sport 133 Terneuzen Mountainbiker Marco Minnaard fietst iedereen op een ronde Michel Schrier ongewild winnaar Tankloop Nieuwjaarscross in Nieuwdorp Rademakers zegeviert met punt voorsprong Kerkhove in drie sets langs Van de Velde zaterdag 2 januari 2010 door René van Stee TERNEUZEN - In de voorrondes van het Zorgsaam Indoorsoccertoer- nooi Zeeuws-Vlaanderen stelde een aanzienlijk aantal ploegen zijn kandidatuur voor de eindzege. Vlis- singen, Terneuzen en Terneuzense Boys legden een foutloos parkoers af. Ook Walcheren, RCS en Axel verloren geen enkel duel. Verder liet Aardenburg een goede indruk achter. P „Het lijkt inderdaad een tombola, j Maar dat maakt het er alleen maar L leuker op", zegt RCS-trainer Mi- fcchel Leonhart. De in Clinge woon achtige oefenmeester won het toer nooi in 2008 al eens als doelman/trainer van HW'24. De tegenstander in de finale heette toen RCS. Hij zet wederom hoog in. „We be schikken over een talentvolle groep. Veel jongens zaalvoetballen in de hoofdklasse bij Groene Ster Vlissingen. Het zou me teleurstel len als we niet ver zouden komen. Al kunnen er vreemde dingen ge beuren. Want wie had nou ver wacht dat Zaamslag het niet zou halen?" Bij Zaamslag-aanvaller Jordy Bak ker is de kater na de uitschakeling in de poulefase nog altijd groot. Hoek 2 (1-0-verlies voor Zaamslag) ging als beste nummer vier uit pou le 1 welverder. Dat de zater dag-tweedeklasser wegens ziekte en blessures spelers miste zoals Bart Corstanje, Arjan Hamelink en Peter Dieleman vindt Bakker geen excuus. „Ook zonder hen hadden we ons moeten plaatsen. Ik baal er nog steeds geweldig van. Ik heb er de eerste nacht slecht van geslapen." Michel Leonhart heeft in elk geval niets aan het toeval overgelaten. Veel spelers, onder wie André Sie- reveld, Steven Visser en Said Bou- zambou, deden dinsdag in één team mee aan het bedrijfssoccer. „Om ze te laten wennen. Bij soccer ligt de snelheid bij het omschakel- moment veel hoger dan bij zaal voetbal, omdat de bal minder vaak uitgaat. En het gaat er steviger aan toe." Jonathan Constancia is vastbeslo ten om met Vlissingen het kunstje te herhalen dat hij vorig jaar met Terneuzen - de toernooizege - uit haalde. Hoewel hij de kwaliteiten van andere favorieten hoog in schat, gaat hij voor de eindzege. „Met jongens zoals ikzelf, Sinan Coban en Dangelo Martien moet dit kunnen", klinkt het zelfverze kerd uit de mond van de topscorer en de speler van het toernooi in 2009. Constancia meent bovendien dat het goed zou zijn voor het soccer- toernooi dat er een ploeg van bui ten Zeeuws-Vlaanderen zou win nen. Dat lukte eerder alleen de be loften van Club Brugge. „Ik denk dat hierdoor nog meer ploegen wil len meedoen en je op den duur een echt Zeeuws toernooi krijgt. Dat zou heel mooi zijn." Ali Eryürük wil graag het stokje van Terneuzen overnemen. De spil in het team van Terneuzense Boys, met daarin onder anderen ook Roy van Ham, Gokhan Ersahin en Ruud Hoogesteger, is evenzeer overtuigd van de kansen van zijn ploeg. „We spelen heel degelijk. En we beschikken over creatieve jon gens. Als iedereen doet wat hij moet doen, zijn we kanshebber." Zowel Aardenburg als Axel be schouwt zichzelf als outsider voor de titel. Aardenburg-spits Niek van Sprundel houdt een slag om de arm, omdat hij vindt dat zijn ploeg, met onder meer ook talent volle spelers als Steven de Croock en Dwight van Hulle (reeds win naar met Breskens en Terneuzen), nog iets te onrustig speelt. „Het gaat iets te gehaast. De drang naar voren is wellicht ook iets te groot. Als we meer rust in ons spelen kunnen brengen, zijn we denk ik heel lastig te bestrijden", zegt Van Sprundel. Hij onderschat ook de geluksfactor niet. „Zoals bijvoorbeeld in de voorronde tegen Spui. Toen kre gen we een tegengoal via de boar ding en de rug van onze keeper. Ik bedoel maar." Axel-aanvaller Daryl Rawidjan, top schutter van de voorronde op maandag met vijf doelpunten, zit op ongeveer dezelfde golflengte als Van Sprundel. „We hebben een mooie ploeg, maar om ver te ko men moet alles meezitten. Een aangename verrassing is na tuurlijk nooit uitgesloten." Rawid jan is er vandaag niet bij. Hij liep dinsdag een enkelblessure op tij dens het bedrijfssoccer. door Wim de Vos KRABBENDIJKE - Bij de start van de achtste wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup, donderdag in Krabbendij- ke, zag Marco Minnaard al zijn te genstanders. Daarna kon hij die alle maal nog een keer begroeten toen hij ze passeerde en op die manier het hele veld een ronde achterstand bezorgde. Bij de vrouwen was er ditmaal een open strijd nu Christel Janssen niet van de partij was. De overwinning was voor Birgit Lavrijssen uit Kapel- Ie. Zoals een paar weken eerder al in ei gen woonplaats Wemeldinge was gebleken, zijn deze wedstrijdjes niets meer dan een training voor Minnaard. Voor hem begint het sei zoen pas echt in maart. Het pleit voor hem dat hij ook de Zeeuwse wedstrijden serieus benadert en zijn ware kwaliteiten laat zien. Voor de overige deelnemers is dat niet altijd even prettig. „Ik ben niet zo sterk als Marco Minnaard en ook niet als Bart Maas. Die twee kan ik echt niet aan", zei bijvoorbeeld Robbert Vleugel, de talentvolle plaatsgenoot van Minnaard. Ook de jeugdige Matthijs Eversdijk, die donderdag opnieuw derde werd, heeft al eerder aangegeven dat hij nog kracht tekort komt om met de besten mee te gaan. „Ik ben uit eindelijk ook nog maar zestien jaar." In Krabbendijke werd het dus op nieuw een één-tegen-allen, waarbij Edzard van Ewijk (de leider in het algemeen klassement) al in de twee de ronde af moest haken met pech. Hij kon daardoor geen punten aan zijn totaal toevoegen. De coureur uit Wolphaartsdijk blijft wel leider, maar zag zijn concurrenten Dimitri Mulder uit Heinkenszand (zeven de) en Robbert Vleugel dichterbij komen. Birgit Lavrijssen uit Kapelle kon bij de vrouwen de overwinning naar zich toe trekken, omdat klasse mentsleider Christel Janssen niet aan de start verscheen. Zij moest in eerste instantie wel strijd leveren met Anne Eversdijk, maar zij reed mee op een veldrijfiets in plaats van op een mountainbike en deed dus buiten mededinging mee. Lavrijssen won voor Anneke Kem- pe uit Vlissingen en Petra Reijntjes uit 's-Heer Hendrikskinderen. Bij de veteranen ging de zege naar de Belg Franky Taelman. De start van de ATB-koers in Krabbendijke. foto Izaak Verkeste NIEUWDORP De eerste trimloop van het jaar 2010 in Midden-Zeeland wordt van daag gehouden in Nieuwdorp. Het is een cross rond de accommo datie van de SV Nieuwdorp aan de Prinses Margrietstraat. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden 3, 6 of 9 kilometer. De start is om 14.30 uur, inschrijven vanaf 14.00 uur in de kantine van de club. Wande laars kunnen 5, 10 of 15 kilometer lopen. Start om 13.30 uur. OOST-SOUBURG Maarten Rademakers heeft het jaar 2009 goed afgesloten. Na overwin ningen in het Pepernotentoernooi en Zeeuws jeugdkampioenschap heeft de schaker van HWP uit Sas van Gent het traditionele Oliebol len toernooi in Souburg gewon nen. Met 6,5 punten bleef hij de concurrenten de baas. De Roosen dalers Stefan Colijn en Carlo Rens pakten met 5,5 punten een gedeel de tweede plaats. ROTTERDAM Tennisster Lesley Kerkhove heeft donderdag enige moeite moeten doen om Bernice van de Velde van zich af te schudden tijdens het na tionaal ranglijsttoernooi van Rot terdam. De Zierikzeese had drie sets (6-4 5-7 6-1) nodig om de speel- 'ster uit 's-Gravenpolder te ver slaan. Kerkhove, die als tweede ge plaatst is, staat nu vandaag in de halve finales. Morgen volgt er even tueel een finalepartij. ■1—hi ill 1 ii'i 1 inn ii nu tun n iiibi>imi—Miii«i iumiiiiiii ii hi 11 1 1 ihiiiiiinai 1 1 1 niiiiiiimimiii11 1 iiniiii iiiiiiii 11 11 iiiiéii'Hii hi i mii'ii mmmmmtpafipiam door Koen de Vries DISHOEK - Michel Schrier gaat de boeken in als winnaar van de Tank loop van 2009. De dertigjarige Vlis- singer wilde op oudjaarsdag gelijk tijdig met zijn trainingsmaatje Tim Pleijte (24) over de streep gaan, maar dat mislukte. De jury had ge zien dat de borst van Schrier net iets eerder over de streep ging dan die van Pleijte. Niemand vond het ramp. De Tankloop is en trimloop waar prijzen noch geld te verdie nen vallen. Eigenlijk hadden de Dynamica-atle- ten helemaal niet van start willen gaan in de loop van Dishoek naar de tank op de dijk van Westkapelle en weer terug. Ze mochten mee doen aan de prominentenloop van de Sylvestercross in Soest, de im mer supersterkbezette wedstrijd waarvan de NOS opnamen maakt. Pleijte was afgelopen week echter niet helemaal fit en bedankte voor de rol van rodelantaarndrager. „Van de veertig deelnemers stond ik 34e op de plaatsingslijst. Mis schien was ik wel laatst geworden. Dat zag ik niet zitten." Schrier, als veertigste toegelaten tot de cross, zocht daarom net als Pleij te zijn heil in de Tankloop. Samen maakten ze er een training van. Tot vijftien kilometer liep triatleet Remy Vasseur met het drietal mee. Net voor Zoutelande moest hij de rol lossen. Schrier en Pleijte finish ten na 19.6 kilometer in 1.08.19 en 1.08.20, Vasseur had ruim een mi nuut meer nodig. Wim van Spar rental werd vierde, Mare Riemens vijfde. De wedstrijd over een kleine tien kilometer werd gewonnen door Jes- per Francke uit Koudekerke. Hij bleef de snel sterker wordende Er- win Adan uit Middelburg twintig tellen voor. Bij de vrouwen was Leonie Ton uit Zierikzee het sterkst. De winnares van de Kust- marathon van 2009 finishte in 1.28.04. Suzanne Geschiere uit Sint Laurens werd tweede in 1.33.34. De tien kilometer werd gewonnen door Anjolie Engels-Wisse uit Mid delburg, voor haar plaatsgenote Li- sette Antheunisse. Er finishten ruim 320 atleten in de Tankloop. Michel Schrier, Remy Vasseur en Tim Pleijte (van rechts naar links) ronden de tank op de dijk van Westkapelle. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73