F A"v Verhagen maakt zich zorgen over Jemen PZC fC' Aartsbisschop schoont schip Zeker vier doden door lawines verder aalslag Oosterschelde loor stort staalslakken 2 en 3 Aanslag op Deense cartoonist Westergaard Bewogen leven van prins Bernhard verfilmd 22 en 23 WINTERWEER Niemand met achterstallige betalingen van energienota wordt afgesloten v,t' W Word ook abonnee! Winterse buien 0° MAANDAG 4 januari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 2 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 RCS wint Zorgsaam Soccertoernooi www.pzc.ni/sport WALCHEREN mmmmmrnmmmms Veel pech door koude DEN HAAC - De ANWB houdt van daag rekening met fors meer pech- gevallen als gevolg van het koude weer. Op een normale maandag ochtend moet de Wegenwacht zo'n 3500 automobilisten helpen, maar nu wordt rekening gehou den met 4300 pechgevallen. De Wegenwacht zet 250 mensen personeel in, een kwart meer dan normaal. „Veel automobilisten zul len te maken krijgen met startpro blemen, kapotte accu's of vastge vroren portieren en sloten", zegt een woordvoerder. Het verkeer had gisteren in het he le land veel last van de gladheid. In Friesland, Drenthe, Overijssel en Brabant vonden tientallen aan rijdingen plaats. In Middelburg raakten een scooter rijder en zijn bijrijdster gewond bij een aanrijding met een auto als gevolg van de gladheid. In 's-Heer Arendskerke vielen drie gewonden bij een ongeval. Het wordt de komende dagen koud tot zeer koud in Nederland. Weerinstituut KNMI verwacht tot en met vrijdag bijna overal tempe raturen onder nul. Lokaal kan het meer dan 15 graden vriezen. Ook in het weekeinde en daarna blijft de kans op vorst groot. Volgens het KNMI zijn deze weersomstan digheden normaal voor de tijd van het jaar. Niemand met achterstallige beta lingen van de energienota wordt deze week afgesloten. Dat heeft netbeheerder Liander uit Arnhem bekendgemaakt. Liander neemt een dergelijk besluit als er sprake is van vorst op twee achtervolgen de dagen. Aan het eind van deze week wordt een nieuw besluit ge nomen voor volgende week. Lian der is verantwoordelijk voor de le vering van energie namens alle in Nederland werkzame energiebe drijven. Alleen in uitzonderlijke ge vallen wordt dë komende dagen de elektriciteitsmeter verzegeld en de gaskraan dichtgedraaid. Dat ge beurt als fraude (bijvoorbeeld door wiettelers) wordt geconsta teerd, op eigen verzoek van de klant, bij onveilige situaties of als klanten weigeren, na verhuizing, een energieleverancier te kiezen. f'*a) Pagina 4 en 5: 'koud, een kwes- tie van wennen' 4 UTRECHT - Een vrijwilligster van de kathedrale kerk van Sint-Cathari- na in Utrecht moet haar werk per direct neerleggen omdat zij af breuk zou hebben gedaan aan de integriteit van aartsbisschop Wirn Eijk. Ook zou vrijwilligster Nelly Stienstra de eredienst hebben ver stoord. Dat heeft de aartsbisschop haar per brief laten weten. Stienstra denkt dat zij er 'van de ene dag op de andere dag is uitge gooid' omdat zij aartsbisschop Eijk heeft aangesproken op de sluiting van het Ariënskonvikt. De priester opleiding van het aartsbisdom Utrecht sluit aan het einde van het studiejaar omdat het aantal pries terstudenten terugloopt. BERN - Door lawines zijn gisteren in Zwitserland zeker vier mensen om het leven gekomen. Zeker zes anderen raakten zwaargewond. Dit hebben media in het Alpen land gemeld. In de vallei Diemtigtal vlakbij de hoofdstad Bern kwamen twee skiërs en een arts om het leven. De arts behoorde tot een groep reddingswerkers die na een lawine te hulp was gekomen _en onder een tweede lawine werd bedolven. De vierde dode is een langlaufer die in het Franstalige deel van het kanton Valais werd bedolven on der een lawine. Niet betalen, dan ook geen energie reageer op www.pzc.nl De politie is te streng geweest tijdens de jaarwisseling eens 10% Een vrouw geniet van de sneeuw op de klimduin in Schoorl. foto Koen van Weel/ANP Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 7; 9; Weer: 10; Strips: 11; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 29. DEN HAAC - Minister Maxime Ver hagen' van Buitenlandse Zaken maakt zich zorgen over de veilig heidssituatie in Jemen. „Op dit moment bestaat er echter nog geen reden om de ambassade te sluiten, maar we houden de si tuatie goed in de gaten", vertelde hij gisteren. De Nederlandse am bassade in de Jemenitische hoofd stad Sanaa onderhoudt nauw con tact met ambassades van andere landen, om de situatie voortdu rend te evalueren. Buitenlandse Zaken ontraadde al langer alle niet-essentiële reizen naar Jemen en alle reizen naar ne gen specifieke gebieden in het land: Sa'ada, Marib, Shabwah, Am- ran, Al Jawf, Hadramout, Dhale, Lahj en Abyan. De Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië hebben hun vertegenwoor digingen voorlopig gesloten uit vrees voor een aanslag. Volgens Jo hn Brennan, adviseur van presi dent Barack Obama, hebben de VS aanwijzingen dat Al Qaida werkt aan een aanslag in Sanaa. pagina 7: ambassades dicht na terreurdreiging Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1