zeeland 117 Een wijze les uit Kats enige wijze steeds opnieuw te vinden Ons Genoegen in concert met Margriet Eshuis agenda maandag 4 januari 2010 Meer agendanieuws op de website van deze krant. FILMS GOES Merral, Avatar: 18.30 en 21.30 uur; De hel van '63: 18.45 en 21.15 uur; It's Complica ted: 19.15 en 21.45 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 19.00 en 21.15 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Bright Star: 20.00 uur OOSTBURG Ledeltheater, Komt een vrouw bij de dokter: 20.00 uur; TERNEUZEN View, De hel van '63:19.00 uur; Avatar: 20.00 uur; It's Complicated: 21.00 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 20.30 uur; VLISSINGEN CineCity, A Christmas Carol: 16.00 uur; Alvin en de Chipmunks 2: 13.45 en 16.15 uur; Anubis en de wraak van Arghus: 14.00 en 16.15 uur; Avatar: 13.30, 16.45 en 19.00 uur; Brothers: 21.15 uur; De hel van '63: 16.15, 19.15 en 21.45 uur; De Storm: 13.45 uur; Hachi: 14.00 uur; It's Complicated: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Komt een vrouw bij de dok ter: 13.45, 19.00 en 21.45 uur; Law Abi ding Citizen: 21.45 uur; Old Dogs: 16.00 en 19.15 uur; Paranormal Activi ty; 22.15 uur; The Twilight Saga, New Moon: 19.00 uur. door Ali Pankow naar wat er in een mooi verhaal ei genlijk allemaal gebeurt. De sluiers waar de liefde en de vriendschap achter schuilgaan, zijn in elk le vensverhaal weer anders. Soms zijn ze vuil en gescheurd, soms zijn ze onwezenlijk teer en myste rieus. Nooit zijn ze met één ruw gebaar opzij te schuiven, altijd moeten ze behoedzaam laag voor laag worden weggenomen. Zijde is een heel mooi gesluierd verhaal, en Ultima Thule zal met overgave alle charmes (en de on vermijdelijke doorn) ervan onthul len. 'Zijde' speelt op 8 (première), 9,10 (matinee), 14 t/m 16 en 21 t/m 23 januari in 'De Kazematten', Kazemattenstraat 17 in Gent. Reserveren via: Uitbureau Gent, 0032 92337788 VLISSINGEN - 'Pop in Harmony' is dit keer het thema voor het nieuw jaarsconcert, dat de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlis- singen traditiegetrouw geeft op de tweede zaterdag in januari in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. „We doen dat dit keer samen met niemand minder dan Margriet Es- huis", zegt Jack de Boo van Uijen, PR-woordvoerder én klarinettist bij Ons Genoegen. Hij is zeer in zijn nopjes met de komst van deze zangeres en is ervan overtuigd met het programma 'Pop in Harmony' een breed publiek te kunnen trek ken. „Nadat we lange tijd wat heen en weer hebben gefietst tussen Kerst mis en een nieuwjaarsconcert heb ben we enkele jaren geleden be wust voor dat laatste gekozen. Wij zetten ons echt in voor een ijzer- sterke formule met steeds andere gastoptredens van naam", licht De Boo van Uijen toe. Hij denkt ook met plezier terug aan voorgaande nieuwjaarsconcerten met onder meer zangeres Denise Jannah en klezmerorkest Di Gojim. Zelf trad hij als klarinettist in het landelijk Politieorkest al eerder op met Margriet Eshuis. „Ik heb daar na binnen Ons Genoegen geop perd haar ook voor ons nieuw- jaardconcert uit te nodigen. Wij zijn er trots op dat zij daar positief op heeft gereageerd." De andere gasten tijdens dit con cert zijn singer-songwriter Maar ten Peters en Co Vergouwen. Zij begeleiden Eshuis respectievelijk met gitaar/zang en met piano, backingvocals en percussie. Ons Genoegen staat onder leiding van dirigent Albert-John Vervorst, wiens beide ouders ook meespe len in dit orkest. De harmonie pre senteert zich met een populair klassiek programma met onder meer Orpheus in de Onderwereld van Jacques Offenbach en de Lyric Waltz van Dimitri Shostakovich. Ook speelt Ons Genoegen het mu ziek Rapunze 1, gebaseerd op het be kende .sprookje van Repelsteeltje. Petra de Haan treedt daarbij op als verteller. Het optreden van Ons Genoegen wordt afgewisseld met liedjes in een kleine setting door Eshuis, Peters en Vergouwen. Daar naast treden de zangeres en haar muzikanten ook samen met het harmonieorkest op. „Een mooie uitdaging voor ons samen met hen nummers als House for Sale en God is Asleep te brengen", vindt De Boo van Uijen. Q zat. 9 jan., Sint-Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur. Voorverkoop via: www.khog.nl. Ook al is het een klein dorp, toch wis ten aardig wat mensen te achterhalen dat op de raadkaart van vorige week de Achterweg in Kats was te zien, die tegen woordig Noordlangeweg heet. Het was te ver wachten dat er flink wat inzenders waren met achternamen die veel op Noord-Beveland voorkomen. Katsenaar C. van der Maas meldt dat het vroeger echt een boerendorp was en nu een nederzetting waar veel kunstenaars zijn neergestreken. Diverse mensen beschrijven het huisje op de voorgrond als 'de tent van blauw Bootje'. Gree- tje Geelhoed-Eikenhout zegt dat deze bijnaam ontstond omdat de bewoner graag een borrel tje dronk. Ze weet ook te melden dat het schuurtje erachter werd gebruikt door de plaat selijke kolenvereniging. J. J. van Liere uit Biezelinge schrijft dat de foto rond 1923 gemaakt moet zijn. De achterste schuur links was van zijn vader Johannes en dateerde mogelijk uit de 17e eeuw. „De schuur is gesloopt toen ik op de lagere school zat, ik denk in 1948. De schuur is afgebroken door Westdorp uit Goes, een bekende en slimme za kenman. Die kwam op een avond praten. Hij zou de schuur slopen en het hout verkopen en bood mijn vader 750 gulden. Dat was dan voor de sloop en het opruimen." Beide par tijen hielden voet bij stuk en Westdorp ver trok. Hij kwam een kwartier later terug en ging alsnog door de knieën. „Mijn vader zei te gen ons: 'jongens nooit te vlug toehappen' en dat was een wijze les", aldus Van Liere. Waardebonnen gaan naar: J. B. de Kam, Kamperland, C. van der Maas, Kats en C. J. de Wild, Kortgene Repetitie bij Ultima Thule met de poppenspelers Filip Peeters (I) en Hans Van Cauwenberghe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19