Viering op 30 april kost 7 ton Terugblikken en vooruit zien Exploderende vuurpijl verstoort kerkdienst op oudejaarsavond 'Een verenigingsmanager wordt in de toekomst onmisbaar' 22 OUD EN NIEUW Het jaar 2009 is voorbij. Een jaar met veel nieuwsberichten om op terug te kijken. Dat doen we met een paar van die vele Schouwen-Duivelanders die in het nieuws waren. 'Laat het gezonde verstand winnen' 'Geen spannende 'Het voor ons een plannen in 2010' spannend jaar' 'Ik wil graag een steentje bijdragen' 'Voor mij was het een druk jaar' NIEUWJAARSRECEPTIE zaterdag 2 januari 2010 door Theo Giele MIDDELBURG - De komst van de ko ninklijke familie op Koninginne dag naar Middelburg en de daarbij horende maatregelen en festivitei ten kosten 700.000 euro. Het colle ge van burgemeester en wethou ders vraagt de gemeenteraad dit bedrag beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders ver wachten dat de provincie twee ton zal bijdragen, zodat de gemeente netto een half miljoen voor haar rekening neemt. Aan de hand van ervaringen die andere gemeenten in voorgaande jaren hebben opge daan met de viering van de natio nale Koninginnedag is het college tot dit bedrag gekomen. Koningin Beatrix en haar familie hebben Zeeland uitgekozen om Koninginnedag te vieren. Het ge zelschap gaat die dag eerst naar Wemeldinge om vervolgens hef feest in Middelburg voor te zetten. Van het geld gaat 150.000 euro naar het organiseren van evene menten op 30 april. Eenzelfde bedrag wordt besteed aan communicatie. Stadspromotie is een van de argumenten om de nationale viering binnen de stad te halen. De rest van het geld gaat naar openbare orde, veiligheid, technische ondersteuning en ver keersmaatregelen. Het gaat hierbij om externe kos ten; de uren diè medewerkers van de gemeente maken zijn hier niet in meegenomen. UITAGENDA Welke exposities zijn er te zien in de Schouwse galerieën? Het volledige overzicht op: www.pzc.nl/uit. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Jaap Geleijnse uit Zierikzee. Strij der tegen ontpoldering en voorvech ter reddingsplan paling. „Ik hoop dat de palingvisserij het komende jaar in goed viswater komt. We hebben het afgelopen jaar keihard gewerkt aan een aal plan, een reddingsplan, maar de Tweede Kamer heeft het laten schieten. Dat was erg jammer. Ik hoop dat we daar volgend jaar wat aan kunnen doen." Met zijn ande re strijd, het behouden van de Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaan- deren is het ook al niet zo goed af gelopen. „Ten aanzien daarvan heb ik een wens. Ik hoop dat het gezonde verstand gaat zegevieren want het zwaard van Damocles hangt over veel meer polders." Jaap Geleijnse Rudolf Degenaar Ria Geluk, Capelle. Bracht als coör dinator de uitbreiding van het wa tersnoodmuseum tot een succesvol einde. „Vanuit het museum gezien is het een ontzettend boeiend jaar geweest. De uitbreiding heeft, met alle voorbereidingen erbij vier, vijf jaar geduurd. Terwijl je er mee be zig bent, weet je niet hoe er op ge reageerd zal worden. Mensen vin den het echt een verrijking, ik krijg positieve opmerkingen. Daar ben ik heel blij mee en ja, ook wel trots op." Behalve bij de museum uitbreiding, was Geluk in 2009 ook betrokken bij het project Ke ring 2039, waarin elf toekomstvi sies voor Schouwen-Duiveland zijn gemaakt. „Ik ben heel blij dat dat nu ook een vervolg gaat krij gen.' Ik probeer op allerlei manie ren mee te denken en mijn steen tje bij te dragen aan de toekomst van het eiland." Rudolf Degenaar uit Brouwers haven. Richtte in 2oog de Partij voor Schouwen-Duiveland. op om na enkele weken alweer te stoppen. Hij haalde goud bij de Senior Games. 'Sportief gezien was 2009 een suc cesvol jaar voor me. Politiek gezien niet. Het is jammer dat het zo ge gaan is. Nadat mijn plannen voor een nieuwe partij bekend waren, kwamen er eigenlijk alleen maar negatieve reacties. Het kwam ook te dicht bij huis. Toen heb ik beslo ten te stoppen. Nu ben ik lekker bezig met piano en saxofoon spe len. Voor mij dus geen spannende plannen of voornemens voor 2010. Ik ben onderhand 70 jaar, ik heb ook achter mijn sportcarrière een punt gezet na de Senior Ga mes. Ik ga lekker zeilen, en mis schien komt er nog wel eens een dichtbundeltje van me uit.' Theo Ketting Pieternel van der Linde, Scharen- dijke. Mede-eigenaar surf- en zeil- centrum Brouwersdam, had landelij ke primeur met de waterjump en zoon Rick (15) werd wereldkampioen windsurfen. 'Het was een span nend jaar, met veel nieuwe ontwik kelingen. De waterjump was abso luut een hoogtepunt in 2009. Er was veel extra aanloop, en ook qua weer hebben we een goed jaar gehad. In 2010 willen we nog meer met de waterjump gaan doen. Hij wordt aangepast dat hij voor nog meer mensen toegankelij ker is. Maar het komende jaar staat natuurlijk vooral in het teken van de Tour de France en de Giro. Theo Ketting, Bruinisse. Voorzit ter van het dierenasiel, de Brusea, thuisfront voor uitgezonden militai ren en nog veel meer. „Het was een druk jaar, maar dat zoek ik met ze ven voorzitterschappen natuurlijk zelf een beetje op. Er zijn veel din gen gebeurd en er staan tn 2010 ook weer veel dingen te gebeuren, zoals de verbouw van de Brusea. Een belangrijke gebeurtenis was dat het dierenasiel in Zierikzee de toezegging en vergunningen heeft gekregen om uit te breiden, daar ben ik wel erg blij mee. Op een paar centen na, kunnen we in 2010 gaan bouwen. Kees de Feijter uit Burgh-Haam- stede. Eerste verenigingsmanager (bij DFS) op Schouwen-Duiveland. Ik ben zelfstandig ondernemer ge worden, zzp-er. Dat ik aan de slag kon bij DFS betekende voor mij een mooie start voor het onderne merschap. Een verenigingsmana ger is een fenomeen dat in de toe komst onmisbaar wordt voor vere nigingen. Het heeft het afgelopen jaar goed gewerkt. Ik start volgend jaar met kijken naar uitbreiding van het sportaanbod en samenwer king met scholen. De scholen lig gen praktisch naast het voetbal veld maar we zien ze hier bijna nooit. In 2010 krijgen we ook te maken met maatschappelijke sta ges. Er is volop werk." Het gemeentebestuur van Veere wenst u een gelukkig nieuwjaar en nodigt u van harte uit op de nieuwjaarsreceptie op maandag 4 januari. U bent welkom van 19.00 tot 21.00 uur in het gemeentehuis in Domburg. STAD AAN T HARINGVLIET - Tijdens een kerkdienst waar ruim hon derd mensen aanwezig waren op oudejaarsavond in Stad aan 't Ha ringvliet werd rond acht uur een vuurpijl door het raam van de kerk geschoten. De vuurpijl bleef hangen tussen het glas-in-lood-raam en het gor dijn waar de pijl ook explodeerde. Er vielen daardoor geen gewon den, wel hadden meerdere men sen last van suizende oren. Vol gens getuigen rende een groep jon geren na dit incident weg. De poli tie kwam direct ter plaatse en sprak met de getuigen. Een getui genverklaring leidde naar een 21-ja- rige man uit Oude-Tonge op de Nieuwstraat. In zijn bestelbus lag illegaal vuurwerk. Dit is in beslag genomen. Een nader onderzoek van de politie zal volgen. Op Goeree-Overflakkee deden zich tijdens de jaarwisseling meer dere incidenten voor. In Goedereede ontstond rond 01.00 uur een kleine brand in de badkamer van een woning aan de Jongkoenstraat. Een vuurpijl was door het raam van de badkamer gegaan waarna de vloerbedekking en een kleed beschadigd waren ge raakt. Een 30-jarige man en een 26-jarige vrouw uit Sommelsdijk zijn rond drie uur 's nachts aangehouden voor poging tot brandstichting. Een medewerker van de beveili gingsdienst meldde de politie dat een man en een vrouw op de Von dellaan een stapel pallets in brand wilden steken. De politie stelde een onderzoek in en trof de auto van de verdachten op het Spui- plein aan. De 30-jarige bestuurder bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Hij en de 26-jarige inzit tende werden aangehouden. Een vrijstaand schuurtje aan de Capelleweg in Oude-Tonge is rond half vier 's nachts afgebrand. De politie houdt er rekening mee dat er sprake is van brandstichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66