sport 127 voor RCS Dubbele Bakx en Van Loon 'Ik dacht dat ze er niet meer aan zaten' nederlaag topteam geolied koppel De Leeuw loopt punt in Viertal 's Lands Welvaren 2 dicht bij stunt Titels Kerkhove en zussen Van de Velde Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen maandag 4 januari 2010 door René van Stee TERNEUZEN - Michel Leonhart was absoluut niet van plan om mee te doen aan de finaledag van het 24e Zorgsaam Indoorsoccer Zeeuws- Vlaanderen. Maar doordat doel man Roy Sallet zijn duim kneusde, kwam de oefenmeester uit Clinge toch onder de lat te staan bij RCS. En met succes. Zijn ploeg pakte za terdag de eindzege.door in het Ter- neuzense sportcentrum Vliegende Vaart de finale met 3-2 te winnen van Aardenburg. „Ze noemen me al Heintje Davids. Die wist ook niet van ophouden. Maar dit was echt niet de bedoe ling. En dat het nu zo afloopt, is na tuurlijk helemaal prachtig", zei een lachende Leonhart na afloop. Hij won het toernooi voor de tweede keer. In 2008 versloeg hij als doelman/trainer bij HW'24 uitge rekend RCS in de finale. Said Bouzambou herinnerde zich dit als de dag van gisteren, want hij stond aan de kant van de verlie zers. Eerder overkwam hem dat ook al in 2006. Toen was Terneu- zense Boys in de finale met 2-1 te sterk. „Drie keer blijkt dus scheeps recht. Echt geweldig. In de poule ging het ietwat stroef, maar daarna kwamen we op gang. We combi neerden goed en we creëerden ook veel kansen. Vooral daarom vind ik de overwinning verdiend", vertel de Bouzambou. RCS kreeg ook kritiek te verwer ken. Met name in de poule tegen Hoek 2 ging de ploeg af en toe over het randje. Niettemin toonde de zondag-eersteklasser zich een waar dig winnaar van het toernooi. Het was ook voor het eerst dat een Zeeuwse ploeg van buiten Zeeuws-Vlaanderen de titel won. In de finale tegen Aardenburg, dat in de halve finale Vlissingen na een thriller (3-3) via shoot-outs uit schakelde, keken de Oost-Soubur- gers al snel tegen een 2-0-achter- stand aan na doelpunten van Ste ven de Croock en Jelle de Vreeze. Doordat Salim Ben Sellam bijna meteen tegenscoorde, kon het nog alle kanten op. Bouzambou: „We waren bij die 0-2 ook niet in pa niek. We wachtten geduldig onze kansen af" Abdoe Abdenbi bracht RCS weer langszij. Het slotakkoord in de laatste minuut was voor André Siereveld. Steven de Croock, winnaar van de Esad Osmanovski Trofee als beste speler van het toernooi en boven dien vijf keer trefzeker, treurde niet lang om de verloren finale. „Het is jammer dat die 2-1 heel snel valt, want anders had ik het nog niet ge weten. Aan de andere kant moet je reëel zijn. Die jongens van RCS zijn een klasse beter. Wij hebben er veel tegenover kunnen stellen, maar het was net niet genoeg." Terneuzen, de winnaar van vorig jaar, had tot de halve finale nog geen punt verspeeld. RCS bleek echter een te groot obstakel. Said Bouzambou bracht RCS op voor sprong. Die treffer bleek voldoende voor een finaleplek. In de strijd om de derde en vierde plaats maakten Terneuzen en Vlissingen er een doelpuntenker- mis van. De Zeeuws-Vlamingen trokken met 5-4 aan het langste eind. Kwartfinales: Terneuzen-Breskens 3-0, Vlissingen-Terneuzense Boys 4-1, Aardenburg-HW'24 3-2, RCS-Walcheren 3-0. Halve finales: RCS-Terneuzen 1-0, Aarden- burg-Vlissingen 3-3 (Aardenburg wint na shoot-outs) Om de derde plaats: Terneuzen-Vlissingen 5-4. Finale: RCS-Aardenburg 3-2. Beste speler (Esad Osmanovski Trofee): Steven de Croock (Aarden burg) Topscorer (Arjen Oostdijk Trofee): Fabian Wilson (Terneuzen) 8 doelpunten door René van Stee TERNEUZEN - Een trap tegen je knie of je enkel is nooit prettig. Maar als de voet van je tegenstan der keihard tussen je edele delen belandt, wordt het verhaal heel pijnlijk. Het overkomt Olsi Tollja van Sluis. Hij ligt er bleekjes bij op de massagetafel in het hok van Ma rio Tanghe tijdens de finaledag van het Zorgsaam Indoorsoccer- toernooi Zeeuws-Vlaanderen. „Ik dacht dat ze er niet meer aan zaten", kreunt de onfortuinlijke Tollja met een pijnlijke grimas. Even later is hij op weg naar de huisartsenpost. „Aan de rechtse kant was de boel flink opgezwol len. Dan neem je geen enkel risi- co", legt Tanghe uit. De schade valt achteraf mee: een forse bloed uitstorting en waarschijnlijk nog enkele dagen veel pijn. HAARLO - In Haarlo kreeg het top team 's Lands Welvaren twee ne derlagen te slikken. Tegen J+B Küpers werd 2-5 en tegen Pelikaan 12-4. Dat er van medekoploper J+B Küpers zou worden verloren, was ingecalculeerd, hoewel Peter de Bree dicht bij een verrassing was in de partij tegen toptalent Ry- mund Swertz. Slechts negen punt jes ontbraken voor een remise. Frédéric Caudron noteerde wel een gelijkspel tegen Michel van Silfhout. Wiel van Gemert was ge woon kansloos tegen Dick Jaspers in het bandstoten. De match tegen Pelikaan 1 werd een echte tegenvaller. De naaste concurrent bleek te sterk en daar was niet op gerekend, zeker niet met Caudron in de gelederen. Die deed overigens wat hij moest doen: winnen. De Bree en Van Gemert verloren echter tamelijk dik. door Sven Bakker KAPELLE - Tennissers Jeroen Bakx en Joost van Loon hebben de dub- beltitel gepakt bij het Vishandel 8c Catering Tramper Sjoemeltoer- nooi. In de 3-categorie wonnen zij gisteren hun beslissende wedstrijd met 8-7 van Taco Blankenstijn en Frank Clausing. Eerder in het toer nooi hadden Bakx en Van Loon ook al met 7-5 van Jens de Koster en Harold Schipper gewonnen. René Struijk ging gisteren met twee titels naar huis. Hij won sa men met Marlon Wisse de vierde categorie van het dubbelspel. Na dat in de halve finales Emiel Gide- onse en Alexander de Reu werden verslagen (8-5), moesten ook Fran cois Jansen en Richard de Witte buigen voor Struijk en Wisse. Het werd 9-2. In de 5-categorie deed Struijk ook goede zaken. Daarin dubbelde hij samen met Dik Breu- re. In de halve finales wonnen ze met 8-5 van Rinze Back en Wil lem Veldhoen en in de eindstrijd werden Vincent Bol en Jurrie 'S-CRAVENPOLDER - Na de achtste ronde is de spanning terug in het Zeeuws kampioenschap dammen. Koploper Martij n Rentmeester speelde zaterdag in 's-Gravenpol- der gelijk tegen Daaf Kasse, één van de twee achtervolgers. Johnny de Leeuw, die net als Kasse met twee punten achterstand aan ron de acht begon, verkleinde de mar ge tot één punt door Martin van Dijk te verslaan. In het duel tussen Rentmeester en Kasse slaagde geen van de spe lers er in kansen te creëren. Aan het eind zag het er voor de kop loper nog even griezelig uit, maar door een combinatie naar dam toe te laten stelde de speler uit 's-Gravenpolder het punt veilig. In de partij tussen Johnny de Leeuw en Martin van Dijk speelde laatstgenoemde een hekstelling ac tief tegen. Later profiteerde de Goesenaar met secuur spel van de overvolle linkervleugel van zijn te genstander. Arjo Kousemaker deelt met Mar tin van Dijk de vierde plaats. De speler uit Heinkenszand versloeg zaterdag Kees de Jonge. In een ex plosieve stelling nam De Jonge een combinatie die hem een verlo ren eindspel opleverde. De andere twee duels in de hoofdklasse ein digden vreedzaam. In de promotieklasse gaat Jos de Wild alleen aan de leiding. De spe ler uit Zierikzee versloeg Hans van Akkeren, terwijl zijn mede koploper Wim Koppejan een punt verspeelde tegen Peter Blok. Koppejan deelt nu de tweede plaats met Danny Wattel, die in een aanvalspartij Jan van der Hart versloeg. RCS-doelman Roy Sallet is het tweede 'zware' slachtoffer van de dag. Hij blijkt zijn duim te hebben gekneusd. „En dan hebben we het met de echt vervelende blessures wel gehad", zegt Tanghe. De 52-jarige sportmasseur uit Bier vliet is al sinds mensenheugenis als verzorger aan het toernooi ver bonden. In die tijd heeft hij nog nooit zwaar letsel meegemaakt. „En dat is best wel opmerkelijk. Ze ker als je bedenkt dat het er een jaar of tien geleden toch heel wat forser aan toeging dan nu." Enkele jaren geleden besloot de toernooiorganisatie om de touw tjes bij de arbitrage iets strakker aan te trekken. En dat merkte Tanghe meteen. Ook deze editie komen er gedurende vier wed strijddagen veel minder spelers bij hem langs dan voordien. „Op zo'n finaledag met zestien ploegen is Van links naar rechts: Jordy Engelaar, Mario Tanghe, Mandy Wolfert en op de massagetafel Dwight van Hulle. foto Mark Neelemans het bij vlagen natuurlijk spitsuur, maar het valt alleszins mee. Van daag hebben we zo'n man of veer tig over de vloer gehad. En dan gaat het vooral om pijntjes aan de knie of de enkel. Er zijn er ook die de boel even willen laten los gooien omdat ze stijf zijn. En zo nodig tapen we enkels." Tanghes assistenten, de derdejaars cios-studenten Jordy Engelaar en Mandy Wolfert, nemen de massa ges voor hun rekening. Zij hebben sportmassage als keuzevak op school. „In de kleine week dat je hier meeloopt, leer je ontzettend veel. Het is heel goed voor je vaar digheden", zegt Wolfert. Dhooge met 10-4 geklopt. Het mannendubbel 6 ging naar Yaron Krombeen en Peter de Waard. Struijk had in de 5-categorie van het gemengddubbel minder suc ces, want daarin lag hij er in de hal ve eindstrijd uit. Heidy Rombout en hij werden met 4-10 verslagen door Hannah Hageman en Bas Mulder. Zij verloren op hun beurt in de finale van Joke Ganseman en Adriaan Nieuwenhuijse: 3-10. De zesde categorie werd gewon nen door Ria Dekker/Sjoerd Schrij ver en in de 3-categorie waren Ni cole Eisten en Joost van Loon de besten. In de eindstrijd werd er met 10-3 gewonnen van Jantien Bruijnzeel en Nigel de Marco. Van Loon pakte daarmee zijn tweede ti tel en hield Bruijnzeel van een tweede af Zij had namelijk samen met Jeantien van den Dries het vrouwendubbelspel 3 gewonnen. De titel in de 5-categorie ging naar Annie Eckhardt en Joke Ganse man en in de zesde categorie pak ten Esther en Linsey Griep de eindzege. KWADENDAMME - Het driebanden team van 's Lands Welvaren 2 ver loor een spannend bekerduel op het nippertje van tweededivisie- club Casa Cara uit Warmond: 4-4 en 5-7 in sets. Bijna zorgde de thuisploeg voor een stunt in het nationale beker toernooi. Pas in de allerlaatste par tij en dan nog in de allerlaatste set werd de winnaar bekend. Had Kees Verbeek die met 2-0 in sets leidde, die laatste set ook nog gewonnen (nu werd het 13-15) dan was ook het setsaldo in evenwicht geweest en had het aantal gemaak te caramboles de doorslag moeten geven. De andere overwinning kwam op naam van Danny Aerts. Nico Peet ere en Piet van Essen verloren. ROTTERDAM - Een week na haar eindoverwinning in Goes heeft de Zierikzeese tennisster Lesley Kerk hove het nationaal ranglijsttoer- nooi van Rotterdam op haar naam geschreven. De achttienjarige speel ster van Jong Oranje, die eind de cember haar rentree maakte, was gisteren in de eindstrijd veel te sterk voor Ghislaine van Baal: 6-4 6-0. In de halve finales had de als twee de geplaatste Kerkhove zaterdag Jainy Scheepens met 6-2 6-1 versla gen. In het vrouwendubbel gingen de zussen Bernice en Frederique van de Velde uit 's-Gravenpolder er met de eindzege vandoor. De twee tennissters versloegen Jainy Schee pens en Ghislaine van Baal giste ren in de eindstrijd met 6-4 7-5. Yoor de toernooizege hoefde het Bevelandse koppel overigens maar twee partijen te spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35