241 zeeland Duizenden feestgangers luiden nieuw 430 Middelburgers erbij Local Board moet verzelfstandigen zaterdag 2 januari 2010 Nieuwjaarsfeest The Ballroom in de Zeelandhallen van Goes trok duizenden bezoekers vanuit heel Zeeland. Ook de Goese cafés zaten als vanouds vol. door Lilian Dominicus Een grote, swingende me nigte deint voor de dj van dienst achter zijn goudge kleurde draaitafel. Het zijn er duizenden, maar hoeveel pre cies is niet duidelijk. De organisa tie kan het niet vertellen, die is de hele nieuwjaarsdag niet meer te be reiken. Nou ja, misschien begrijpe lijk na zo'n enerverende nacht en de zenuwslopende weken ervoor. „Wie komt hier van Vlissingen?", roept de dj en vele handen gaan de lucht in. Ook de Middelburgers melden zich, met wat minder en thousiasme. „Wie is van Goes?", is de laatste vraag. Luid gillend laten ze zien waar ze zijn. Ze zijn in de meerderheid. Natuurlijk zijn ze dat, want dit is een thuiswedstrijd voor ze. Renaissance is het thema van deze derde editie van The Ballroom. Het is te zien aan de décors; kleurige, me- ga-grote doeken sieren de enorme, industriële wanden van de Zee landhallen. In het midden van de grote dans zaal hangen enorme witte lakens, gedrapeerd als een kroonluchter. Net zoals in de huizen van weleer, die met doeken werden gedeco reerd. Vooral vanaf de vip-lounge, een ruimte met uitzicht over de dansende feestgangers, is alles goed te overzien. Onder de dames zijn goud gekleurde outfits torenho ge favoriet. Ze paraderen op gouden muiltjes, hulden zich in goud-glimmende strakke jurk jes en gouden leggings en maak ten zich op met gouden glitter-oog schaduw. Ook witte laarzen, witte rokjes en witte pakken - voor de mannen - doen het goed. Volgens de aankondiging van de organisatie zou de Renaissance ook terug te horen moeten zijn in de muziek van de artiesten en de dj's. Als de link er al is, is het niet meer dan een subtiele verwijzing. Een argeloze bezoeker zou het ver band tussen de dansmuziek en de formidabele periode na de middel eeuwen zeker hebben gemist. Wat geeft het eigenlijk, iedereen heeft het hier goed naar zijn zin. Het is feest, een nieuw decennium breekt aan. Er zijn wel wat akkefie tjes, maar die mogen de pret niet drukken. Een onverlaat vindt het nodig om knalvuurwerk in de zaal VLISSINGEN - De bewonersgroep Local Board in het Vlissingse Mid dengebied moet met ingang van het nieuwe schooljaar 2010-2011 zelfstandig functioneren. Daar voor is een overeenkomst opge steld met de openbare basisschool Ravenstein, die het project gaat coachen. De gemeente heeft in 2006 de Lo cal Board-aanpak in Vlissingen geïntroduceerd. Het doel is dat be woners meer betrokken raken bij hun buurt. De Local Board wordt gevormd door een groep mensen die samen een afspiegeling van de wijk vormen. Zij proberen 'dro men' die in hun buurt leven, te verwezenlijken. Dat kan bijvoor beeld door sport- of vakantieactivi teiten te organiseren voor jonge ren. De leden van de Local Board werken daarvoor ook samen met lokale ondernemers, instellingen en scholen. In een evaluatie over de jaren 2006 en 2007 staat dat de Local Board bewezen heeft activiteiten te kun nen organiseren die een bijdrage leveren aan een leefbare wijk. De gemeente steunde daarom de voortzetting van de bewoners- groep. Na vier jaar is volgens de ge meente de tijd rijp om de bewo nersgroep zelfstandiger te laten werken. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg nadert de grens van 48.000 inwoners. Middelburg is in 2009 gegroeid met 430 inwoners. Op 31 december telde de gemeen te 47.989 mensen. De groei is vooral te danken aan mensen die naar de gemeente ver huisden: 3993 mensen kwamen in de gemeente Middelburg wonen; 3621 mensen vertrokken. Dat le vert een vestigingsoverschot op van 372 personen. Er werden vorig jaar 174 jongetjes en 193 meisjes ge boren; het aantal sterfgevallen was 309. Dat levert een geboorteover schot op van 58. Twaalf jaar geleden wilde de ge meente Middelburg nog groeien tot 56.000 inwoners. Dat getal is vorig jaar losgelaten. In de ver nieuwde kwaliteitsatlas, waarin de gemeente haar visie op de komen de twintig jaar schetst, staat dat dat aantal geen uitgangspunt meer is. Een nieuw streefgetal wordt ook niet meer genoemd. De prognoses voor de komende ja ren geven aan dat de gemeente Middelburg blijft groeien, dit in te genstelling tot omliggende regio's. Om deze groei op te vangen en om in te spelen op de veranderen de woningbehoefte van de eigen inwoners, is voor de komende tien jaar de bouw van 2400 woningen gepland. Zo daalt de gemiddelde gezinsgrootte de komende twintig jaar van 2,3 naar 2,1 personen. Zelfs als de bevolking gelijk blijft, zijn door de kleinere gezinsgrootte alleen al tweeduizend huizen meer nodig, zo heeft de gemeente berekend. Verder zal een deel van de wonin gen binnen de gemeente moeten worden vervangen. Ruim de helft van de woningen in de gemeente is in 2020 vijftig jaar of ouder. De gemeente schat de vervangingsbe hoefte - slopen en daarna nieuw bouw - op ten minste duizend wo ningen tot 2030. De krapte op de huurmarkt bin nen de gemeente staat niet toe dat er in een al te hoog tempo ge sloopt kan worden. Grote foto: de grote zaal van nieuwjaarsfeest The Ballroom, linksboven: er werd vooral gedanst, linksonder: professionele dansers op het podium, rechtsboven: chillen in de dance-classics room

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26