5 spectrum Paris, Reine du Monde RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE nieuwjaarsloop Marjan Berk Zaterdag 2 januari 2010 ~W" ullie rijden zomaar naar Parijs! En ik kom 1 niet verder dan Duivendrecht! Hoe kan I dat?", roept een goeie vriendin vol woeden- 9 de jaloezie. „Ik kan er ook niets aan doen dat Thalys wél moeiteloos over het rechte spoor zonder wissels rijdt!", geef ik terug. En ik ben bo vendien dankbaar en blij dat mijn zorgvuldig weken tevoren geplande uitstapje met twee hardwerkende schoondochters, mijn hardwer kende dochter en mijn op school ploeterende oudste kleindochter niet in het water, c.q. de sneeuw is gevallen! Zo rijden wij welgemutst door het witte land, weliswaar met een tikkeltje vertraging, we ha len niet helemaal 'de drieëneenhalf uur die ons is beloofd, maar wij laten ons de pret door niets drukken en savoureren het aangeboden ontbijt (helaas zijn de croissants al op als de steward bij ons compartiment arriveert, maar in Parijs zul len wij die schade inhalen!) in grote dankbaar heid. Aangekomen nemen wij onze intrek in Ho tel Victoria Palace, in de Rue Blaise d'Escoffe, een hotel met een literair verleden: schrijvers Ja mes Joyce en Kathlyn Mansfield woonden hier ooit lange tijd. Ik kom hier al jaren en iedere keer vraag ik mij af of ik nu dan in één van de ka mers waar deze helden hebben gewoond bivak keer... Maar nu is er geen tijd voor deze over peinzingen, ik moet mijn meisjes snel enkele ge neugten van de stad laten zien. In marstempo vertrekken wij naar de Boulevard St. Michel, waar we bij de boetiek van Sonia Rykiel aan alle mooie jurken voelen, om daarna thee met taart jes te genieten bij Les Deux Magots. Tarte tatin met klodders slagroom, en mijn favoriete ci troentaartje, en sloten thee, om daarna naar de rechteroever te vertrekken naar de oerwinkel van Chanel in de rue Cambon, waar we tot ont steltenis van de vendeuses ons als een zwerm spreeuwen bij de lippenstiftenstand melden. Ze mogen er van oma allemaal een kopen, en dan begint het oeverloos vergelijken en advies vragen tot ze allemaal de juiste kleur hebben ge vonden. Nog meer thee in de theesalon van de Ritz, om met Wim Sonneveld zaliger te spreken: 'één kopje thee kan je overal drinken!'. 's Avonds trakteert een schoondochter op lekker eten bij La Coupole, waarna wij uitgeput in bed rollen om de volgende ochtend op mijn slaapka mer vijf ontbijten op rollende trolly's te laten be zorgen. De dames vertrekken vervolgens naar Zara, het modeparadijs hier op de hoek, en komen terug met kleurige uitverkoopse lellen en flantuten, zielsgelukkig, want kopen bij Zara in Parijs is toch heel anders dan bij Zara in Zwolle! We eten de dikste oesters bij Le Döme, waar de ge rant ons leert de beestjes eerst los te snijden en vervolgens achter in de keel te laten glijden, on geveer zoals wij haring eten. Na een bezoek aan de chocolaadjeswinkel van maestro Christian Constant gaan wij óók nog even een portie cul tuur genieten, in het Musée in de Jardin de Luxembourg, waar voor de allereerste keer in Europa een Tiffany tentoonstelling wordt gehou den. Met de glans van deze antieke luxepracht nog in onze ogen rijden we terug met die ver rukkelijke Thalys terwijl wij het oude lied aan heffen: Paris, c'est une blonde, Paris, Reine du Monde!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81