sport 127 voor RCS De Leeuw loopt punt in 'Ik dacht dat ze er niet meer aan zaten' Dylan Blackman was het speechen bijna verleerd Titels Kerkhove en zussen Van de Velde Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen maandag 4 januari 2010 door René van Stee TERNEUZEN - Michel Leonhart was absoluut niet van plan om mee te doen aan de finaledag van het 24e Zorgsaam Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen. Maar doordat doel man Roy Sallet zijn duim kneusde, kwam de oefenmeester uit Clinge toch onder de lat te staan bij RCS. En met succes. Zijn ploeg pakte za terdag de eindzege door in het Ter- neuzense sportcentrum Vliegende Vaart de finale met 3-2 te winnen van Aardenburg. „Ze noemen me al Heintje Davids. Die wist ook niet van ophouden. Maar dit was echt niet de bedoe ling. En dat het nu zo afloopt, is na tuurlijk helemaal prachtig", zei een lachende Leonhart na afloop. Hij won het toernooi voor de tweede keer. In 2008 versloeg hij als doelman/trainer bij HW'24 uitge rekend RCS in de finale. Said Bouzambou herinnerde zich dit als de dag van gisteren, want hij stond aan de kant van de verlie zers. Eerder overkwam hem dat ook al in 2006. Toen was Terneu- zense Boys in de finale met 2-1 te sterk. „Drie keer blijkt dus scheeps recht. Echt geweldig. In de poule ging het ietwat stroef) maar daarna kwamen we op ^ng. We combi neerden goed en we creëerden ook veel kansen. Vooral daarom vind ik de overwinning verdiend", vertel de Bouzambou. RCS kreeg ook kritiek te verwer ken. Met name in de poule tegen Hoek 2 ging de ploeg af en toe over het randje. Niettemin toonde de zondag-eersteklasser zich een waar dig winnaar van het toernooi. Het was ook voor het eerst dat een Zeeuwse ploeg van buiten Zeeuws-Vlaanderen de titel won. In de finale tegen Aardenburg, dat in de halve finale Vlissingen na eenjhriller (3-3) via shoot-outs uit schakelde, keken de Oost-Soubur gers al snel tegen een 2-0-achter- stand aan na doelpunten van Ste ven de Croock en Jelle de Vreeze. Doordat Salim Ben Sellam bijna meteen tegenscoorde, kon het nog alle kanten op. Bouzambou: „We waren bij die 0-2 ook niet in pa niek. We wachtten geduldig onze kansen af" Abdoe Abdenbi bracht RCS weer langszij. Het slotakkoord in de laatste minuut was voor André Siereveld. Steven de Croock, winnaar van de Esad Osmanovski Trofee als beste speler van het toernooi en boven dien vijf keer trefzeker, treurde niet lang om de verloren finale. „Het is jammer dat die 2-1 heel snel valt, want anders had ik het nog niet ge weten. Aan de andere kant moet je reëel zijn. Die jongens van RCS zijn een klasse beter. Wij hebben er veel tegenover kunnen stellen, maar het was net niet genoeg." Terneuzen, de winnaar van vorig jaar, had tot de halve finale nog geen punt verspeeld. RCS bleek echter een te groot obstakel. Said Bouzambou bracht RCS op voor sprong. Die treffer bleek voldoende voor een finaleplek. In de strijd om dé derde en vierde plaats maakten Terneuzen en Vlis singen er een doelpuntenkermis van. De Zeeuws-Vlamingen trok ken met 5-4 aan het langste eind, mede dankzij drie treffers van Fabi an Wilson. i Kwartfinales: Terneuzen-Breskens 3-0, Vlissingen-Terneuzense Boys 4-1, Aardenburg-HW'24 3-2, RCS-Walcheren 3-0. Halve finales: RCS-Terneuzen 1 -0, Aarden- burg-Vlissingen 3-3 (Aardenburg wint na shoot-outs) Om de derde plaats: Terneuzen-Viissingen 5-4. Finale: RCS-Aardenburg 3-2. Beste speler (Esad Osmanovski Trofee): Steven de Croock (Aarden burg) Topscorer (Arjen Oostdijk Trofee): Fabian Wilson (Terneuzen) 8 doelpunten door Sven Bakker VLISSINGEN - Het was kwalitatief gezien geen hoogstaande tennisfi- nale bij het Walchers Open in het Racketcentrum in Vlissingen, maar spannend was het wel. Dylan Blackman won uiteindelijk na één uur met 7-6 van Rogier van Housselt. De laatste wedstrijd tussen beiden was in het voorjaar van 2008, toen in de districtscompetitie de voor De Schelde spelende Van Housselt aan het langste eind trok (2-6 7-6 7-6). In de finalewedstrijd van gis teren tussen de nummers één en drie van de plaatsingslijst hadden beide spelers vooral moeite met het behouden van hun service. Blackman uit Slijkplaat leek op een beslissende voorsprong te ko men: hij stond 5-2 en 40-0 voor. Souburger Van Housselt knokte door René van Stee TERNEUZEN - Een trap tegen je knie of je enkel is nooit prettig. Maar als de voet van je tegenstan der keihard tussen je edele delen belandt, wordt het verhaal heel pijnlijk. Het overkomt Olsi Tollja van Sluis. Hij ligt er bleekjes bij op de massagetafel in het hok van Ma rio Tanghe tijdens de finaledag van het Zorgsaam Indoorsoccer- toernooi Zeeuws-Vlaanderen. „Ik dacht dat ze er niet meer aan zaten", kreunt de onfortuinlijke Tollja met een pijnlijke grimas. Even later is hij op weg naar de huisartsenpost. „Aan de rechtse kant was de boel flink opgezwol len. Dan neem je geen enkel risi co", legt Tanghe uit. De schade valt achteraf mee: een forse bloed uitstorting en waarschijnlijk nog enkele dagen veel pijn. RCS-doelman Roy Sallet is het tweede 'zware' slachtoffer van de dag. Hij blijkt zijn duim te hebben gekneusd. „En dan hebben we het met de echt vervelende blessures wel gehad", zegt Tanghe. De 52-jarige sportmasseur uit Bier vliet is al sinds mensenheugenis als verzorger aan het toernooi ver bonden. In die tijd heeft hij nog nooit zwaar letsel meegemaakt. „En dat is best wel opmerkelijk. Ze ker als je bedenkt dat het er een jaar of tien geleden toch heel wat forser aan toeging dan nu." Van links naar rechts: Jordy Engelaar, Mario Tanghe, Mandy Wolfert en op de massagetafel Dwight van Hulle. foto Mark Neelemans Enkele jaren geleden besloot de toernooiorganisatie om de touw tjes bij de arbitrage iets strakker aan te trekken. En dat merkte Tanghe meteen. Ook deze editie komen er gedurende vier wed strijddagen veel jninder spelers bij hem langs dan voordien. „Op zo'n finaledag met zestien ploegen is het bij vlagen natuurlijk spitsuur, maar het valt alleszins mee. Van daag hebben we zo'n man of veer tig over de vloer gehad. En dan gaat het vooral om pijntjes aan de knie of de enkel. Er zijn er ook die de boel even willen laten los gooien omdat ze stijf zijn. En zo nodig tapen we enkels." Tanghes assistenten, de derdejaars cios-studenten Jordy Engelaar en Mandy Wolfert, nemen de massa ges voor hun rekening. Zij hebben sportmassage als keuzevak op school. „In de kleine week dat je hier meeloopt, leer je ontzettend veel", zegt Wolfert. 'S-GRAVENPOLDER - Na de achtste ronde is de spanning terug in het Zeeuws kampioenschap dammen. Koploper Martijn Rentmeester speelde zaterdag in 's-Gravenpol- der gelijk tegen Daaf Kasse, één van de twee achtervolgers. Johnny de Leeuw, die net als Kasse met twee punten achterstand aan ron de acht begon, verkleinde de mar ge tot één punt door Martin van Dijk te verslaan. In het duel tussen Rentmeester en Kasse slaagde geen van de spe lers er in kansen te creëren. Aan het eind zag het er voor de kop loper nog even griezelig uit, maar door een combinatie naar dam toe te laten stelde de speler uit 's-Gravenpolder het punt veilig. In de partij tussen Johnny de Leeuw en Martin van Dijk speelde laatstgenoemde een hekstelling ac tief tegen. Later profiteerde de Goesenaar met secuur spel van de overvolle linkervleugel van zijn te genstander. Arjo Kousemaker deelt met Martin van Dijk de vier de plaats. De speler uit Heinkens- zand versloeg zaterdag Kees de zich echter terug in de partij en bracht de stand op 6-6. Blackman pakte zijn servicegame op 'love' en kwam op 7-6, waarna Van Hous selt de kans had om zijn servicega me winnend af te sluiten om er een beslissende game uit te slepen. Hij kreeg zijn kansen, maar Van Housselt speelde zijn servicegame ietwat gehaast. Blackman profiteer de daarvan en pakte de titel. Het was weer een tijdje geleden dat Blackman een eindzege in het enkelspel pakte. Tijdens de prijsuit reiking gaf hij aan dat hij het bijna verleerd was om te speechen. Bart Ovaa speelde een sterk toer nooi en bekroonde zijn vorm met de titel in de 4-categorie. In de fi nale versloeg hij Arjan Jonkman met 8-3. Eddy Sprinkhuizen won de 5-categorie door Jasper Smit met 12-6 te verslaan. Bij de vrou wen 5 was Ria van der Meijden de Dylan Blackman wint in Racketcentrum in Vlissingen het Walchers Open. foto Ruben Oreel beste. Zij won de beslissende pou lewedstrijd tegen Kim de Nooijer met 6-5. Erik van den Hoff en Abe Kuijl wonnen enigszins verrassend het mannendubbelspel 3 door in de eindstrijd Brian Dijkstra en Ferry Sonnemans met 9-8 te verslaan. Het mannendubbel 5 ging naar Ramses Jakobsen en Alex Lourens. Frank de Jonge en Dennis de Rijke wonnen de 6-categorie en Rutger Fokke en Niels Westerterp pakten de 7-categorie. Het vrouwendub- bel 4 werd gewonnen door Mireil le Bergs en Elizabeth de Raaff. Jonge. In een explosieve stelling nam De Jonge een combinatie die hem een verloren eindspel ople verde. De andere twee duels in de hoofdklasse eindigden vreedzaam. In de promotieklasse gaat Jos de Wild alleen aan de leiding. De spe ler uit Zierikzee versloeg Hans van Akkeren, terwijl zijn mede koploper Wim Koppejan een punt verspeelde tegen Peter Blok. Koppejan deelt nu de tweede plaats op de ranglijst met Danny Wattel, die in een aanvalspartij Jan van der Hart versloeg. ROTTERDAM - Een week na haar eindoverwinning in Goes heeft de Zierikzeese tennisster Lesley Kerk hove het nationaal ranglijsttoer- nooi van Rotterdam op haar naam geschreven. De achttienjarige speel ster van Jong Oranje, die eind de cember haar rentree maakte, was gisteren in de eindstrijd veel te sterk voor Ghislaine van Baal: 6-4 6-0. In de halve finales had de als twee de geplaatste Kerkhove zaterdag Jainy Scheepens met 6-2 6-1 versla gen. In het vrouwendubbel gingen de zussen Bernice en Frederique van de Velde uit 's-Gravenpolder er met de eindzege vandoor. De twee tennissters versloegen Jainy Schee pens en Ghislaine van Baal giste ren in de eindstrijd met 6-4 7-5. Voor de toernooizege hoefde het Bevelandse koppel overigens maar twee partijen te spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43