261 sport Drie keer is scheepsrecht Geslaagde opwarming voor fupeSe'Su volleybalsters Sliedrecht Sport met topteam INDOORSOCCER ZEEUWS-VLAANDEREN Souburgers verslaan Aardenburg in finale met 3-2 Axel strikt Rinus Zegers als trainer Twaalfde plaats Erwin Mesu in Heerenveen Scheldesport vaster op laatste plaats Jorden Takiddine stapt over naar RIA W. Houtepen blijft langer bij Kloetinge maandag 4 januari 2010 RCS'er André Siereveld (maker van de winnende treffer in de finale) duelleert met Steven de Croock. De Aardenburger werd gekozen tot beste speler van het toernooi. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Voetbalvereniging Axel heeft Ri nus Zegers aangetrokken als nieu we hoofdtrainer. De oefenmeester uit Zaamslag en de koploper in de vierde klasse A van het zondagvoet bal zijn een verbintenis van twee seizoenen overeengekomen. Zegers, bezig aan zijn eerste sei zoen bij Aardenburg, volgt Fonny Verstraeten op. Hij begint aan zijn tweede termijn in het Axelse bos. Zegers was al trainer bij Axel van 1993 tot en met 1998. Onder zijn lei ding werd de ploeg in 1996 kam pioen in de vierde klasse H. HEERENVEEN In de zeventiende schaatsmara- thon om de Marathon Cup is Er- win Mesu tijdens de wedstrijd van de eerste divisie op de twaalfde plaats geëindigd. Aangezien twee reserverijders uit de topdivisie (het hoogste niveau) zaterdag de twee de en derde plaats op het kunstijs van Heerenveen voor zich opeis ten, vergaarde de Middelburger veertien punten voor het algemeen klassement. Erwins jongere broer Niels behaal de de veertiende plaats in het to taalklassement. TERNEUZEN De basketbalsters van Scheldesport staan na de 57-40-nederlaag tegen WB Giants stevig op de laatste plaats in de overgangsklasse. Het degradatieduel werd in de derde periode beslist. In die fase werden de Terneuzense vrouwen op een achterstand van tien punten gezet. Tot aan de rust ging het duel gelijk op. De score van Scheldesport werd verdeeld onder Paulien van den Heuvel (13), Marjolein Bruurs (12) en Marjolein Kruijsse (10). TERNEUZEN Jorden Takiddine speelt na de win terstop voor RIA W. De aanvaller is afkomstig van Stekene. Vorig sei zoen speelde hij voor HW'24. Ta kiddine deed zaterdag op de finale- dag van het soccertoernooi in Ter- neuzen al mee bij de hekkensluiter in de derde klasse van het zondag voetbal. De club uit Westdorpe is op zoek naar nog meer versterkin gen. Daarover wilde trainer Jean-Pierre Hubregsen alleen kwijt dat 'de club ermee naar buiten komt zodra er echt iets valt te mel den'. KLOETINGE Cees Houtepen is ook volgend sei zoen hoofdtrainer van Kloetinge. De oefenmeester is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Bevelandse za terdag-eersteklasser, waarmee hij momenteel op de derde plaats staat. Tijdens de vorige voetbaljaar gang was Houtepen nog werkzaam voor zondagclub Halsteren. Bij 's-Heer Arendskerke knoopt Paulus Poortvliet een jaar vast aan zijn verblijf bij de club. De trainer heeft voor een vierde seizoen gete kend bij de zaterdag-vierdeklasser. door Peter van Kouteren SAS VAN CENT - Vier dagen voor de Europese confrontaties met het Tsjechische Kralovo Pole Brno ge tuigden de volleybalsters van Slied recht Sport van een goede vorm. De formatie van Meino Rozendal was in Sas van Gent een maatje te groot voor de vrouwen van Ami- gos Zoersel. De Belgische subtop per werd met 5-0 verslagen. Dat gebeurde in een spel van kat en muis, waarin de Belgen slechts in de eerste en laatste van de voor af overeengekomen vijf sets kon den aanklampen. In de eerste set kwamen de Zuid-Hollanders op 24-23 voor het eerst op voor sprong, waarna de 21-jarige Karine Muijlwijk uit een opslag recht streeks scoorde. Dat deed het servi cekanon ook in de laatste set, toen Sliedrecht Sport met 15-14 leidde. Het gaf Rozendal, die in Zandberg nabij Hulst woont, voldoening. „Het was maar een oefenwedstrijd, maar er stond op die momenten toch druk op. We hebben dingen gedaan die we woensdag ook wil len doen. We hebben vanmiddag nog twee uur pittig getraind. Ik ben tevreden, maar het moet tegen Brno nog wel stukken beter." In de laatste test was Sliedrecht Sport in alle opzichten beter dan de Belgen. De nummer drie van de A-league liep na de eerste setzege (25-23) in het tweede bedrijf met veel servicegeweld naar een com fortabele 7-0-voorsprong. Daarmee was de basis gelegd voor een 25-17-zege. De derde set werd een walk-over (25-12), waarna ook de vierde (25-21) en vijfde set (16-14) werden gewonnen. De demon stratiewedstrijd in Sas van Gent trok zo'n driehonderd toeschou wers, van wie een deel 's middags zelf in Hulst tijdens een twee-te- gen-tweetoernooi in actie was ge komen. Organisator Ronnie Winne keek te vreden terug op het evenement, dat voor de eerste keer in sporthal Den Dullaert was gehouden. In Hulst namen 24 duo's het tegen el kaar op. Bij de mapnen werd het toernooi gedomineerd door Bel gische teams. Davy Hoffmann (ex-Morres/Hulst) won met zijn huidige teamgenoot Jonas Ver- eecken (Focus Kemzeke) alle poule wedstrijden. Het tweetal wees in een boeiende finale Wouter Eet- esonne en Tom van Wijnsberghe met 25-22 terug. Nienke Sterenborg en Evelien Bakker verwezen bij de vrouwen Heidi Baert en Mireille Defoer naar de tweede plaats. Eli- ne en Sjoerd Colsen wonnen bij de gemengde teams. door joop van den Oudenhoven DEVENTER - Cubri/Etikon,- het team van Jean Paul de Bruijn in de eredivisie van de topteamcompeti- tié behaalde twee keer een 6-0- overwinning. BV De Jol en Sui ting Staalconstructie waren dit keer de slachtoffers. Tegen De Jol ging het nog een beetje stroef, maar in de ontmoe ting daarna gingen 'alle remmen los. De drie biljarters van Buiting Staalconstructie kregen in totaal maar zes beurten! Henri Tilleman was in één beurt klaar (200-47/2), Patrick Niessen in twee (150-71/2) en De Bruijn uit Hulst had weer eens een van die superieure partijen waarin hij de ballen ogenschijnlijk aan een touw tje heeft. De Zeeuws-Vlaming tik te in drie beurten 100 punten bij een in het bandstoten, 33.33 gemid deld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46