5 waken over Veen vuurwerk Wethouder gewond door startschot duik en politie situatie tijdens oud en nieuw 'beheersbaar' Onderzoek naar geweldsincidenten Zwaargewonde vrouw gevonden op straat Bijna 2 miljard euro zwart geld gemeld Weer veel sms'jes 'gelukkig nieuwjaar' CRUISEREIZEN BOEK JE Boek op cruisewirikel.nl Bel 020 421 11 15 Griekse eilanden en Egeïsche Zee va.€ 1.575,- Noorse Fjorden en Noordkaap va. 1.535,- Westelijke Middellandse Zee va. 799,- Aanslag verkozen tot tv-moment 2009 zaterdag 2 januari 2010 vliegtuigjes, die door Defensie on der meer voor spionagedoeleinden worden gebruikt. Dit heeft hij gis termiddag bekend gemaakt. Eerder deze week lekte al uit dat deze zogenaamde Raven ingezet zou worden. Autoriteiten wilden dat toen niet bevestigen. „Het was niet verstandig om mededelingen te doen over alle preventieve maat regelen die op stapel stonden om de jaarwisseling in Veen goed te la ten verlopen", legt Naterop uit. „Maar nu het achter de rug is, ben ik daar helemaal open over." Vorig jaar leefde bij Naterop ook al het idee om de hulp van Defensie in te roepen, maar toen kwam het er niet van. „Dit jaar was er een groot feest op het kruispunt en dat voelde ik als een enorme verant woordelijkheid", aldus Naterop. „Honderden mensen die aan het feesten zijn op een plek waar vorig jaar een auto door de barricades van de politie reed." Rond het kruispunt was dit jaar een dubbele barricade van betonblokken ge maakt. Alle toegangen werden in de gaten gehouden door politie en ME en om de buitenste cirkel werd non-stop gepatrouilleerd. In totaal waren er zeventig politie mensen en ME'ers op de been. Volgens Naterop is de inzet van meerdere Ravens een aanvulling op het netwerk aan vaste camera's op de grond. De vliegtuigjes heb ben de hele nacht gevlogen. Eén vlucht is door een aantal mensen opgemerkt omdat van dat toestel de verlichting brandde. Alle ande-, .re vluchten voltrokken zich in het donker. De beelden werden beke ken op een politiepost verderop, in Nieuwendijk. Daar kwamen ook de beelden van de vaste came ra's binnen. „Op die manier had den we een compleet overzicht van wat er gaande was. Behalve op de activiteiten op en rond het feestterrein konden we ook zicht houden op de mogelijke aanvoer van stookauto's." Het gebruik van spionagevliegtuig jes wordt door Naterop niet als 'spannend' gezien. „Ik ben er van overtuigd dat ze over een jaar of vijf breed worden ingezet, bijvoor beeld ook door de brandweer." CULEMBORG In Culemborg gingen groepen Mo lukse en Marokkaanse jongeren el kaar tijdens de jaarwisseling te lijf. Een auto ging in vlammen op, een automobilist reed in op enkele mensen en agenten werden geko geld met stenen en vuurwerk. Er zijn al vaker problemen tussen de groepen geweest. De politie pro beert de verdachten op te sporen. BUSSUM De politie heeft gisteren aan het eind van de middag een zwaarge wonde vrouw op straat gevonden in Bussum. De 47-jarige vrouw is naar het ziekenhuis gebracht. Wat er precies is gebeurd, is niet duide lijk maar de politie sluit niet uit dat ze is aangereden. Zij lag op de Huizerweg. De politie vraagt even tuele getuigen zich te melden. DEN HAAG De Belastingdienst verwacht dat 'zwartspaarders' dit jaar bijna 2 mil jard euro aangeven via de inkeerre- geling. In december was sprake van een massale toeloop van men sen, die jarenlang verzwegen dat ze geld hebben op een buitenland se rekening. De Belastingdienst schrijft de toeloop toe aan de hoge re boetes die vanaf gisteren gelden. AMSTERDAM Nederland belde en sms'te weer massaal tijdens de jaarwisseling. Dat blijkt uit gegevens van opera tors. KPN verwerkte tussen 22.00 en 04.00 uur ruim 27,7 miljoen sms' jes. Dat zijn er ruim 3 miljoen meer dan vorig jaar. KPN noteerde 6,3 miljoen gesprekken via de mo biele telefoon. T-Mobile verwerkte 17,5 miljoen tekstberichten. NATUURLIJK BIJ cruisewinkel.nl vlammen opgegaan. In de winkel werd voor de jaarwisseling vuur werk verkocht. Restanten van dat vuurwerk die in een bunker lagen, kwamen tot ontploffing. Niemand zou daarbij gevaar hebben gelopen. Uit voorzorg werden wel omwonen den geëvacueerd, aldus de politie. De zaak was gesitueerd aan de rand van de binnenstad in een dicht be bouwde woonomgeving. De oorzaak van de brand, die waarschijnlijk is ontstaan in het kantoor van de win kel, is nog onbekend. foto Frank de Roo/ANP OLDENZAAL - Wethouder Frits Ro- rink van de gemeente Oldenzaal is gistermiddag ernstig gewond ge raakt bij de Twentse nieuwjaars duik in Oldenzaal.- De 51-jarige CDA-lijsttrekker is met spoed over gebracht naar het ziekenhuis in En schede waar hij een urenlange ope ratie onderging. Het is volgens de politie nog on duidelijk hoe het voorval heeft kunnen gebeuren. Het startschot voor de nieuwjaarsduik werd gege ven met het kanon van de stich ting Zeilschip De Tukker. Bij de start weigerde het kanon dienst, maar toen de deelnemers terugkeerden uit het water ging het kanon alsnog af. Dat gebeurde toen de schipper van de Tukker probeerde het kanon te ontmante len. Rorink liep een flinke vlees wond in het rechterbeen op. Hij werd direct in het ziekenhuis geo pereerd aan een slagaderlijke bloe ding. Hij ligt nog in het zieken huis. De technische recherche heeft de zaak in onderzoek. De schipper, een 59-jarige man uit Enschede, werd gisteren aangehouden door de politie voor verhoor over de toe dracht. De man mocht na het ver hoor weer naar huis. Norwegian Cruise Line Norwegian Gem****" Vertrek: elke zaterdag van 8 mei t/m 16 oktober «.Dagen: 15 Venetië, Split, Corfu, Santorini, Mykonos, Kreta, Venetië, Dubrovnik, Athene, Izmir, Nafplion, Venetië Prijzen per persoon, incl vluchten, havengelden o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen Speciale vuurwerkbril Holland America Line ms Westerdam***** Vertrek: 26 augustus Dagen: 13 Rotterdam, Bergen, Hellysylt, Geiranger, Trondheim, Honnigsvag, Tromso, Alesund, Stavanger, Rotterdam Prijzen per persoon, incl. havengelden o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen MSC Cruises MSC Fantasia****" Vertrek: elke vrijdag van 2 april t/m 29 oktober Dagen: 8 Barcelona, Marseille, Genua, Napels, Palermo, Tunis, Mallorca, Barcelona Prijzen per persoon, incl vluchten, havengelden o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen werk verboden is, raken gemid deld maar drie op de miljoen inwo ners gewond." APELDOORN De aanslag op de koninklijke fami lie, waarbij Karst T. tegen De Naald in Apeldoorn reed, is door het Ne derlandse publiek verkozen tot hét tv-moment van 2009. Dit bleek donderdagavond op SBS6. Op de tweede plaats eindigde een frag ment waarin Johnny de Mol sa men met de verstandelijk gehandi capte Marika pannenkoeken bakt. Monument De Naald W&L®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5