Duizenden feestgangers luiden nieuw Raadsgriffier Noord-Beveland 22 NIEUWJAARSRECEPTIE zaterdag 2 januari 2010 Nieuwjaarsfeest The Ballroom in de Zeelandhallen van Goes trok duizenden bezoekers vanuit heel Zeeland. Ook de Goese cafés zaten als vanouds vol. door Lilian Dominicus Een grote, swingende me nigte deint voor de dj van dienst achter zijn goudge kleurde draaitafel. Het zijn er duizenden, maar hoeveel pre cies is niet duidelijk. De organisa tie kan het niet vertellen, die is de hele nieuwjaarsdag niet meer te be reiken. Nou ja, misschien begrijpe lijk na zo'n enerverende nacht en de zenuwslopende weken ervoor. „Wie komt hier van Vlissingen?", roept de dj en vele handen gaan de lucht in. Ook de Middelburgers melden zich, met wat minder en thousiasme. „Wie is van Goes?", is de laatste vraag. Luid gillend laten ze zien waar ze zijn. Ze zijn in de meerderheid. Natuurlijk zijn ze dat, want dit is een thuiswedstrijd voor ze. Renaissance is het thema van deze derde editie van The Ballroom. Het is te zien aan de décors: kleurige, me- ga-grote doeken sieren de enorme, industriële wanden van de Zee landhallen. In het midden van de grote dans zaal hangen enorme witte lakens, gedrapeerd als een kroonluchter. Net zoals in de huizen van weleer, die met doeken werden gedeco reerd. Vooral vanaf de vip-lounge, een ruimte met uitzicht over de dansende feestgangers, is alles goed te overzien. Onder de dames zijn goud gekleurde outfits torenho ge favoriet. Ze paraderen op gouden muiltjes, hulden zich in goud-glimmende strakke jurk jes en gouden leggings en maak ten zich op met gouden glitter-oog- schaduw. Ook witte laarzen, witte rokjes en witte pakken - voor de mannen - doen het goed. Volgens de aankondiging van de organisatie zou de Renaissance ook terug te horen moeten zijn in de muziek van de artiesten en de dj's. Als de link er al is, is het niet meer dan een subtiele verwijzing. Een argeloze bezoeker zou het ver band tussen de dansmuziek en de formidabele periode na de middel eeuwen zeker hebben gemist. Wat geeft het eigenlijk, iedereen heeft het hier goed naar zijn zin. Het is feest, een nieuw decennium breekt aan. Er zijn wel wat akkefie tjes, maar die mogen de pret niet drukken. Een onverlaat vindt het nodig om knalvuurwerk in de zaal Grote foto: de grote zaal van nieuwjaarsfeest The Ballroom, linksboven: er werd vooral gedanst, linksonder: professionele dansers op het podium, rechtsboven: chillen in de dance-classics room mag, is duidelijk. Net zo duidelijk voelt Van de Velde zich ontslagen van de rol als neutrale, dienende man op de achtergrond die hij al die tijd speelde. Hij deed dat met overtuiging: een willekeurige, aan gestelde ambtenaar heeft zich niet te bemoeien met beleid, vind Van de Velde. „Daar zijn gekozen be stuurders voor. Beleidsambtenaren zijn het levende bewijs van zwak bestuur." Van de Velde is niet mals over het politieke stelsel waaraan hij zijn functie te danken heeft: „Het dualisme is mislukt. De schei ding tussen raad en college werkt niet als coalitiepartijen aan een wethouder uit hun midden han gen. De fractiediscipline, op basis waarvan raadsleden van een partij hun mening bepalen, is in feite in strijd met de gemeentewet." Grijn zend: „Ik kan nu zeggen wat ik wil. Ik ga toch weg." Al nam Van de Velde nooit echt een blad voor de mond als het om de kwaliteit van bestuur gaat: „Mijn grote wens is dat mijn opvolger de ge meenteraad leert diens positie als hoofd van een gemeente te door gronden. Raden moeten besturen op hoofdlijnen. De verleiding is groot om die scheefhangende lan taarnpaal op te voeren, maar de raad moet zich niet bemoeien met de bedrijfsvoering. Wel met de wethouder die verantwoordelijk is voor de dienstverlening aan de burger." Poortvliet beaamt: „Een actieve raad is goed voor een ge meente." Hij liep zich al enkele maanden warm naast Van de Vel- door Claudia Sondervan Het zullen de laatste ge meenteraadsverkiezin gen worden voor Noord-Beveland, ko mend voorjaar. Deze laatste profe tie die raadsgriffier Jos van de Vel de doet voor zijn gemeente, lijkt niet heel hoopgevend voor zijn op volger. Kees Poortvliet, nu nog hoofd per soneelszaken van de geemeente, maar direct na de verkiezingen de nieuwe raadsgriffier, lacht. Hij maakt zich geen zorgen over effec ten van een mogelijke herindeling op de Bevelanden. Zijn waarde ring voor zijn voorganger, die na acht jaar als de eerste raadsgriffier van Noord-Beveland ooit met vut Het gemeentebestuur van Veere wenst u een gelukkig nieuwjaar en nodigt u van harte uit op de nieuwjaarsreceptie op maandag 4 januari. U bent welkom van 19.0(1 tot 21.00 uur in liet gemeentehuis in Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52