301 sport De Vegt laait streep door naam Inzet PZC voetbalquiz is reis naar Barcelona Wandelaars laten drank even staan Zege Vos In Luxemburg VOETBAL OLYMPISCHE WINTERSPELEN Groenewold wil ticket drie kilometer nog niet verzilveren Prijzenpot zaterdag 2 januari 2010 ZOUTELANDE - Zeeuwse wande laars hebben kort na de jaarwisse ling massaal achter de computer gezeten. Vanaf 0.00 uur op nieuw jaarsdag konden ze zich inschrij ven voor de wandeltocht van de Zeeuwse ICustmarathon, die op 3 oktober gehouden wordt. Omdat er slechts 2750 deelnemers worden toegelaten en de belangstelling veel groter is, namen velen het ze kere voor het onzekere, lieten de champagne even staan en schre ven meteen na middernacht in. Binnen veertien uur had de wan delmarathon zijn maximunaantal van 2750 deelnemers binnen, 250 meer dan vorig jaar. Lein Lievense, voorzitter van het organisatiecomité, wist niet wat hij zag toen hij gistermorgen de cij fers van de inschrijving bekeek. Om 0.05 uur hadden al 600 wan delaars ingeschreven. Om 1.00 uur waren dat er 1600 en een uurtje la ter waren het er 2000. 's Middags om 13.30 uur was het maximu maantal al bereikt. De organisatie zou wel meer deel nemers willen toelaten, maar stuit onder meer op de regelgeving van de lokale autoriteiten. Die willen voorkomen dat de finishplaats Zoutelande wordt overspoeld door wandelaars en publiek, waardoor onbeheersbare situaties zouden kunnen optreden. Ook de Kustmarathon zelf, die op 2 oktober wordt gehouden, mag zich verheugen in een grote be langstelling. Gisteravond waren er al meer dan 600 aanmeldingen. Ve le kwamen uit Zeeland, maar de belangstelling uit de rest van Ne derland lijkt steeds groter te wor den. Ook waren er aanmeldingen uit Zwitserland, Oostenrijk, Duits land en België binnen. Voor de mountainbiketoertocht, op zaterdagmorgen 2 oktober had den zich gisteravond ruim 200 be langstellende gemeld. Voor de La- diesrun op de vrijdagavond die er aan vooraf gaat een kleine 200. Bei de onderdelen bieden ruimte voor 600 deelnemers. Erben Wennemars kan de Spelen van Vancouver uit zijn hoofd zetten. De schaatsbond maakte donderdag bekend dat de routinier niet in aanmerking komt voor een aanwijsplek. foto Olaf Kraak/ANP door Rudy Boogert middelburg - Welke Zeeuwse club won twee seizoenen geleden al zijn 26 competitiewedstrijden? Tegen welke club veroverde PSV zijn enige Uefa Cup? En hoeveel internationals heeft Zeeland voort gebracht? Duik maar in de boe ken, want op vrijdagavond 22 ja nuari wordt de PZC voetbalquiz gehouden. De plaats van hande ling is - hoe kan het ook anders - het voetbalcafé De 3de Helft in de Voetbal Experience in Middel burg. De quiz wordt gespeeld in kop pels. De duo's krijgen tachtig vra gen op zich afgevuurd, verdeeld over een eerste en tweede helft van elk veertig vragen. De vragen beslaan het volledige speelveld van de voetbalwereld: van Zee land tot Oranje, van eredivisie tot WK. De beste koppels na tachtig vra gen plaatsen zich voor de finale, die de climax van de avond moet worden. Daarin wordt in twintig vragen het winnende koppel be paald. De prijzenpot is rijkelijk gevuld. De winnaars mogen naar een thuiswedstrijd naar keuze van momenteel het beste team ter we reld: FC Barcelona. Deze hoofd prijs wordt aangeboden door voetbalreizen.com. De tweede tot en met de vijfde prijs komen uit de koker van Zeeland Attracties. Daarnaast biedt Voetbal Expe rience aan elk vijfde koppel in de eindstand (nummer tien, vijftien, twintig, et cetera) een voetbal aan. Koppels kunnen zich aanmelden voor de voetbalquiz per e-mail (voetbalquiz@pzc.nl). Vermeld bij de aanmelding duidelijk naam, adres, telefoonnummer van beide deelnemers. Via de PZC-site kunnen deelnemers zich ook aan melden door het digitale formu lier in te vullen op www.pzc.nl/ voetbalquiz. Deelname aan de eer ste editie, die wordt gepresenteerd door PZC-sportverslaggever Barry van der Hooft, is gratis. Als warnring-up voor de PZC- voetbalquiz zal vanaf komende maandag dagelijks een hoekje worden ingeruimd in deze krant met een voetbalvraag. Het ant woord volgt telkens een dag later, tegelijkertijd met de nieuwe vraag. Om de spanning over de drie vra gen aan het begin van dit artikel niet hoger te laten oplopen: de juiste antwoorden zijn achtereen volgens SKNWK, Bastia en ne gen. Eerste prijs: driedaagse voetbalreis naar thuiswedstrijd naar keuze van Barcelona. t Tweede prijs: vip-arrangement bij Voetbal Experience. Derde prijs: toegangskaart Voetbal Experience voor twee personen. Vierde prijs: toegangskaart Piraten- park en Zeeaquarium Het Arsenaal voor twee personen. Vijfde prijs: toegangskaart Mini Mundi voor twee personen. Extra prijs: leder vijfde koppel in de eindstand (vanaf tiende plaats) ontvangt een Voetbal Experien- ce-voetbal. petange - Marianne Vos heeft oud en nieuw gevierd met een overwinning in Luxemburg. De familie Vos bekeek het vuurwerk boven het groothertogdom, ging om kwart over twaalf naar bed en gistermiddag won Marianne in Pe- tange haar eerste wedstrijd van het jaar. „Het was geen sterk bezette wed strijd", zei de wereldkampioene, die de Tsjechische Pavla Havli- kova als tweede zag finishen. „Maar het is een goede traditie om hier het jaar te openen. Het parkoers is heel anders dan wat je doorgaans in Vlaanderen treft. De berg op, de berg af en dat vijf keer." Voor Marianne Vos was het al weer de zevende crosszege van dit seizoen. Morgen staat de Brabant se aan de start in Sint-Michielsge stel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32