Zeeland Voetbal Experience slaat aan Sneeuwschuiver verdringt veegwagen PZC Klapper WALCHEREN 14 en 15 TOELOOP Belangstelling in eerste twee weken overtreft de verwachtingen 16 Vliegeraar stort neer bij vlucht aan de kust Scooterrijders gewond bij botsing met auto Nader onderzoek in zedenstrafzaak almanak FToT. Campagne poetst imago op van techniekopleiding Maandag 4 januari 2010 W®Bk fillIIIWI—llll'IMI llilli I Ijl'l IIII lllllllllllliil I' - sems mum I BHMBHMHHHil door Henk Postma MIDDELBURG - Voetbal Experience trekt dit jaar al meer dan de ver wachte 200.000 gezoekers. Dat voorspelt Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties. Hij baseert zich op de grote toeloop in de eer ste twee weken. Media-aandacht zorgde er voor dat mensen uit het hele land naar Mid delburg rijden om Voetbal Expe rience te ervaren. En belangrijker nog: ze waarderen de nieuwe at tractie met gemiddeld achten en negens. Dus daar komt dan weer mond-tot-mondreclame uit voort. Zeelands nieuwste attractie trekt al meteen meer bezoekers dan be groot. „Hoeveel precies, daar kan ik niet al te concreet over zijn. Maar op een aantal dagen kwa men we boven de duizend." Daarop afgaand, kan hij nu al reke nen op een run in juli en augus tus, 'wanneer Zeeland vol zit'. Nieuwe acties zijn op til. Zo wordt in het voorjaar een speciaal maga zine geïntroduceerd met een ZA-pas die ook toegang geeft tot andere Zeeland Attracties als Het Arsenaal, Speelcircus Bambini, Mi ni Mundi en De Lange Jan. Dat ge beurt samen met de Amadore ho tels en restaurants. Andere bedrij ven kunnen ook inhaken. Maar dan moeten ze wel 'vette kortin gen' geven. Onder de 1,3 miljoen door Henk Postma VLISSINGEN - De veegwagentjes voor vuurwerkafval konden op stal blijven. In plaats daarvan ruk ten de sneeuwschuivers uit om de belangrijkste wegen en fietspaden wat toegankelijk te maken. Alle troep van de jaarwisseling was zaterdagochtend onder een maagdelijk pak plaksneeuw ver dwenen. „Dus we zijn eerst maar eens wat gaan strooien", lacht Pim Schuit van Vlissings Servicedienst Openbare Ruimte (SOR). In alle vroegte waren hij en de drie andere mannen van zijn veeg- ploegje het bed uit gekropen om de binnenstad weer een beetje toonbaar te maken. Maar hun veeg- machines konden aan de kant blij ven. In plaats daarvan pakten ze hun vrachtwagentjes. Om de erg ste rommel op te laden. „Ouder wets met de hand. Veel konden we niet doen. Maar we hebben wel alles ingeladen wat nog boven de sneeuw uitstak: vooral dozen en meer van dat soort rommel. Want anders krijg je weer dat de mensen gaan klagen." Maar ook die opruimactie stuitte op obstakels. Zoals bij de bio scoop. Daar lukte het niet de glad de helling te nemen naar de achter kant van de boulevard. Hoe harder Frans Lenaerts de wielen van z'n vrachautotje liet draaien, hoe min der het ding vooruit kwam. Tot veegmaat Abdille Zennagui op het idee kwam een emmertje strooi- zout uit de laadbak te halen, om als een boer op de akker de voor wielen te bezaaien. En jawel, na elk handje zout, slipte het vracht wagentje een paar centimeters ver der omhoog. Niet dat de gemeentelijke strooiwa gens de helling hadden overgesla gen. Maar, weet Zennagui, 'als er daarna nauwelijks auto's overheen gaan, en het blijft sneeuwen, dan heeft strooien weinig zin. Het helpt pas wanneer dat zout goed de sneeuw in wordt gereden." De schade in de binnenstad viel het veegploegje, voor zover te con- lezers van de KNVB-nieuwbrief loopt een prijsvraag. In februari start een biermerk met een specia le actie: bij aankoop van elk twee de kratje een gratis toegangskaart je. Nederlandse voetbalclubs krij gen binnenkort goedkoop groeps- vervoer naar Middelburg aangebo den. Er zijn televisieprogramma's op komst die op Voetbal Experien ce inhaken. En dan zijn er nog de bedrijfsfeesten en recepties. „Zo wat heel januari is al volgeboekt." Vroege reserveringen zorgen voor optimisme bij toeristische sector Tip? walcheren@pzc.nl ZOUTELANDE Aan de kust bij Zoutelande is zater dagmiddag een hangglider neerge stort. Hulpdiensten vonden hem liggend in de duinen, pal op de wind aan de zeekant. De vliegeraar was bij bewustzijn, maar hij klaag de over pijn aan zijn rug en bek ken. Het ongeluk gebeurde om streeks drie uur. Een speciaal voer tuig van de KNRM in Westkapelle bracht ambulancepersoneel en poli tieagenten naar het slachtoffer. De man werd per ambulance naar het Vlissings ziekenhuis vervoerd voor nader onderzoek. MIDDELBURG Bij gladheid zijn zondagochtend op de Schroeweg een 20-jarige scooter rijder uit Middelburg en zijn bij rijdster gewond geraakt. Op de kruising bij Veldzicht kwamen ze in botsing met een auto, die werd bestuurd door een 66-jarige man uit Teteringen. De scooterrijder had hoofdletsel, zijn bijrijdster beenletsel. Ambu lances brachten hen naar het zie kenhuis. Het ongeluk gebeurde om half twaalf. De politie is op zoek naar getuigen. MIDDELBURG Het Haags gerechtshof heeft nader onderzoek gelast in een zedenstraf zaak tegen een 23-jarig Middelbur ger. Een gespecialiseerd psycho loog moet eerst rapporteren over de betrouwbaarheid van het poli tieverhoor van het minderjarige slachtoffer. De Middelburger was door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot vier jaar cel, waar van een jaar voorwaardelijk. Hij zou in 2008 een 8-jarig stiefdochter tje hebben misbruikt in het huis van haar moeder in Sas van Gent Een dik pak sneeuw onttrok alle vuurwerkrestanten zaterdagochtend aan het zicht. Sneeuwschuivers kwamen in actie om de belangrijkste wegen en fiets paden weer berijdbaar te maken, zoals hier bij de Koningsweg in Vlissingen. Gisterochtend waren de wegen spekglad door bevriezing. foto Ruben Oreel stateren, nog behoorlijk mee. In de Lange Zelke lag een grote win kelruit aan diggelen. Er was een ontplofte prullenbak doorheen ge gaan. En in de Scheldestraat waren nogal wat afvalbakken naar de haaien. Maar wat het straatmeubi- lair betreft, was dat het wel zo'n beetje. Ook elders in de stad viel het reuze mee, zegt SOR-chef Ruud Koger, die de schade op nieuwjaarsdag al zo'n beetje na liep. Ja, wèl een ravage van kapot te autoruiten op de parking ten zuiden van het Scheldeterrein. Maar verder: „Zwartgeblakerde af valcontainers, een verkreukeld bus- hok, en wat verkeersborden. Die hingen als een geknakte tulp." Tip? redactie@pzc.nl Na de jaarwisseling gingen de ge sprekken op de werkvloer over het vuurwerk, de avond ervoor. Wie heeft wat afgestoken en voor hoe veel? De één was zeer te spreken over zijn 'vlinders', de ander was aangenaam verrast door het resultaat van haar vuurpijlen en de derde had genoten van het siervuurwerk van anderen. Er is er echter één, die op oudejaars nacht nergens plezier aan had. Die man heeft het met de voorpret moe ten doen. Hij had voor zo'n duizend euro aan klappers en siervuurwerk gekocht. Toen de grote dag was aangebroken, werd hij 's middags met spoed opge nomen in het ziekenhuis. Hij heeft niets meer afkunnen steken. Zijn blinde darm was de enige klapper de ze jaarwisseling. Maar hij heeft wel sterretjes gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15