zeeland 115 Vlissingen kan Middelburgs ijspret evenaren, maar dan wel in een tent Automatisch innen Veerse belastingen Executieverkoop MEEST CELEZEN EN VERDER Willibrordusschool krijgt over vijfjaar een nieuw gebouw maandag 4 januari 2010 w Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De nieuwe reclamecampagne voor de opleidingen Techniek en Design, niveau 4 van het ROC Zeeland, moet jongeren duidelijk maken wat ze na de oplei ding kunnen doen. ontwerp Boom Communicatie door Henk Postma 1. Scooterrijders gewond bij ongeval 2. Kat gered bij brand in Domburg 3. Twee arrestaties bij The Ballroom Verdwenen stukjes van Middelburg herrijzen op www.pzc.nl/specials/middelburg1940 STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VLISSINGEN - Op de Middelburgse- Markt is de ijsvloer na vier jaar wel zo'n beetje ingeburgerd. Die trok de afgelopen vier weken zo'n 12.000 tot 15.000 bezoekers. „Daar mee zitten we wel zo'n beetje aan de top", zegt Patrick Gabriëlse van organisator Vita Event. Zijn ijsbaan op de parkeerplaats van het Bellamypark in Vlissingen trok nog niet de helft van het aan tal schaatsers in Middelburg, zeker wanneer je de 1500 tot 2000 schoolschaatsers niet meetelt. Maar dat viel Gabriëlse beslist niet tegen. „Het was in Vlissingen pas de eerste keer. Het was in veel op zichten vergelijkbaar met ons eer ste jaar in Middelburg. Je moet voor dit soort dingen een periode van drie, vier jaar durven nemen, en leren van je fouten." Is er dan in Vlissingen wat misge gaan? „Ik had niet verwacht dat het Bellamypark echt een waaigat is. Als je op de beschutte Markt in Middelburg windkracht 1 hebt, dan is het in Vlissingen misschien wel windkracht 4. En dat voelt heel wat kouder." „Die wind", vervolgt Gabriëlse, „heeft ook veel invloed op de kwa liteit van het ijs. Ik ben meer ge charmeerd van open banen. Dat dat geeft dat unieke Oudhollandse sfeertje. Maar misschien is het toch raadzaam om het in Vlissin gen in een tent te doen." Ook de ligging is anders. „In Middelburg hebt van zes kanten toeloop. In Vlissingen zit je meer aan de rand van de stad. Misschien moeten we er een wat ander concept neerzet ten." Gabriëlse kijkt daarbij al met een schuin ook naar de Winterfes tivaltent, ook op het Bellamypark. DOMBURG - inwoners van de ge meente Veere krijgen in januari een brief van de gemeente waarin ze worden gevraagd hun lokale be lastingen automatisch te laten af schrijven. Nu doet 35 procent van de Veerse belastingbetalers dat al. Veere bood vorig jaar voor het eerst de mogelijkheid van automa tische incasso aan. Veere wil het aantal deelnemers verhogen en be gint daarom in januari met een nieuwe campagne. Vooral Duitsers die in Veere een tweede huis bezitten en hier lange re tijd wonen, willen de belastin gen graag automatisch laten af schrijven, aldus de gemeente. Dan gaat het met name om toeristenbe lasting en forensenbelasting. De ge meente gaat onderzoeken of dat mogelijk is. Vorig jaar zijn voor de ze typen belastingen bijna vierdui zend aanslagen verstuurd. De invoering van automatische in casso voor Veerenaren is in 2009 zonder problemen verlopen. Verge leken met de buurgemeenten maakt echter nog een vrij laag per centage inwoners gebruik van de ze mogelijkheid. In Vlissingen ligt dat op 38 procent en in Middel burg nog hoger, op 41 procent. Op de Bevelanden, bij het samenwer kingsverband van de gemeenten daar, SaBeWa, is dat zelfs 50 pro cent. Automatische incasso is voor de ge meente aantrekkelijk omdat zij dan minder aanmaningen hoeft te versturen. Vlissingen stak 100.000 euro in de winterfestiviteiten. Daarvan ging de helft naar de ijsbaan. De andere helft ging voor grotendeels naar de tent. Maar die stond er vrijwel de hele week verlaten bij. Slechts op twee avonden, die met het Smar- lappenkoor en die van het Neder landse Lied, kwam een bevredigen de hoeveelheid publiek opdagen. Dit weekend was een sof beves tigt horeca-organisator Frans Meijer. Gistermiddag, .toen rond de ijsvloer een gezellige drukte heerste, bleef de tent zelfs op slot. Het does dweilorkest, dat er de koopzondag zou afsluiten, bleef de hele middag rond de ijsbaan han gen. Want, zeiden de-muzikanten: „In de winkelstraten liep geen kip." Dus, denkt Gabriëlse: „Waar om volgend jaar niet de ijsbaan in zo'n tent. En dat dan combineren met de horeca-evenementen." ZOUTELANDE - De Willibrordus- school in Zoutelande krijgt tussen 2014 en 2016 een nieuw gebouw. Dat blijkt uit het huisvestingsplan voor het onderwijs in Veere. Het bestuur van de Primasscholen- groep voor protestants-christelijk basisonderwijs drong aan op nieuwbouw. De school heeft voor de Primasscholengroep zelfs de hoogste prioriteit. Het nieuwe ge bouw komt in de nieuwbouwwijk De Tienden II. Nu het college van B en W de nieuwbouwplannen heeft opgeno men in het programma voor 2014-2016 is het idee van één grote plattelandsschool voor de kernen Zoutelande, Meliskerke en Bigge- kerke van de baan. De scholengroep krijgt geen geld voor basisschool De Wegwijzer in Serooskerke. Het schoolbestuur wilde geld voor vervanging van de berging bij de school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17