PvdA gaat voor klimaat geeft het stokje door decennium in Goes in 23 O Softdrugs en bommen in beslag genomen Boekband met eerste gegevens van kadaster UITVERKOOP! BORSELE Duurzaamheid speerpunt partij 'De Piraat' UITVERKOOP! DELSCHER. zaterdag 2 januari 2010 '"'W p, door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De PvdA in Borse- le wil de komende raadsperiode vier Borselse kernen klimaatneu traal maken. Uiteindelijk moet el ke woning onafhankelijk worden van energiebedrijven. In het verkie zingsprogramma voor de komen de vier jaar zijn duurzaamheid en energie de speerpunten. De partij stelt voor de jaarlijkse di videnduitkering van Delta te beste den aan de plaatsing van zonnepa nelen bij nieuwbouw- en renova tieprojecten. In het gemeentehuis zouden ambtenaren particuliere aanvragen moeten verwerken voor alle mogelijke landelijke en Europe se subsidies en investeringen voor zonneboilers, blokverwarming en koppeling met warmteproduce- rende bedrijven. Bovendien moet elke boerin Bor- sele gestimuleerd worden om ener gie te produceren. In samenwer king met Delta en de boerenorga- nisaties wil de PvdA een uitvoe ringsplan maken en Borsele als plattelandsgemeente een voor beeldfunctie in Nederland maken. Tegen een tweede kerncentrale zal de Borselse PvdA zich verzetten, behalve als het gaat om een kleine onderzoekscentrale. Een proef met getijde-energie zou op Neeltje lans moeten worden uitgevoerd en hoogspanningskabels ziet de partij het liefst onder de grond. Voor Delta ziet de partij een zware rol als het gaat om ontwikkeling en toepassing van duurzame ener giebronnen, maar de commerciële activiteiten van het bedrijf moeten losgekoppeld worden van de nut- staak. Delta Nuts moet helemaal publiek bezit zijn, zodat de in vloed van burgers overeind blijft. Wonen, woonomgeving en land schap zijn andere speerpunten in het verkiezingsprogramma. Met partners in het veld wil Borsele de verpaupering van dorpen tegen gaan en oplossingen zoeken voor het behoud van een redelijk voor zieningenniveau. Een regioschool is een optie, nu sluiting van scho len niet te voorkomen blijkt. De PvdA wil ook een visie ontwik kelen voor het Nationaal Land schap met toeristisch-recreatieve ontwikkelingen langs de spoorlijn Goes-Borsele en de oude Sloelijn. met live-muziek te laten ontplof fen, maar komt er ongezien mee weg. Het voor de duur van het eve nement aanwezige politieteam houdt rond vier uur een 19-jarige Middelburger aan voor mishande ling. Anderhalf uur later gebeurt hetzelfde met een 27-jarige Vlis- singse vrouw, wegens bedreiging. De meeste bezoekers zullen er niks van hebben gemerkt. In het centrum van Goes stro men de cafés na tweeën langza merhand goed vol. Eerst lijkt het nog een tam avondje te wor den, waar je nog met gemak door de kroegen kunt wandelen. Maar later lijkt het bijna alsof The Ball room, elders in Goes, er niet is. „We draaien een topavond", zegt Joey Aertssen, uitbater van café Jack's tegenover de Grote Kerk, die deze avond opvallend genoeg niet in licht baadt. Dat terwijl onlangs de nieuwe verlichting met veel bombarie is gepresenteerd. Aertssen heeft wel een verklaring voor de opleving van de Goese bin nenstad als plek om oud en nieuw te vieren. „Het eerste jaar was het echt rustiger, iedereen ging naar de Zeelandhallen. Er was toen ge loof ik een probleem met de drank, die was op. Sommige men sen haakten daardoor af en kwa men vorig jaar al terug. Vorig jaar waren er vechtpartijen buiten en dat zal ook wat bezoekers hebben gekost. Dit jaar gaven ze op het laatst kaarten weg in de winkels, vertelden mijn gasten. Dus kiezen ze voor de stad en als ze het beu ra ken, gaan ze nog even naar de Zee landhallen. Tja, zo kan ik ook de zaal vol krijgen." video op www.pzc.nl de en zorgde er onder meer voor dat de agenda's, vergaderstukken, besluiten en bestemmingsplannen te lezen zijn op de website. De ge boren en getogen Noord-Bevelan der, al 25 jaar in dienst van de ge meente, is berekend op laveren in zijn nieuwe positie. „Als hoofd per soneelszaken moet je dat ook tus sen het belang van je mensen en dat van de gemeente. „De baan van raadsgriffier heeft een groot afbreukrisico," plaagt Van de Velde Poortvliet nog eens. Maar serieus: „In de laatste acht jaar zijn tien van de dertien Zeeuwse griffiers vertrokken. Ik ben de tweede die vanwege de vut weggaat. Je bent als griffier a-poli- tiek maar tegelijk de spil tussen raad, burger en college." MIDDELBURG - Twee surveillerende agenten van de politie hebben donderdagmiddag rond half drie vijftig gram hennep en nitraatbom- men in beslag genomen. De agenten liepen op het Goud end in Middelburg toen zij een henneplucht roken. De lucht kwam uit een personenauto. De bestuurder, een 34-jarige man uit Vlissingen, heeft afstand gedaan van zijn hennep. Zijn passagier, een 24-jarige Goesenaar, werd ge vraagd naar de inhoud van een grote tas die hij bij zich had. Daar in troffen de agenten nitraatbom- men aan. Komend raadsgriffier voor Noord-Beveland, Kees Poortvliet (links) en zijn voorganger, vertrekkend griffier Jos van de Velde. foto Willem Mieras IN ZEELAND Kijk voor een video van de vreugde vuren in Krabbendijke op www.pzc.nl/bevelanden. MEEST CELEZEN 1. Hoofdprijs Staatsloterij in Kapelle 2. Auto in vlammen op in Yerseke 3. Brand bij Goese kledingwinkel STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend t/m 10 januari Duinweg Oostkapelle COLIJNSPLAAT - De allereerste ka dastrale gegevens van Noord-Beve land verschijnen begin april in boekvorm. De staat van het eiland in 1832 wordt gebundeld in een tweedelige uitgave: een boek met 64 landkaarten en een boek van 112 pagina's met kadastrale gege vens, samen in een doos. In 1832 begon de kadastrale registratie. Van diverse Zeeuwse gemeenten bestond al zo'n kadasterboek, van Noord-Beveland nog niet. De Stichting Colijnsplaat foto- en do- cumentatiearchief laat de boek band drukken in een oplage van 250 stuks. De uitgave kost 27,50 eu ro, vertelt gemeentearchivaris Ger ard de Fouw. www.colijnsplaatarchief.nl. UITVERKOOP! Grote Markt 11-13, Goes 'ww.delscher.nl van The Ballroom, rechtsonder: glimmer was het thema in café Heartbreak op de Grote Markt, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53