Techniekopleidingen krijgen nieuw imago 14! Kat gered bij brand in appartement Domburg Behoefte aan niveau 4 bij bedrijven Huisman: rustige oud en nieuw Drie gewonden bij ongeval PRIJSWINNAAR ROC Zeeland lanceert campagne Tech-know-logy maandag 4 januari 2010 'S-HEER ARENDSKERKE - Bij een ongeval op de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Arendskerke zijn gistermiddag drie mensen gewond geraakt. Rond kwart voor drie uur kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing ter hoog te van tuincentrum Terlucht. De brandweer van 's-Heer Arendskerke is inge zet om een deur uit één van de auto's te knippen. foto Manfred Berrevoets door Henk Postma DOMBURG - De Veerse brandweer heeft zaterdagmiddag een kat ge red uit een brandende bovenwo ning bij het Karregat in het cen trum van Domburg. De brand werd ontdekt door winkelend pu bliek, dat rook uit het apparte ment zag konten. De woning is van binnen vrijwel volledig uitge brand. De dichte omringende bebouwing bemoeilijkte het blussen. Omdat gevaar bestond voor de omgeving, werd groot alarm geslagen. De brandweerkorpsen van Domburg, Oostkapelle en Westkapelle ruk ten uit met drie blusvoertuigen. Ook de ladderwagen werd erbij ge haald. Om kwart over vier, bijna drie kwartier na de eerste melding, was de brandweer het vuur meester. Het scheelde niet veel of de vlam menzee was naar buiten geslagen, zegt dienstdoend officier Ruud Corbijn. De uitgebrande bovenwo ning behoort tot een blok van vier appartementen, en is met een hou ten tussenvloer van de beneden verdieping gescheiden. „We heb ben de appartementen stuk voor stuk moeten doorzoeken, om er ze ker van te zijn dat het vuur zich niet verspreidde, zegt Corbijn. Tijdens het blussen haalden brand weerlieden een kat uit het apparte ment. Het dier was door de rook- bedwelmd, en werd met eenpers- luchtmasker provisorisch bea demd. Daarna ontfermde de dierenambu lance zich over het beestje. Die meldde daarna dat het dier alweer tekenen van leven gaf. De brand ontstond in de slaapka mer door kortsluiting in een televi sie. Die stond in de slaapstand. Toen de brand uitbrak, waren de twee bewoners niet thuis. Ze wa ren elders aan het werk. Er is iets mis met het imago van techniek. Met lang niet alle opleidingen word je las ser of metselaar, maar dat weet bijna niemand. ROC Zeeland is begonnen aan een pr-campagne, die on langs een tweede plaats haal de bij een belangrijke natio nale reclameprijs. door Lilian Dominicus Techniek: dat leidt op tot slechtbetaalde banen waar je ook nog eens vuile handen en een slechte rug van krijgt. Denken velen. Mis, zegt Joop Maas, senior communicatieadvi seur van Boom Communicatie Goes. „Maar omdat dat het imago is, komen vooral mensen op tech niekopleidingen af die ook echt met hun handen willen werken. Niveau-4-opleidingen stromen om deze redenen niet vol, terwijl juist die voorbereiden op banen op mid denkaderniveau. Denk aan werk als uitvoerder, werkvoorbereider of assistent-projectleider bij een bouwbedrijf" ROC Zeeland vond het tijd voor verandering en schakelde Boom Communicatie in Goes in. Het communicatiebureau pakte een be staand onderzoek naar jongeren en hun houding tot techniek en hield het tegen het licht voor de Zeeuw se situatie. Maas: „Je hebt de echte bèta's, die bewust kiezen voor tech- De campagne Tech-know-logy van Boom behaalde medio december een gedeelde tweede plaats in de categorie 'Het beste van Pragma'. Pragma, de vereniging van onafhan kelijke erkende Nederlandse recla meadviesbureaus, reikt deze prijs elk jaar uit voor de beste reclame campagne van het jaar. De folder ligt bij decanen van de middelbare scholen in Zeeland en zal beschikbaar zijn tijdens de open dagen van ROC Zeeland. In het voorjaar begint het ROC met een reclamecampagne door heel Zeeland, met onder meer posters in bushokjes. niek. ROC Zeeland bereikt die groep al met hun niveau 1, 2 en 3 opleidingen, dus daar moeten ze niet al te veel aan veranderen. Er zijn er die echt niets met techniék hebben. Dan zijn er jongeren die wel iets met techniek hebben, maar ook geld en status willen ver werven, en daarom vaak kiezen voor een economische opleiding. Of die iets willen betekenen voor anderen en dus uitkomen op een beroep in de zorg. Die laatste twee groepen zijn potentieel interessant voor de niveau-4-opleidingen tech niek en iet. De voorlichting daar voor moest duidelijk anders." Vele brainstorm- en adviessessies verder, was daar de nieuwe PR-campagne met de naam Tech-know-logy. „Het accent bij de ze opleidingen ligt meer op kennis. Dus we laten geen stekkertjes, ka beltjes, machines en steeksleutels zien, maar abstractere beelden: een filmset, iemand die buiten op een laptop werkt of een windmolen park." De campagne is net begon nen, maar lijkt veelbelovend. Boom verwierf er al een tweede plaats mee bij een nationale recla meprijs. „En we hebben nii al be langstelling van ROC's uit het hele land, zoals Leiden, Rotterdam en Tiel", aldus Maas. Een baangarantie, dat gaat nog net te ver. „Zeker in deze crisistijd is het lastiger om werk te vin den", zegt Jeroen van den Oord, directeur clus ter Techniek aan het ROC Zeeland. „Maar de perspec tieven zijn goed. De laatste lichting afgestudeerden heeft werk. Ze zitten misschien niet in de luxe-posi tie van een aantal jaar geleden. Maar dat komt geheid terug als de economie aantrekt. We hebben een inten sieve relatie met het bedrijfsleven. Zo geven ze gastles sen om alvast in contact te komen met de jongeren." Operations manager Dimitri van Diest van Eastman Chemical in Middelburg juicht de nieuwe campagne toe. „Ik wist er al van en ben blij dat het gebeurt. Wij hebben veel mensen in dienst van niveau t, 2 en 3 en minder van niveau 4. En dat heeft echt met het aan bod van leerlingen te maken, want er is zeker behoef te. Als ze over de juiste leidinggevende capaciteiten beschikken kunnen ze ook doorgroeien." Walter van de Waterbeemd, directeur human resources van Da- men Schelde Naval Shipbuilding in Vlissingen be aamt dat er behoefte is aan niveau 4 mensen, met na me uit de richtingen werktuig- en scheepsbouw. „Wij worstelen met de doorstroom naar niveau 4. Scheepsbouw bestaat zelfs niet eens in Zeeland." KRUININGEN - Burgemeester Jan Huisman van de gemeente Rei- merswaal kijkt terug op een 'rustig verlopen' oud- en nieuwviering in zijn gemeente. Hij houdt daarbij nog wel een klei ne slag om de arm: „We weten na tuurlijk niet of er deze week nog verrassende zaken naar buiten ko men." Volgens de burgemeester hebben er weinig grote incidenten plaats gevonden. „Af en toe vloog een container in de fik, maar de brand weer had dat zo geblust." Tijdens de nieuwjaarsnacht werd er veel door politie gecontroleerd, met name in de beruchte dorpen Yerseke en Krabbendijke. „We zijn dan ook al eind september begon nen met de voorbereidingen." IN ZEELAND Kijk voor een video over een winter- natuurexcursie op Neeltje Jans op www.pzc.nl/schouwen-duiveland. MEEST CELEZEN 1Winnaars zijn nog jonge mensen 2. Hoofdprijs Staatsloterij in Kapelle 3. Huisman: oudfk nieuw was rustig STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Nieuwjaarsreceptie gemeente Noord-Beveland ledereen, van binnen en buiten Noord-Beveland is welkom. Wij hopen u op B januari te mogen begroeten. Voor meer informatie kunt u bellen met [0113) 377 377. Het thema van dit jaar is Duurzaamheid. Oe gemeente heeft weer vele instanties en stichtingen bereid gevonden om samen dit thema breed onder de aandacht te kunnen brengen. Van biologisch vlees tot windenergie, van fair trade tot en met duurzame recreatie en bouwmaterialen, u vindt het allemaal op onze nieuwjaarsreceptie. Wij maken u graag bewust van alle mogelijkheden, laat u daarom verrassen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30