24 piet vogelaar Het is tijd voor andere Camera's op Arnestein om inbrekers te weren Supermarkt Middelburg trekt zeven ton uit voor komst koninklijke familie Mol Agrocom mk .als je 'm nodig hebt! Duurzaam nieuwjaar op Cruijckelcreke Zeeuws talent met Britpop in Cameronian Concert Leoni Jansen in Meulvliet Tholen Live-uitzending van koorzang op Tholen ■11 zaterdag 2 januari 2010 OUDE TONGE - Mol Agrocom, toele verancier voor agrarische bedrij ven en bedrijven in de groenvoor zieningssector, opent vrijdag 8 ja nuari haar nieuwe hoofdvestiging in Oude Tonge. Mol Agrocom is een van oorsprong Schouwen-Dui- velands bedrijf; ontstaan uit Mol-Schuddebeurs en de laatste ja ren enorm gegroeid. Na de offi ciële opening vrijdagmiddag zijn 's avonds de klanten welkom. Zater dag 9 januari van 13.00 tot 16.00 uur wordt open huis gehouden van alle belangstellenden. Herman Mol, grondlegger van het bedrijf, tekent voor de officiële opening. www.pietvogelaar.nl wmmmmmmwmmmmmmmmmmm door Theo Giele MIDDELBURG - Bewakingscamera's langs de wegen moeten inbrekers weren van het bedrijventerrein Ar nestein in Middelburg. Burgemeester en wethouders wil len het bedrijf Fox Parkbeheerder voor een periode van drie jaar toe stemming verlenen om aan de Uij- terschootweg, de Industrieweg en de Kleverskerkseweg camera's op te hangen. Het college wil hier voor vijfduizend euro uitgeven. Hoewel de bedrijven op Arnestein op eigen terrein al beveiligings maatregelen hebben getroffen, is de schade aanzienlijk. Hekwerken, WISSENKERKE De gemeente Noord-Beveland houdt woensdag 6 januari de nieuwjaarsreceptie, met het thema duurzaamheid. Bedrijfsactiviteiten van windenergie en biologisch voedsel tot duurzame vakanties, en de initiatieven voor energiearm wonen van de gemeente zelf wor den uitgelicht in de gemeenteloods op bedrijventerrein Cruijkelcreke in Wissenkerke vanaf t9-30 uur. BAARLAND Adriaan van den Berg bezet zater dag 9 januari het podium van dorpshuis The Cameronian in Baar land. De 22-jarige zanger zingt en speelt zelfgeschreven nummers die hun basis vinden in de Britpop van de tachtiger jaren en het begin van de negentiger jaren. Hij begeleidt zich zelf op gitaar. Zijn optreden begint om 21.15 uur. Toegang is gratis. alarminstallaties, bewakingscame ra's op eigen terrein en bewakings diensten konden niet voorkomen dat in de afgelopen drie jaar regel matig is ingebroken. De totale scha de was in de periode 2007-2009 bijna één miljoen euro. Met het plaatsen van de camera's langs de toegangswegen kan wor den geregistreerd welke auto's het bedrijventerrein op komen. De beelden worden zeven dagen be waard. Alleen Fox Parkbeheer heeft toegang tot die beelden. „Fox is bereid overeen te komen dat de ze beelden alleen worden uitgele zen door de politie in geval van een aangifte", schrijft het college. THOLEN Presentatrice, zangeres en theater vrouw Leoni Jansen brengt vrijdag 8 januari haar programma Second Wind in de Meulvliet in Tholen. Jansen (1955) zingt liedjes uit jaar jeugd, van Leonard Cohen, Cat Ste vens, Bob Dylan en Joni Mitchell, het programma stoelt op haar re cent uitgekomen, gelijknamige dub- belcd. Aanvang 20.15 uur, kaarten bij Stichting Uit Op Tholen. THOLEN De Reformatorische Omroep maakt zaterdag 9 januari een li ve-uitzending van een koor- en sa- menzangavond in de Grote Kerk van Tholen. Het is de eerste uitzen ding in een reeks van vier in ver schillende provincies. Jongeren koor Matthanja zingt met sopraan Corina Liefaard. De zang begint om 19.30 uur. De opnamen zijn te zien op de omroepwebsite. door Ellen Jobse Hij wist op zijn tiende al dat hij slager wilde wor den. En eigen baas. In middels runnen Dick Krijger (60) en zijn vrouw Corrie (59) al 35 jaar hun eigen slagerij in Wolphaartsdijk. Het echtpaar wil tijd voor andere dingen en besloot met de zaak te stoppen. Een opvol ger is er niet. Daarom is Ambachte lijke Slagerij Krijger op 31 januari voor het laatst open. „Het contact met de klanten ga ik missen." De slagerij staat een jaar te koop. Slechts één keer kwamen er kij kers. „Erg jammer", vindt Krijger. „Mensen willen dit werk niet meer doen. Ze zitten liever achter de computer." Toch kan de slager het ook wel begrijpen. „Een eigen slagerij hebben, is hard werken. Het is één van de redenen waar om wij ermee stoppen. Je werkt zes dagen per week en je kunt niet zomaar een paar weken weg. Na 35 jaar breekt dat op." Volgens Krij ger zou een opvolger best zijn bo terham kunnen verdienen met de slagerij. „Het betaalt lang niet slecht, maar de zaak heeft wel een opknapbeurt nodig. Het is een be hoorlijke investering, die voor mij niet meer rendabel is." Het slagersvak is in 35 jaar tijd erg veranderd, vindt de slager. „Lange tijd slachtte ik de dieren zelfj maar door de gekke-koeienziekte kwa men er zoveel regels dat zelf slach ten onmogelijk werd. Tegenwoor dig besteed ik het dus noodge dwongen uit. Toch is daarmee een stukje ziel uit het bedrijf" Niet alleen het slagersvak verander de. De mensen veranderden ook. En dat merkt Krijger aan zijn om zet. „Steeds meer mensen kopen hun vlees bij de supermarkt. Ze ne men alle boodschappen bij één winkel mee, want er is tegenwoor dig geen tijd meer om bij twee winkels te stoppen. Ze komen al leen naar mij als ze iets vergeten zijn, of omdat ik iets heb wat de supermarkt niet heeft. Maar daar kan ik niet van bestaan." Veel slagerijen kampen volgens Krijger met hetzelfde probleem. „Niet alleen in Nederland, maar in heel West-Europa daalt het aantal slagerijen. Ook andere, kleine win kels, zoals de bakker en de groente man, hebben het moeilijk. Eten lijkt in ons land steeds minder be langrijk te worden. Het moet voor al snel en gemakkelijk zijn. Aan dacht voor hoe iets smaakt, is er nauwelijks." Krijger maakt het re gelmatig mee in zijn slagerij. „Al het vlees dat ik verkoop, komt uit Zeeland. Ik vertel graag aan klan ten waar mijn product vandaan komt en hoe het aan zijn smaak komt, maar veel mensen interes seert het helemaal niet." Ondanks de veranderingen heeft Krijger het werk altijd met plezier gedaan. Helemaal stoppen wil de slager daarom niet. Hij blijft be schikbaar voor barbecues en de ca tering bij activiteiten als het schaapscheerdersfeest in Nisse en Koninginnedag in Wolphaartsdijk. Ook varken aan 't spit kunnen mensen bij hem blijven bestellen. Maar Krijger en zijn vrouw heb ben nog meer plannen. „We gaan naar Australië, waar familie woont. Eerst kwamen zij altijd naar hier, want wij konden niet weg vanwege de slagerij. Straks zijn we die gebondenheid kwijt en kunnen we weg wanneer we wil len." Krijger kan zich nog geen voorstelling maken van de laatste dagen in zijn slagerij. „Ik zal af en toe wel flink moeten slikken, denk ik." g—HEM De voor het laatst met spuitsneeuw versierde voorgevel, foto Izaak Verkeste Sjaan Huissoon, voorzitter van de Vereniging Gemeen schap Wolfaartsdijk (VGW) vindt het een gemis voor het dorp dat slagerij Krijger sluit. „Maar de beslissing van de eigenaren is be grijpelijk. Ze hebben 35 jaar klaar gestaan voor het dorp. IDat is een lange tijd. Het is alleen spijtig dat door Theo Giele traat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 MIDDELBURG - De komst van de ko ninklijke familie op Koninginne dag in Middelburg en de daarbij horende maatregelen en festivitei ten kosten 700.000 euro. Het colle ge van burgemeester en wethou ders vraagt de gemeenteraad dit bedrag beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders ver wachten dat de provincie twee ton zal bijdragen, zodat de gemeente netto een half miljoen voor haar rekening neemt. Aan de hand van ervaringen die andere gemeenten in voorgaande jaren hebben opge daan met de viering van de natio nale Koninginnedag is het college tot dit bedrag gekomen. Koningin Beatrix en haar familie hebben Zeeland uitgekozen om Koninginnedag te vieren. Het ge zelschap gaat die dag eerst naar Wemeldinge, om vervolgens het feest in Middelburg voor te zetten. Van het geld gaat 150.000 euro naar het organiseren van evene menten op 30 april. Eenzelfde be drag wordt besteed aan communi catie. Stadspromotie is een van de argumenten om de nationale vie ring binnen de stad te halen. De rest van het geld gaat naar openba re orde, veiligheid, technische on dersteuning en verkeersmaatrege len. Het gaat hierbij om externe kosten; de uren die medewerkers van de gemeente maken zijn hier niet in meegenomen. Door het uit stellen van een aantal al geplande werkzaamheden is dit binnen de begroting op te vangen, aldus het college. Koninginnedagviering, de finish van de derde etappe van de Ronde van Italië op 10 mei en de herden king van het bombardement van 17 mei 1940 zullen een zware wis sel trekken op de gemeentelijke or ganisatie. Daardoor zal het onver mijdelijk zijn dat 'een aantal ge plande activiteiten vertraging zal ondervinden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54