpost. „Aan de rechtse kant was de boel flink opgezwol len. Dan neem je geen enkel risi co", legt Tanghe uit. De schade valt achteraf mee: een forse bloed uitstorting en waarschijnlijk nog enkele dagen veel pijn. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - In het Smit Promo tions 8c Sportwear tennistoernooi in het Terneuzense Racketcentrum pakten broer en zus Bas en Leonti- ne Dingenouts goud in de mixed 5/6. De lokale favorieten versloegen in de finale het jeugdige tweetal Mamix Ivens (18) en Anna Meer man (14) van TC Hulster Ambacht. De twintigers van TC Animo neu traliseerden een 3-0-achterstand via een tactische ingreep. Leontine en Bas Dingenouts gingen vertra gen, waar hun tegenstanders min der goed raad mee wisten. Vervol gens werd het via 7-6 uiteindelijk 10-8 voor de familie Dingenouts. Ook in de dubbels 5/6 werd de eindstrijd een spannende aangele genheid. Bij de vrouwen moesten Manon Dutree en Muriel Boddaert van TC Drive uit Sas van Gent op herhaling tegen Danielle van Me- gen en Danitsja du Puy van TV Sluiskil. Bij 7-7 braken Dutree en Boddaert na een zeer lange game hun tegenstanders, wat meteen be slissend was voor de toernooizege: 8-7. In de onderlinge poulewed strijd waren Dutree en Boddaert al met 9-7 aan de positieve kant van het scorebord gebleven. Bij de mannen revancheerden Reg gie Bun en Daniel Audenaerdt van het Steense Smash zich juist van verlies in hun poulewedsrijd tegen de locale coryfeeën Hessel Hame link en Eric Neve. Het gelijkopgaan- de duel kenmerkte zich door veel interventies aan het net van Aude naerdt en Neve. Bij een 6-5-voor- sprong voor de tennissers uit Sint-)ansteen was er sprake van een behoorlijk lange servicegame van Neve. Mede dankzij een ijzersterke eerste service overleefden de Ter- neuzenaren vier breakpoints waar door de balans weer in evenwicht werd gebracht: 6-6. In de slotfase werd de mentale weerbaarheid van de vier hoofdrolspelers op de proef gesteld. Bij 6-7 en nog een paar mi nuten te gaan sloeg Hamelink twee fatale dubbele fouten. Na de laatste misstap klonk prompt het eindsig naal. Eindstand: 8-6. CENT - Tijdens de kampioenschap pen van Oost- en West-Vlaande- ren en Belgisch Limburg in Gent heeft atleet Joeri van der Hooft uit Oostburg gisteren twee gou den medailles gewonnen. Van der Hooft is lid van AV de Wieliengen én Halestra (Aalter, België) en mag daarom meedoen aan Belgische wedstrijden. Bij het hinkstapspringen was 12,69 meter genoeg voor de eerste plaats van alledrie provincies. Bij het verspringen kwam hij tot een afstand van 6,13 meter. Daarmee werd hij eerste van Oost-Vlaande- ren en derde overall. Door deze twee resultaten mag de Zeeuws-Vlaming over twee we ken ook meedoen aan de Vlaamse titelstrijd. In de krant van 2 januari staat dat Kim Huy- brechts tijdens het achtste Clings Open dart- toernooi favoriet is bij de vrouwen. Huy- brechts is echter een man. Het darttoernooi is komende zaterdag en zon- door Wim de Vos HEIKANT - Het was een bont gezel schap dat zaterdag aan de start ver scheen van de JeffThuy Memorial, een trimloop in Heikant. De plaat selijke toerclub kon zo'n tweehon derd atleten en atletes verwelko men tijdens de opening van het nieuwe loopjaar. Voorzitter Miel Smet was met dat aantal in zijn nopjes. „Dat is toch weer een schit terend aantal voor onze loop", al dus Smet, die bovendien in de Belg Jordi van Guyse een sterke win naar kon begroeten. Bij een groot aantal vertrekkers komt er bijna altijd een sterke win naar boven drijven. Dat was dit maal dus ook weer het geval. Van Guyse is een behoorlijke midden- en langeafstandsloper in zijn land. Voor de Zeeuws-Vlaamse atleten is de 26-jarige atleet uit Stekene voor alsnog een maatje te groot. Dat hadden ook Edwin de la Ruelle uit Koewacht en Erik Goossen uit Ter neuzen ervaren. „Hoewel ik twintig seconden min der snel was dan vorig jaar, was hij toch te sterk geweest. Over mijn tijd ben ik dan ook niet helemaal tevreden, over de prestatie op zich wel", zei De la Ruelle, die op de tweede plaats eindigde met een achterstand van zo'n anderhalve minuut op de rappe Belg. Goossen: „Ik vond dat Van Guyse sterk liep. Maar ik ben de voorbereiding op de Marathon Zeeuws-Vlaanderen al begonnen en daar paste deze week één wedstrijdje in. Als ik afge lopen donderdag de Eindejaars- cross in Axel had gelopen, was ik niet naar Heikant gekomen." De wedstrijd was al vrij snel be- RCS-doelman Roy Sallet is het tweede 'zware' slachtoffer van de dag. Hij blijkt zijn duim te hebben gekneusd. „En dan hebben we het met de echt vervelende blessures wel gehad", zegt Tanghe. De 52-jarige sportmasseur uit Bier vliet is al sinds mensenheugenis als verzorger aan het toernooi ver- bohden. In die tijd heeft hij nog nooit zwaar letsel meegemaakt. „En dat is best wel opmerkelijk. Ze ker als je bedenkt dat het er een jaar of tien geleden toch heel wat forser aan toeging dan nu." Enkele jaren geleden besloot de toernooiorganisatie om de touw tjes bij de arbitrage iets strakker aan te trekken. En dat merkte Tanghe meteen. Ook deze editie komen er gedurende vier wed strijddagen veel minder spelers bij hem langs dan voordien. „Op zo'n fmaledag met zestien ploegen is Van links naar rechts: jordy Engelaar, Mario Tanghe, Mandy Wolfert en op de massagetafel Dwight van Hulle. foto Mark Neelemans het bij vlagen natuurlijk spitsuur, maar het valt alleszins mee. Van daag hebben we zo'n man of veer tig over de vloer gehad. En dan gaat het vooral om pijntjes aan de knie of de enkel. Er zijn er ook die de boel even willen laten los gooien omdat ze stijf zijn. En zo nodig tapen we enkels." Tanghes assistenten, de derdejaars cios-studenten Jordy Engelaar en Mandy Wolfert, nemen de massa ges voor hun rekening. Zij hebben sportmassage als keuzevak op school. „In de kleine week dat je hier meeloopt, leer je ontzettend veel. Het is heel goed voor je vaar digheden", zegt Wolfert. slist. Van Guyse, wiens vader knap vierde werd, ging er al vroeg van door en heeft de gehele afstand van twaalf kilometer solerend afge legd. Hij klokte 41.28 minuten. Bij de vrouwen verscheen ook Ani ta Joziasse uit Goes aan het vertrek. De Bevelandse atlete wist meteen haar stempel op de wedstrijd te drukken door bij haar concurren tes weg te lopen. Ze finishte in 51.50 minuten. Ingrid IJsebaert uit Hulst eindigde op een goede twin tig seconden op de tweede plaats en haar plaatsgenote Monique Al- lefs werd op ruim twee minuten derde. De middenafstand (5000 meter) le verde bij de mannen een overwin ning op voor Marcel Mangnus uit Hulst en bij de vrouwen voelde Na- tascha Herwegh zich voor eigen pu bliek als een vis in het water. TERNEUZEN - De korfballers van vierdeklasser Zaamslag waren zater dag mild voor Volharding. Het ver schil bedroeg slechts vier punten: 5-9- In het prille korfbaljaar 2010 trof fen twee Belgische coaches elkaar. Zowel Adrie van Bavel (Volhar ding) als Ivan de Herdt (Zaamslag) had te kampen met een moeizaam aan te sturen ploeg. Vanaf de 2-4-ruststand trok Zaamslag door tot 3-8 en daarmee was de wed strijd gelopen. „Het was een staande wedstrijd", zei De Herdt, doelend op de stati sche invulling van het overwicht van zijn spelers. Die misten te veel kansen in Yerseke. De trainer noemde het gebrek aan ritme door de korte winterstop als reden. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Marco van Reeuwijk, Erwin Verhelst, Linda Hamelink, Richard Verolme en Christijn Hamelink 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47