Goes ziet inwonertal als enige dalen Zeeland bevelAnden-tholen Klapper BEVÖLKINCSCIJFE Kapelle is grootste groeier op De Bevelanden 14 en 15 Voetbalclub Bevelanden opent nieuwe kleedkamers Vliegeraar stort neer bij vlucht aan de kust Met drie keer teveel op achter het stuur Overlast parkeren bij scholen aangepakt almanak Maandag 4 januari 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Goes is er, als enige Beve- landse gemeente, afgelopen jaar op achteruitgegaan wat het aantal inwoners betreft. Dat blijkt uit de voorlopige bevolkingscijfers. Kapel le is de grootste groeier met 145 mensen erbij. Na twee jaren van groei zit Goes nu weer in de min. De Goese be volking is met 91 personen afgeno men tot 36.646. Dat is vooral toe te schrijven aan een geboortetekort van 109. Wel vestigden zich iets meer mensen in de gemeente dan dat er vertrokken; 1555 tegen 1537. De andere vijfBevelandse gemeen ten en Tholen zagen hun inwone raantal afgelopen jaar stijgen. Borsele kreeg er 81 inwoners bij, wat, zoals gebruikelijk, voor een groot deel is toe te schrijven aan een geboorteoverschot van 128. De dorpen Heinkenszand en 's-Gra- venpolder hebben er respectieve lijk 72 en 37 extra inwoners bijge- kregen, Ovezande daarentegen krijgt net als in 2008 weer een flin ke knauw: veertig mensen hielden het er voor gezien. Ook Hoede- kenskerke, Nieuwdorp, Nisse, 's-Heer Abtskerke, Baarland en El- .lewoutsdijk gingen er qua inwo ners op achteruit. Reimerswaal kon afgelopen jaar 119 nieuwe inwoners verwelko men en dat is te danken aan een fiks geboorteoverschot van 154, want er vertrokken meer mensen naar elders dan dat er zich in de ge meente vestigden; 731 om 696. Noord-Beveland is kennelijk een aantrekkelijke gemeente om te wo nen, want de groei van zeventig mensen is vooral te danken aan het feit dat zich 85 mensen op het eiland vestigden. Er overleden vijf tien mensen meer dan er werden geboren. Ook Tholen mag zich heugen in een bevolkingsgroei, zei het een be scheiden. Er kwamen 13 mensen bij. Dat saldo blijft over als het ver- trekoverschot (126) in mindering wordt gebracht op het geboorteo verschot van 139. Net als vorig jaar is Kapelle de uit schieter. De gemeente kreeg er 145 zielen bij. Dat is te danken aan een geboorteoverschot van 63 en een vestigingsoverschot van 82. Daar mee is Kapelle de enige die op bei de punten positief scoort. Campagne poetst imago op van techniekopleiding Vroege reserveringen zorgen voor optimisme bij toeristische sector KAMPERLAND - Onder luid gejuich zijn zater dag laat in de middag de twee nieuwe kleed kamers van voetbalclub Bevelanden in Kam perland geopend. Daarmee ging een langge koesterde wens van de leden in vervulling. „We kampten al een tijd met ruimtetekort", zegt voorzitter Roel Soer. "We hebben er zó veel nieuwe leden bij gekregen. Vooral bij de meisjes zien we een enorme groei. Dit jaar al leen al kwamen er 40 nieuwe leden bij, op een totaal van circa 230." De nieuwe kleedka mers zien er spik en span uit: met heldere kleuren, frisse tegels, strak bespoten muren en een goed schoon te houden vloer. „Straks wordt het nog vechten wie in de nieuwe kleedkamers mag", merkte iemand al op. De raad van Noord-Beveland stemde medio 2008 unaniem voor een motie van Noord-Beve- lands Belang om 95.000 euro beschikbaar te stellen voor de bouw. foto Izaak Verkeste ZOUTELANDE Aan de kust bij Zoutelande is zater dagmiddag een hangglider neerge stort. Hulpdiensten vonden hem liggend in de duinen. De vliegeraar was bij bewustzijn, maar hij klaag de over pijn aan rug en bekken. Het ongeluk gebeurde omstreeks drie uur. De KNRM in Westkapelle hielp ambulancepersoneel en poli tieagenten om bij het slachtoffer te komen. Hij is naar het ziekenhuis in Vlissingen vervoerd voor verder onderzoek. GOES In de nacht van zaterdag op zondag is rond kwart voor vijf aan de Al- bert Joachimikade in Goes een 20-jarige Goesenaar aangehouden voor rijden onder invloed. Agenten zaten al sinds tien over vier achter de man aan, die zwalkend en zon der verlichting reed over het par keerterrein aan de Oostwal, Ring baan West en Ronda Gosaplein. Op het Tiendenplein reed hij twee agenten met een stopbord voorbij. Hij had drie keer teveel gedronken. GOES Politie Zeeland is een project ge start om parkeeroverlast rondom basisscholen in de gemeente Goes terug te dringen. In 2010 gaat de po litie, naar aanleiding van klachten van omwonenden, controleren op parkeeroverlast. Veel ouders, die hun kinderen met de auto naar school brengen en weer ophalen, parkeren hun auto vaak op een ma nier waardoor gevaarlijke situaties voor kinderen, ouders en andere weggebruikers ontstaan. Na de jaarwisseling gingen de ge sprekken over vuurwerk. Wie heeft wat afgestoken en voor hoe veel? De één was zeer te spreken over zijn 'vlinders', de ander was aangenaam verrast door het resultaat van haar vuurpijlen en de-derde heeft genoten van het siervuurwerk van anderen. Er is er echter één, die op oudejaars nacht nergens van genoten heeft. Die Tip? redactie@pzc.nl man heeft het met de voorpret moe ten doen. Hij had voor zo'n duizend euro aan klappers en siervuurwerk uitgezocht. Toen de grote dag was aangebroken, werd hij 's middags met spoed opge nomen in het ziekenhuis. Hij heeft niets meer afkunnen steken. Zijn blinde darm was de enige klapper de ze jaarwisseling. Maar hij heeft wel sterretjes gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29