zeeland 115 Schouwse 55-plussers zitten vaker in geldnood Voetbal Experience loopt super Woonwagens Terneuzen komen niet in stichting Executieverkoop maandag 4 januari 2010 De nieuwe reclamecampagne voor de opleidingen Techniek en Design, niveau 4 van het ROC Zeeland, moet jongeren duidelijk maken wat ze na de oplei ding kunnen doen. ontwerp Boom Communicatie Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Henk Postma MIDDELBURG - Voetbal Experience trekt dit jaar meteen al meer dan de verwachte 200.000 gezoekers. Dat voorspelt Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties. Hij baseert zich op de grote toeloop in de eer ste twee weken. De aandacht van landelijke media zorgde er meteen al voor dat men sen uit het hele land naar Middel burg rijden om Voetbal Experien ce te ervaren. En belangrijker nog: ze waarderen de nieuwe attractie met gemiddeld achten en negens. Dus daar komt dan weer mond- tot-mond reclame uit voort. Zeelands nieuwste attractie trekt al meteen meer bezoekers dan be groot. „Hoeveel precies, daar kan ik niet al te concreet over zijn. Maar op een aantal dagen kwa men we boven de duizend." Daarop afgaand, kan hij nu al reke nen op een run in juli en augus tus, 'wanneer Zeeland vol zit'. Nieuwe acties zijn op til. Zo wordt in het voorjaar een speciaal maga zine geïntroduceerd met een ZA-pas die ook toegang geeft tot andere Zeeland Attracties als Het Arsenaal, Speelcircus Bambini, Mi ni Mundi en De Lange Jan. Dat ge beurt samen met de Amadore ho tels en restaurants. In februari start een biermerk met een speciale actie: bij aankoop van elk tweede kratje een gratis toe gangskaartje. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive- land kampen steeds meer 55-plus sers met financiële problemen. Dat blijkt uit het kwartaalverslag van bureau Westerbeek, de door de gemeente Schouwen-Duive- land ingehuurde schuldhulpverle ners. In het derde kwartaal meldden zich 49 Schouwen-Duivelandse cliënten voor schuldhulpverlening. 46 procent van de hulpvragers is 55 jaar of ouder en dat is vergele ken met het eerst halfjaar van 2009 een toename van 34 procent. Een spijkerharde verklaring heeft Westerbeek er niet voor. „Wellicht dat deze groep het meest is getrof fen door de crisis. Wat ook kan, is dat 55-plusgroep sterker vertegen woordigd is op Schouwen-Duive- land ten opzichte van andere re gio's." Onder de hulpvragers zitten be hoorlijk wat ondernemers, om pre cies te zijn 12 procent. Van de men sen die van een WWB-uitkering rond moet komen doet acht pro cent een beroep op de schuldhulp verlening. Voor veel mensen is het nog steeds moeilijk ervoor uit te ko men dat ze in geldnood zitten. Schuldhulpverlener Gerard Bak ker: „Schouwen-Duiveland is een relatief kleine gemeenschap. Ons kent ons." Schulden zijn niet per se inko mensafhankelijk. Bakker: „Een laag inkomen geeft meer risico op geldproblemen, maar een laag in komen is niet per definitie dé oor zaak van geldproblemen." Een enkele keer dreigt een crisis in de vorm van huisontruiming of af sluiten van nutsvoorzieningen, maar tot nu toe is het gelukt dit te voorkomen. Het adviesbureau pleit voor het ac tiever aanbieden van budgette ringstrainingen. De training is vol gens Bakker een nuttig instru ment om problemen in de toe komst te voorkomen. „Overzicht is heel belangrijk. Voor ons^ als schuldhulpverleners én voor onze cliënten. Vergelijk het maar met een huishoudboekje." Bakker voegt eraan toe dat het al tijd de cliënt is die over het eigen lot beslist. „De cliënt maakt zelf de keuze. Wij lopen alleen aan de zij lijn mee." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen stemt niet in met de over dracht van de woonwagencentra aan de woningcorporaties Clavis en Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren. Burgemeester en wethouders hebben dat laten weten aan de ge zamenlijke Zeeuws-Vlaamse wo ningcorporaties. Er wordt al jaren gesproken over een overdracht van de woonwa gencentra gepraat. Het overleg re sulteerde in een plan waarbij de verhuur van de standplaatsen en de woonwagens .zou worden on dergebracht in een afzonderlijke stichting. Volgens burgemeester en wethou ders is een dergelijke constructie echter niet in overeenstemming met het gemeentelijk woonwagen- beleid. Dat geeft aan dat woonwa gencentra zich moeten ontwikke len tot een gewone woonwijk, waarbij wel de mogelijkheid voor het behoud van de specifieke wooncultuur van de woonwagen bewoners blijft bestaan. B en W vinden het 'belangrijk en essentieel dat de woonwagenbewo ners ook als huurders op dezelfde wijze worden benaderd als de ove rige huurders in onze gemeente en bij uw corporaties'. Daarom staat het college op het standpunt dat de verhuur van de standplaat sen en de woonwagens recht streeks door de corporaties moet gebeuren. „Immers de woonwa genbewoners moeten ook de mo gelijkheid krijgen zich te melden bij uw corporaties voor de verhuur van een woonwagen; net zo als die woonwagenbewoner zich bij u meldt voor de huur van een wo ning."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31