Zeeland Steeds vaker geldnood bij 55-plussers Klapper Op de valreep toch nog sneeuwpret SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 16 SCHULDEN Hulpverleners bepleiten budgetteringstrainingen Vliegeraar stort neer bij vlucht aan de kust Openbare vergadering van de Dorpsraad Nieuwjaarsborrel ondernemerskring almanak BURCH-HAAMSTEDE - Na een overwegend 'groene kerst' werd het slot van de kerstvakan tie toch nog wit. Tijd voor een sneeuwballen gevecht of een sneeuwpop bouwen, zoals de kinderen van een gezin uit Bilthoven zaterdag ochtend deden. De verse sneeuw was een leuke verrassing voor de de vele toeristen die Schouwen-Duive- land goed wisten te vinden tijdens de kerstva kantie. In de Westhoek was het gezellig druk en ook in Zierikzee dwaalden dagelijks veel toeristen door de straten. Vooral de grotere parken met huisjes en goed verwarmde chalets spreken over een goede bezetting tijdens de kerstvakantie. foto Ronald den Dekker door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive- land kampen steeds meer 55-plus- sers met financiële problemen. Dat blijkt uit het kwartaalverslag van bureau Westerbeek, de door de gemeente Schouwen-Duive- land ingehuurde schuldhulpverle- In het derde kwartaal meldden zich 49 Schouwen-Duivelandse cliënten voor schuldhulpverlening. Maar liefst 46 procent van de hulp vragers is 55 jaar of ouder en dat is vergeleken met het eerste halfjaar van 2009 een toename met 34 pro cent. Een spijkerharde verklaring heeft Westerbeek er niet voor. „Wellicht dat deze groep het meest is getrof fen door de crisis. Wat ook kan is dat de 55-plusgroep sterker verte genwoordigd is op Schouwen-Dui- veland ten opzichte van andere re gio's." Onder de hulpvragers bevin den zich behoorlijk wat onderne mers, om precies te zijn 12 pro cent. Van de mensen die van een WWB-uitkering rond moet ko men doet acht procent een beroep op de schuldhulpverlening. Voor veel mensen is het nog steeds moeilijk er voor uit te ko men dat ze in geldnood zitten. Schuldhulpverlener Gerard Bak ker: „Schouwen-Duiveland is een relatief kleine gemeenschap. Ons kent ons." Schulden zijn niet per se inkomensafhankelijk. Bakker: „Een laag inkomen geeft meer risi co op geldproblemen, maar een laag inkomen is niet per definitie dë oorzaak van geldproblemen." Een enkele keer dreigt een crisis in de vorm van huisontruiming of af sluiten van nutsvoorzieningen, maar tot nu toe is het gelukt dit te voorkomen. Het adviesbureau pleit voor het ac tiever aanbieden van budgette ringstrainingen. De training is vol gens Bakker een nuttig instru ment om problemen in de toe komst te voorkomen. „Overzicht is heel belangrijk. Voor ons als schuldhulpverleners én voor onze cliënten. Vergelijk het maar met een huishoudboekje. Bakker voegt er aan toe dat het al tijd de cliënt is die over het eigen lot beslist. „De cliënt maakt zelf de keuze. Wij lopen alleen aan de zij lijn mee." Campagne poetst imago op van techniekopleiding Maandag 4 januari 2010 Vroege reserveringen zorgen voor optimisme bij toeristische sector Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZOUTELANDE Aan de kust bij Zoutelande is zater dagmiddag een hangglider neerge stort. Hulpdiensten vonden hem liggend in de duinen. De vliegeraar was bij bewustzijn, maar hij klaag de over pijn aan de rug en het bek ken. Het ongeluk gebeurde om- streeks drie uur. Een speciaal voer tuig van de KNRM in Westkapelle bracht ambulancepersoneel en poli tieagenten naar het slachtoffer. De man is voor onderzoek naar een ziekenhuis gebracht. NIEUWERKERK De dorpsraad Nieuwerkerk houdt woensdag 6 januari een openbare vergadering. Op de agenda staan onder meer een burgerinitiatief voor de Stolpweg (buiten de be bouwde kom), het voorlopige pro gramma Nieuwerkerk 777 en het eindresultaat van 'Nieuwerkerk kijkt vooruit'. Daarnaast wordt ge sproken over het openbaar groen en is B. Sterenborg van de politie aanwezig. Aanvang 20.00 uur in 'Ons dorpshuis'. ZIERIKZEE De Ondernemerskring Schou wen-Duiveland (OSD) houdt maan dag 18 januari de traditionele nieuwjaarsreceptie. Onder het genot van een hapje en een drankje kunnen leden en niet-leden elkaar het beste wensen voor het nieuwe jaar. De bijeen komst begint om 17.00 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Rond de klok van zes houdt voor zitter Olivier Verwest zijn traditio nele nieuwjaarstoespraak. Na de jaarwisseling gingen de ge sprekken over vuurwerk. Wie heeft wat afgestoken en voor hoe veel? De één was zeer te spreken over zijn 'vlinders', de ander was aangenaam verrast door het resultaat van haar vuurpijlen en de derde heeft genoten van het siervuurwerk van anderen. Er is er echter één, die op oudejaars nacht nergens van genoten heeft. Die Tip? redactie@pzc.nl man heeft hetmet de voorpret moe ten doen. Hij had voor zo'n duizend euro aan klappers en siervuurwerk uitgezocht. Toen de grote dag was aangebroken, werd hij 's middags met spoed opge nomen in het ziekenhuis. Hij heeft niets meer afkunnen steken. Zijn blinde darm was de enige klapper de ze jaarwisseling. Maar hij heeft wel sterretjes gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37