Techniekopleidingen krijgen nieuw imago 14 Kat gered bij brand in appartement Domburg Behoefte aan niveau 4 bij bedrijven PRIJSWINNAAR ROC Zeeland lanceert campagne Huisraad gestolen bij inbraak Batenburg Botsinkjes door gladheid op de weg Tech-know-logy Aanpak fout parkeren ouders bij scholen Steeds meer ouderen diep in de schulden Nieuwjaarsreceptie gemeente Noord-Beveland maandag 4 januari 2010 VLISSINGEN MIDDELBURG De brandweer slaagde erin het vuur goeddeels binnenshuis te houden. Daar door bleef de omliggende bebouwing gespaard. foto Ruben Oreel door Henk Postma DOMBURG - De Veerse brandweer heeft zaterdagmiddag een kat ge red uit een brandende bovenwo ning bij het Karregat in het cen trum van Domburg. De brand werd ontdekt door winkelend pu bliek, dat rook uit het apparte ment zag komen. De woning is van binnen vrijwel volledig uitge brand. De dichte omringende bebouwing bemoeilijkte het blussen. Omdat gevaar bestond voor de omgeving, werd groot alarm geslagen. De brandweerkorpsen van Domburg, Oostkapelle en Westkapelle ruk ten uit met drie blusvoertuigen. Ook de ladderwagen werd erbij ge haald. Om kwart over vier, bijna drie kwartier na de eerste melding, was de brandweer het vuur meester. Het scheelde niet veel of de vlam menzee was naar buiten geslagen, zegt dienstdoend officier Ruud Corbijn. De uitgebrande bovenwo ning behoort tot een blok van vier appartementen, en is met een hou ten tussenvloer van de beneden verdieping gescheiden. „We heb ben de appartementen stuk voor stuk moeten doorzoeken, om er ze ker van te zijn dat het vuur zich niet verspreidde, zegt Corbijn. Tijdens het blussen haalden brand weerlieden een kat uit het apparte ment. Het dier was door de rook bedwelmd, en werd met „eenpers- luchtmasker provisorisch bea demd. Daarna ofitfermde de dierenambu lance zich over het beestje. Die meldde daarna dat het dier alweer tekenen van leven gaf De brand ontstond in de slaapka mer door kortsluiting in een televi sie. Die stond in de slaapstand. Toen de brand uitbrak, waren de twee bewoners niet thuis. Ze wa ren elders aan het werk. De brand in de drukke stadskern van Domburg trok veel bekijks. De politie zette omliggende stra ten af Er is iets mis met het imago van techniek. Met lang niet alle opleidingen word je las ser of metselaar, maar dat weet bijna niemand. ROC Zeeland is begonnen aan een pr-campagne, die on langs een tweede plaats haal de bij een belangrijke natio nale reclameprijs. door Lilian Dominicus Techniek: dat leidt op tot slecht betaalde ba nen waar je ook nog eens vuile handen en een slechte rug van krijgt. Denken velen. Mis, zegt Joop Maas, senior communicatie adviseur van Boom Communica tie Goes. „Maar omdat dat het imago is, ko men vooral mensen op techniek opleidingen af die ook echt met hun handen willen werken. Ni veaus-opleidingen stromen om deze redenen niet vol, terwijl juist die voorbereiden op banen op middenkaderniveau. Denk aan werk als uitvoerder, werkvoorbe reider of assistent-projectleider bij een bouwbedrijf." ROC Zeeland vond het tijd voor verandering en schakelde Boom Communicatie in Goes in. Het communicatiebureau pakte een be staand onderzoek naar jongeren en hun houding tot techniek en hield het tegen het licht voor de Zeeuwse situatie. Maas: „Je hebt de echte bèta's, die bewust kiezen voor techniek. ROC De campagne Tech-know-logy van Boom behaalde medio december een gedeelde tweede plaats in de categorie 'Het beste van Pragma'. Pragma, de vereniging van onafhan kelijke erkende Nederlandse recla meadviesbureaus, reikt deze prijs elk jaar uit voor de beste reclame campagne van het jaar. De folder ligt bij decanen van de middelbare scholen in Zeeland en zal beschikbaar zijn tijdens de open dagen van ROC Zeeland. In het voorjaar begint het ROC met een reclamecampagne door heel Zeeland, met onder meer posters in bushokjes. Zeeland bereikt die groep al met hun niveau 1, 2 en 3 opleidingen, dus daar moeten ze niet al te veel aan veranderen. Er zijn er die echt niets met techniek hebben. Dan zijn er jongeren die wel iets met techniek hebben, maar ook geld en status willen verwerven, en daarom vaak kiezen voor een eco nomische opleiding. Of die iets willen betekenen voor anderen en dus uitkomen op een beroep in de zorg. Die laatste twee groepen zijn potentieel interessant voor de ni veau-topleidingen techniek en iet. De voorlichting daarvoor moest duidelijk anders." Vele brainstorm- en adviessessies verder, was daar de nieuwe PR-campagne met de naam Tech-know-logy. „Het accent bij deze opleiding enligt meer op ken nis. Dus.we laten geen stekkertjes, kabeltjes, machines en steeksleu- tels zien, maar abstractere beelden: een filmset, iemand die buiten op een laptop werkt of een windmo lenpark." De campagne is net begonnen, maar lijkt veelbelovend. Boom ver wierf er al een tweede plaats mee bij een nationale reclameprijs. „En we hebben nu al belangstelling van ROC's uit het hele land, zoals Leiden, Rotterdam en Tiel", aldus Maas. Een baangarantie, dat gaat nog net te ver. „Zeker Chemical in Middelburg juicht de nieuwe campagne in deze crisistijd is het lastiger om werk te vin- toe. „Wij hebben veel mensen in dienst van niveau 1, den", zegt Jeroen van den Oord, directeur clus- 2 en 3 en minder van niveau 4. En dat heeft echt met ter Techniek aan het ROC Zeeland. „Maar de perspec- het aanbod van leerlingen te maken, want er is zeker tieven zijn goed. De laatste lichting afgestudeerden behoefte. Als ze over de juiste leidinggevende capaci- heeft werk. Ze zitten misschien niet in de luxe-posi- teiten beschikken kunnen ze ook doorgroeien." Wal- tie van een aantal jaar geleden. Maar dat komt geheid ter van de Waterbeemd, directeur human resources terug als de economie aantrekt. We hebben een inten- van Damen Schelde Naval Shipbuilding in Vlissingen sieve relatie met het bedrijfsleven. Dat geeft gastles- beaamt dat er behoefte is aan niveau-4-mensen, met sen om alvast in contact te komen met de jongeren." name uit de richtingen werktuig- en scheepsbouw. Operations manager Dimitri van Diest van Eastman „Wij worstelen met de doorstroom naar niveau 4." Bij een inbraak in een woning aan Batenburg in Vlissingen is dit weekend waardevolle huisraad weggeroofd. Het ging om beeldapparatuur, ser viesgoed en sleutels. De inbraak vond plaats tussen vrijdagmiddag twee uur en zondagmiddag half een. De woning werd betreden door een deur open te breken. GOES De Politie Zeeland start een pro ject om parkeeroverlast terug te dringen rondom de basisscholen in Goes. Aanleiding zijn klachten van omwonenden. Veel ouders, die hun kinderen met de auto naar school brengen, parkeren foutief. Dat levert gevaar op voor kinderen, ouders en andere weggebruikers. De politie gaat daar dit jaar inten sief op controleren. Tegen de avond vonden gisteren in Middelburg auto-ongelukjes plaats door gladheid. In de Koestraat botste een 24-jarige Goesenaar ach terop de auto van een 25-jarige Vlis- singer. Die stond stil voor een stop licht. Op de Nieuwlandseweg botste een 58-jarige Middelburger bij een rotonde tegen een vlucht heuvel. Er was alleen blikschade. ZIERIKZEE Steeds meer 55-plussers op Schou- wen-Duiveland kampen met finan ciële problemen. Dat melden de re gionale schuldhulpverleners. Bijna de helft van de hulpvragers is 55 jaar of ouder. Ondgr de hulpvra gers zitten ook behoorlijk wat on dernemers, om precies te zijn twaalf procent. Van de mensen met een WWB-uitkering zoekt acht procent hulp. Het thema van dit jaar is Duurzaamheid. De gemeente heeft weer vele instanties en stichtingen bereid gevonden om samen dit thema breed onder de aandacht te kunnen brengen. Van biologisch vlees tot windenergie, van fair trade tot en met duurzame recreatie en bouwmaterialen, u vindt het allemaal op onze'nieuwjaarsreceptie. Wij maken u graag bewust van alle mogelijkheden, laat u daarom verrassen! Iedereen, van binnen en buiten Noord-Beveland is welkom. Wij hopen u op 6 januari te mogen begroeten. Voor meer informatie kunt u bellen met (0113] 377 377.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16