Drie keer is scheepsrecht Delta Sport maakt balans op na eerste seizoenshelft: 'We waren de beste' Zevende verlies incompleet Delta Sport 2 Peter van Poortvliet aan de slag bij SPS Houtepen blijft langer bij Kloetinge Axel strikt Rinus Zegers als trainer Twaalfde plaats Erwin Mesu in Heerenveen Zeiler Van Oeveren eerste in ORC-Club 1 INDOORSOCCER ZEEUWS-VLAANDEREN Souburgers verslaan Aardenburg in finale met 3-2 maandag 4 januari 2010 POORTVLIET Peter van Poortvliet wordt na de zomer de nieuwe trainer bij voet balvereniging SPS in Poortvliet. Hij volgt dan Rien Voshol op, die nu aan het roer staat bij de koploper in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal. De 45-jarige Poortvliet, inwoner van Sint-Annaland is nu werkzaam bij zaterdag-derdeklasser Kruinin- gen. Daar is hij bezig aan zijn eer ste jaargang. Eerder was hij actief bij Nieuwdorp, De Jonge Spartaan, Dinteloord, Noad'67 en Krabbendij- ke. KLOETINGE Cees Houtepen is ook volgend sei zoen hoofdtrainer van Kloetinge. De oefenmeester is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Bevelandse za terdag-eersteklasser, waarmee hij momenteel op de derde plaats staat. Tijdens de vorige voetbaljaar gang was Houtepen nog werkzaam voor zondagclub Halsteren. Bij 's-Heer Arendskerke knoopt Paulus Poortvliet een jaar vast aan zijn verblijf bij de club. De trainer heeft voor een vierde seizoen ge tekend bij de zaterdag-vierdeklas- TERNEUZEN Voetbalvereniging Axel heeft Ri nus Zegers aangetrokken als nieu we hoofdtrainer. De oefenmeester uit Zaamslag en de koploper in de vierde klasse A van het zondagvoet bal zijn'een verbintenis van twee seizoenen overeengekomen. Zegers, bezig aan zijn eerste sei zoen bij Aardenburg, volgt Fonny Verstraeten op. Hij begint aan zijn tweede termijn in het Axelse bos. Zegers was al trainer bij Axel van 1993 tot en met 1998. HEERENVEEN In de zeventiende schaatsmara- thon om de Marathon Cup is Er- win Mesu tijdens de wedstrijd van de eerste divisie op de twaalfde plaats geëindigd. Aangezien twee reserverijders uit de topdivisie (het hoogste niveau) zaterdag de twee de en derde plaats op het kunstijs van Heerenveen voor zich opeis ten, vergaarde de Middelburger veertien punten voor het algemeen klassement. Erwins jongere broer Niels behaal de de veertiende plaats in het to taalklassement. COLIJNSPIAAT In een koude Goofies Race heeft Lennard van Oeveren uit Heinkens- zand zaterdag de ORC-Club t ge wonnen. Met de Holmatro-ing Re bleef hij Mees de Graaf uit Leiden en Ralph Berkmans uit Antwerpen voor. De eerste boot in de ORC- Club 2-5 was de Switch van Kees Meijer uit Waalre. Johan Bol uit Goes (A Boen) en Bas Dijkhuizen uit Wissenkerken (Elyxir) werden tweede en derde. Bij de ongemeten boten won de Prince de Petarcq van Bert Jansen uit Berchem (B). RCS'er André Siereveld (maker van de winnende treffer in de finale) duelleert met Steven de Croock. De Aardenburger werd gekozen tot beste speler van het toernooi. foto Mark Neelemans «■■•miiaiaBatn door Wim Kakebeeke COIRLE - Ze weten het bij Delta Sport: de strijd om de titel in de eerste klasse zal geen eitje worden. Maar dat neemt niet weg dat de blauwhemden halverwege de com petitie één van de grootste kans hebbers zijn op het kampioen schap. Zaterdag werd GHV nipt ver slagen (21-22) en de koppositie overgenomen van Bergeijk. Guido de Graaf maakte zich in Goirle onsterflijk door zeven secon den voor tijd de bevrijdende treffer binnen te werken. Bergeijk ging op hetzelfde moment onderuit bij PSV 2. Ook dat duel eindigde in 21-22. Na het duel met GHV werd de ba lans opgemaakt van de eerste sei zoenshelft. In tien duels verloren de Zierikzeeënaars slechts drie pun ten. Eentje tegen Habo'95 (24-24) en twee tegen Bergeijk (21-25). „We waren niet alleen de meest constante ploeg, maar ook de bes te", zei coach Rob de Vos. „Er wordt veel meer dan het afgelopen seizoen van de eigen kwaliteit uit gegaan." Een centrale rol spelen de opbou wers op de flanken: Thijs de Vos en Guido de Graaf Het tweetal is in vorm en scoort er bijna weke lijks stevig op los. Ook het fysiek sterke GHV moest het duo zestien maal laten gaan. Vooral de serie van Thijs de Vos na de pauze (vijf treffers) was imponerend. De ver dediging van GHV was te veel gefo cust op het spel van De Graaf. De Vos greep zijn kans en zette Delta Sport op een verdiende voor sprong: 14-16. „Thijs was één van de gangmakers. Ook Guido de Graaf, Martijn Gil- tay en Danny Wassink (vervanger van Jacco de Looffl die op huwe lijksreis is) namen de ploeg regel matig op sleeptouw", zei De Vos. Echt afstand nemen zat er voor de bezoekers niet in. Daarvoor was het spel te matig. GHV, dat alleen van Bergeijk verloor op eigen bo dem, knokte zich terug in de wed strijd enn kwam in de slotminuut langszij. Bij 21-21 gooide De Graaf een vrije worp binnen. Ook al staan de blauwhemden weer aan kop, De Vos is zich be wust dat het tweede gedeelte van de competitie loodzwaar zal wor den. „We lopen er niet voor weg, maar gaan er voor. De groep is flink gegroeid ten op zichte van vo rig jaar. Grote winst is dat we geen gekke dingen doen. Gewoon blij ven ballen binnen de patronen. Scores Delta Sport: Thijs de Vos 9, Guido de Graaf 6, Martijn Giltay 4, Ken neth Mellaart 2 en Guust Sluijs 1. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport 2 hebben de zevende seizoensnederlaag geleden. Avanti was in de tweede klasse met 31-19 te sterk. De Zierikzeese miste een flink aan tal vaste krachten en reisde daar om met invallers uit de B-jeugd af. „Natuurlijk komen ze kracht te kort, maar het blijft genieten langs de kant", zei coach Jaco Vleeshou wer. „Het is belangrijk om te zien dat er toekomst in de vereniging zit." Halverwege de competitie staat de Zierikzeese formatie onderaan met één schamel puntje. Samen met Mixed Up en Heerle 2 vor men ze de kelder van de tweede klasse. Scores Delta Sport 2: Peter Bos 6, Koen de Bruin, Joris Giltay en Arjo Nieuwkoop 3; Jaco Vleeshou wer 2, Ruben Bos en Tim Vleeshou wer 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42