Mousavi 'bereid te sterven' KRAS.NI 8| Finland wacht nieuw wapendebat na bloedbad BUSREIZEN Somalische extremisten sturen strijders naar Jemen I! I U 59 OPPOSITIE IRAN a dgn COSTA BRAVA BARCELONA ijl e dgn WENEN AA SE B 4 dgn BERLIJN SINGLEREIZEN waarom zou je meer betalen zaterdag 2 januari 2010 TEHERAN - Mir Hossein Mousavi is bereid te sterven voor de rechten van het Iraanse volk. Dat zegt de politicus in een verklaring die gis teren werd gepubliceerd door Jaras en Kaleme, websites van de oppo sitie in Iran. Het is de eerste keer dat Mousavi zich in het openbaar uitspreekt sinds de meest recente onrust in de islamitische republiek. „Ik zegt luid en duidelijk dat een bevel om oppositieleiders te execu teren, vermoorden en gevangen te zetten het probleem niet zal oplos sen", schrijft Mousavi op zijn web site. Hij veroordeelde het geweld dadige optreden van de veiligheids diensten tegen betogers die de monstreerden tegen het regime van president Mahmoud Ahmadi- nejad en ayatollah Ali Khamenei. Daarbij kwamen het vorige week einde zeker acht mensen om het leven. De veiligheidsdiensten arres teerden honderden betogers. Mousavi vindt dat zij direct moe ten worden vrijgelaten, net als alle dissidenten die het afgelopen half jaar zijn opgepakt. De procureur-generaal van Iran, Gholam Hossein Mohseni Ejehei, heeft de oppositieleiders eergiste ren gewaarschuwd dat zij vervolgd kunnen worden als zij niet hun af keur uitspreken over de anti-rege- ringsdemonstraties. HELSINKI - Nieuwjaarsdag was voor Finland een dag van rouw en het begin van een hernieuwd debat over de wetgeving voor vuurwa penbezit. Een dag eerder, op oudejaarsdag had de 43-jarige Ibra him Shkupolli het land geschokt door vijf mensen in een winkel centrum en later zichzelf dood te schieten in Espoo, een westelijke voorstad van de Finse hoofdstad Helsinki. „Dit incident richt de aandacht op het grote aantal vuurwapens in ons land", stelde premier Matti Vanhanen van Finland in een giste ren gepubliceerde verklaring. „Een brede vorm van samenwerking binnen onze maatschappij is no dig om zulke tragedies in de toe komst te voorkomen." Veel Finnen bezitten een wapen. In het 5,3 miljoen inwoners tellen de land zijn 1,6 miljoen vuurwa pens in particuliere handen. Jagen is een populaire sport in het dun bevolkte EU-land. De afgelopen jaren is de vuurwa penwetgeving in Finland al aange past na twee schietincidenten met veel slachtoffers op Finse scholen en de daarop volgende maatschap pelijke discussies. Het Finse parle ment stemt binnenkort over een voorstel dat strengere vergunnings eisen stelt aan mensen die een vuurwapen willen kopen. De roep om strengere regels zal een extra impuls krijgen door de moordpartij van donderdag. De in Kosovo geboren schutter gebruikte volgens politieonderzoekers een wapen waarvoor geen vergunning was afgegeven. Shkupolli moest in 2003 en 2007 al boetes betalen om dat hij illegaal vuurwapens in zijn bezit had. De man mishandelde in het verle den zijn vriendin en was daar al eens voor veroordeeld. Hij mocht niet in de buurt komen van zijn voormalige partner. Donderdag schoot hij haar dood in haar appar tement. Vervolgens ging hij naar supermarkt op de eerste verdie ping in een winkelcentrum, waar zij werkte. Doelbewust schoot hij daar vier van haar collega's, drie mannen en een vrouw, dood. Op dat moment bevonden zich hon derden mensen in het complex. Jaloezie was hoogstwaarschijnlijk het motief voor de moorden. Een woordvoerder van de politie meld de later dat de dader het vermoe den had dat zijn ex een relatie had met een van haar collega's. Shkupolli maakte zich uit de voe- ten tussen het winkelende pu bliek. De politie zette een klop jacht in. Daarbij werd eerst het lichaam van zijn ex ontdekt en la ter, in zijn woning, het lijk van de man zelf. MOGADISHU - De radicaalislamiti- sche al-Shebab-beweging in Soma lië gaat strijders naar Jemen sturen voor de strijd tegen 'de vijand van Allah'. Dat heeft Sheikh Mukhtar Robow Abu Mansour, een topoffi- cial van de extremistische organisa tie, gisteren gezegd in de Somali sche hoofdstad Mogadishu. De beweging heeft de macht in grote delen van Zuid- en Cen- traal-Somalië en heeft daar een ri gide variant van de sharia inge voerd. Westerse inlichtingendien sten gaan ervan uit dat de organisa tie banden onderhoudt met het terreurnetwerk Al Q_aida. De Britse premier Gordon Brown wil op 28 januari een internationa le conferentie houden over het be strijden van het moslimextremis me in Jemen. Dat liet Downing Street gisteren weten. Het initiatief van Brown volgt een week na de mislukte aanslag op een Amerikaans passagiersvlieg tuig bij Detroit, waarvoor een Ni- geriaan verantwoordelijk was. De verdachte beweert dat hij de afgelo pen maanden in Jemen is getraind op een complex van Al Qaida. Premier Brown vindt dat de inter nationale gemeenschap de rege ring van Jemen moet helpen bij het bestrijden van het moslimter rorisme. Supercompleet en zeer voordelige reizen door Europa! Zie www.kras.nl/35592 www.kras.nl/singles Zie www.kras.nl/35815 Zie www.kras.nl/35585 Zie www.kras.nl/35588 Zie www.kras.nl/35583 8 dgn ISTRIË Zie www.kras.nl/35591 Onze busreizen waren nog nooit zó voordelig! U kunt er nu al tussenuit vanaf slechts 159, een absolute spotprijs als u het ons vraagt. Zeker als u bedenkt dat de reis per Comfort Class bus, hotelovernachtingen en ontbijt zijn inbegrepen. En in sommige gevallen zijn ook het diner en de excursies inclusief! U ziet het, voor voordelige én complete reizen moet u bij KRAS.NL zijn! Vertrekdata: zondag van 28/3 t/m 16/5 supervoordelige lentespecial! met o.a. stadstour langs de vele historische en culturele bezienswaardigheden, tour door de Wachau en bezoek aan de abdij van Melk inclusief busreis, verblijf in het 4-sterren City Hotel Bauer, ontbijt, diner en excursies Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) Bent u single (45+) dan zijn de singlereizen met KRAS.NL ideaal voor u! Wij nemen u in de mooie zomermaanden mee op prachtige reizen naar leuke bestemmingen in Europa. Of u nu kiest voor een actieve vakantie of een busreis, bij KRAS.NL bent u aan het goede adres! Kijk voor ons complete aanbod op: Vertrekdata: vrijdag van 29/1 t/m 22/10 inclusief busreis, overtocht per boot, verblijf in hotel, ontbijt en excursies stadsrondrit met o.a. de Big Ben, St. Paul's Cathedral, Westminster Abbey, Downingstreet, The Tower of London, de Tower Bridge en natuurlijk Buckingham Palace Vertrekdata: vrijdag van 23/4 t/m 8/10 a inclusief busreis, verblijf in Hotel Mercè, ontbijt en diner boek het complete voordelige excursiepakket en breng een bezoek aan o.a. Pineda de Mar, Barcelona, Figueres, Empüries en Montserrat! Vertrekdata: vrijdag van 13/3 t/m 24/4 inclusief busreis, verblijf in toeristenklasse hotel, ontbijt en diner boek het complete voordelige excursiepakket en breng een bezoek aan o.a. het verrassende Lig.urische achterland, het vorstendom Monaco, Rapallo en Portofino Vertrekdata: vrijdag van 12/2 t/m 22/10 kies voor de optionele stadstour langs alle highlights zoals de Muur en de Brandenburger Tor, eventueel in combinatie met Potsdam en Schloss Charlottenburg inclusief busreis, verblijf in het 4-sterren Hotel Van der Valk Berliner Ring en ontbijt Vertrekdata: zaterdag van 27/3 t/m 8/5 inclusief busreis, verblijf in vakantiecomplex, ontbijt, diners,-wijn en frisdrank bij het diner en excursies met excursies naar o.a. romantisch Rovinj, Pula, het oude stadje Pazin, Opatija, Porec en de Brijuni eilanden In Lahore demonstreerden gisteren Pakistanen tegen de terreur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8