Drie keer is scheepsrecht Zege Stouten na knappe Joziasse drukt haar manoeuvre bij dikke oxer stempel op Memorial 20 INDOORSOCCER ZEEUWS-VLAANDEREN Souburgers verslaan Aardenburg in finale met 3-2 Houtepen blijft langer bij Kloetinge Axel strikt Rinus Zegers als trainer Zeiler Van Oeveren eerste in ORC-Club 1 Twaalfde plaats Erwin Mesu in Heerenveen Peter van Poortvliet aan de slag bij SPS maandag 4 januari 2010 KLOETINGE Cees Houtepen is ook volgend sei zoen hoofdtrainer van Kloetinge. De oefënmeester is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Bevelandse za terdag-eersteklasser, waarmee hij momenteel op de derde plaats staat. Tijdens de vorige voetbaljaar gang was Houtepen nog werkzaam voor zondagclub Halsteren. Bij 's-Heer Arendskerke knoopt Paulus Poortvliet een jaar vast aan zijn verblijf bij de club. De trainer heeft voor een vierde seizoen ge tekend bij de zaterdag-vierdeklas ser. TERNEUZEN Voetbalvereniging Axel heeft Ri nus Zegers aangetrokken als nieu we hoofdtrainer. De oefenmeester uit Zaamslag en de koploper in de vierde klasse A van het zondagvoet bal zijn een verbintenis van twee seizoenen overeengekomen. Zegers, bezig aan zijn eerste sei zoen bij Aardenburg, volgt Fonny Verstraeten op. Hij begint aan zijn tweede termijn in het Axelse bos. Zegers was al trainer bij Axel van 1993 tot en met 1998. Onder zijn lei ding werd de ploeg in 1996 kam pioen in de vierde klasse H. COLIJNSPLAAT In een koude Goofies Race heeft Lennard van Oeveren uit Heinkens- zand zaterdag de ORC-Club 1 ge wonnen. Met de Holmatro-ing Re bleef hij Mees de Graaf uit Leiden en Ralph Berkmans uit Antwerpen voor. De eerste boot in de ORC- Club 2-5 was de Switch van Kees Meijer uit Waalre. Johan Bol uit Goes (A Boen) en Bas Dijkhuizen uit Wissenker- ken (Elyxir) werden tweede en der de. HEERENVEEN In de zeventiende schaatsmara- thon om de Marathon Cup is Er- win Mesu tijdens de wedstrijd van de eerste divisie op de twaalfde plaats geëindigd. Aangezien twee reserverijders uit de topdivisie (het hoogste niveau) zaterdag de twee de en derde plaats op het kunstijs van Heerenveen voor zich opeis ten, vergaarde de Middelburger veertien punten voor het algemeen klassement. Erwins jongere broer Niels behaal de de veertiende plaats in het to taalklassement. POORTVLIET Peter van Poortvliet (45) wordt na de zomer de nieuwe trainer bij voetbalvereniging SPS in Poort vliet. Hij volgt dan Rien Voshol op, die nu aan het roer staat bij de kop loper in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Poortvliet, inwoner van Sint-Anna- land is nu werkzaam bij zater dag-derdeklasser Kruiningen. Daar is hij bezig aan zijn eerste jaargang. Eerder was hij actief bij Nieuw- dorp, De longe Spartaan, Dinte- loord, Noad'67 en Krabbendijke. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Ook in 2010 lijken de Zeeuwse meiden niet van plan zich de kaas van het brood te laten eten. Met de overwinningen van Wilma Stouten (klasse L) en Kim Huige (B), op de Nieuwjaars Jum ping van Allround in Heinkens- zand, maakten zij dat zaterdag dui delijk. In de klasse L was tegen Stiouten en Stoutens Zidane geen kruid ge wassen. Twaalf combinaties plaat sen zich voor de barrage. Eerste starter Chris Boone stuurde Zi- zi-Top in 35,27 seconden foutloos rond. Dat was een tijd waar zijn achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar Stouten reed ijzer- sterk. In een alles-of-nietsrit stuur de ze Zidane over het parkoers. Door een korte wending kwam de ruin te dicht bij de dikke oxer en leek het mis te gaan. Maar met een enorme jump ging de Chin Chin-zoon foutloos over het bouw sel. De tijd van 34,61 goed voor de zege. „Zidane is een paard waarop je kan vertrouwen. Hij weigert nooit en denkt mee in het parkoers. Daarom was ik ook niet bang om binnendoor naar die oxer te gaan. Daar lag ook mijn winst", vertelde de amazone. Jane van Eyzeren leek met Dame Blanche de overheersing van de Zeeuwse amazones compleet te maken. In een bloedstollende bar- ragerit in de klasse M/Z stuurde de amazone uit Borsele de Clin- ton-dochter in 33,84 foutlos rond. Het venijn zat voor Van Eijzeren echter in de staart. Als laatste star ter toonde Johan Kerstens zich met de Urbanus-zoon Urby twee honderdsten sneller. door Wim de Vos HEIKANT - Het was een bont gezel schap dat zaterdag aan de start ver scheen van de Jeff Thuy Memorial, een trimloop in Heikant. De plaat selijke toerclub kon zo'n tweehon derd atleten en atletes verwelko men tijdens de opening van het nieuwe loopjaar. Bij een groot aantal vertrekkers komt er bijna altijd een sterke win naar boven drijven. Dat was dit maal dus ook weer het geval. Van Guyse is een behoorlijke midden- en langeafstandsloper in zijn land. Voor de Zeeuws-Vlaamse atleten is de 26-jarige atleet uit Stekene vooralsnog een maatje te groot. Dat had ook Edwin de la Ruelle uit Koewacht ervaren. „Hoewel ik twintig seconden minder snel was dan vorig jaar, was hij toch te sterk geweest. Óver mijn tijd ben ik dan ook niet helemaal tevreden, over de prestatie op zich wel", zei De la Ruelle, die op de tweede plaats ein digde met een achterstand van zo'n anderhalve minuut op de rap pe Belg. De wedstrijd was al vrij snel be slist. Van Guyse ging er al vroeg vandoor en heeft de gehele af stand van twaalf kilometer sol erend afgelegd. Hij klokte 41.28 mi nuten. Bij de vrouwen verscheen ook Ani ta Joziasse uit Goes aan het ver trek. De Bevelandse atlete wist meteen haar stempel op de wed strijd te drukken door bij haar con currentes weg te lopen. Ze finishte in 51.50 minuten. Ingrid IJsebaert uit Hulst eindigde op een goede twintig seconden op de tweede plaats en haar plaatsge- note Monique Allefs werd op ruim twee minuten derde. RCS'er André Siereveld (maker van de winnende treffer in de finale) duelleert met Steven de Croock. De Aardenburger werd gekozen tot beste speler van het toernooi. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34