PZC Walcheren zonder narigheid Viering op 30 april kost 7 ton 20% KORTING Yd intratuin Pet bestel nu kaarten voor de nieuwjaars receptie van zeeland op niveau en steun hiermee stichting sawasdee. vrijdag 8 januari 2010! voor meer info: www.zeelandopniveau.nl Morgen is het weer koopzondag op Woonboulevard de Mortiere in Middelburg! www.woonboulevarddemortiere.nl 26 almanak 22 en 23 JAARWISSELING Meer knallen buiten, dan swingers in Vlissingse aftelavond tent Stichting^" Sawasdee PROJECTHULP Z.O.AZIË U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) ECHTE MAKELAAR® 0 1 18-616617 Nieuw weblog van start: wordt een Zeeuwse Wereldburger Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - De komst van de ko ninklijke familie op Koninginne dag naar Middelburg en de daarbij horende maatregelen en festivitei ten kosten 700.000 euro. Het colle ge van burgemeester en wethou ders vraagt de gemeenteraad dit bedrag beschikbaar te stellen. B en W verwachten dat de provin cie twee ton zal bijdragen, zodat de gemeente netto een half mil joen kwijt is. Aan de hand van er varingen die andere gemeenten hebben opgedaan met de viering van de nationale Koninginnedag is tot dit bedrag gekomen. Van het geld gaat 150.000 euro naar het organiseren van evene menten op 30 april. Eenzelfde be drag wordt besteed aan communi catie. Stadspromotie is een van de argumenten om de nationale vie ring binnen de stad te halen. De rest van het geld gaat naar openba re orde, veiligheid, technische on dersteuning en verkeersmaatrege len. Het gaat hierbij om externe kosten; de uren die medewerkers van de gemeente maken zijn hier niet in meegenomen. Door het uit stellen van een aantal al geplande werkzaamheden is dit binnen de begroting op te vangen, aldus het college. Koninginnedagviering, de finish van de Giro en de herden king van het bombardement zul len een zware wissel trekken op de gemeentelijke organisatie. Tip? redactie@pzc.nl Bij deze winterse temperaturen is een warme pet op je hoofd wel handig en de Oost-Zeeuws-Vlaamse was dan ook op zoek naar een warm, comfortabel zittend, en toch modieus exemplaar, vertelde ze haar moeder door de telefoon. Nou, dat trof, want moeder had vo rig jaar, toen het ook al zo hard vroor, een praktisch hoofddeksel aan geschaft. De pet had ze maar één keer gedragen, dus probleem opge lost: dochterlief mocht hem wel heb ben. Maar die wees dat genereuze aan bod resoluut van de hand, want dochterlief voelde intuïtief aan dat het een verschrikkelijk lelijk ding zou zijn. Haar moeder kennende. Ze kocht er zelf wel een. Ze keek dan ook bijzonder verbaasd toen ze op bezoek kwam en moeder verrast zei: 'Heee, krijg nou wat, dat is mijn pet...' De vrouw-met-de-ezel liet voor vijf cent haar tatoeage zien Zaterdag 2 januari 2010 door Henk Postma VLISSINGEN - De belangstelling voor de oud-en-nieuw aftelavond in de festivaltent op het Bel- lamypark liet te wensen over, maar het enthousiasme van burge meester Wim Dijkstra was er niet minder om. „Vlissingen swingt. Vlissingen moeten we hoog houden", luidde zijn boodschap voor het nieuwe jaar. En hij gaf daar ook nog even een politieke draai aan: „Zorg dat we door kunnen gaan met een aantal dingen in Vlissingen die we echt goed op de rails moeten krij gen." Eén van de pijnlijke proble men: Vlissingers laten het nogal eens afweten op festiviteiten waar mee gemeente probeert de stad le ven in te blazen. Ook tijdens de aftelavond. Organi sator Frans Meijer: ,,'t Is een ca deau van de gemeente. Maar wat ikeen beetje mis, is betrokkenheid van de mensen." Daar was in dit geval nog wel enig excuus voor: „In hele grote steden is zo'n af telavond al jaren traditie. Hier is het nog een beetje een cultuur schok. De mensen vieren oud-en-nieuw thuis. Ze zijn het niet gewend om al voor twaalven op stap te zijn." Lichtpunt was de betrekkelijk vreedzame manier waarop de jaar wisseling deze keer in Vlissingen, en ook de rest van Walcheren ver liep. Verspreid over het hele eiland hoefde de brandweer slechts een veertigtal, doorgaans nauwelijks se rieuze brandjes te blussen. „We hadden het deze keer heel rustig", bevestigt Eric Lems van de stadsge westelijke brandweer. Ook de politie had een makkie. In Vlissingen werden negen arresta ties verricht, in Middelburg twee, en in Veere geen. Het ging om en kele vechtpartijen, wat serieuze vernielingen, en om hinderlijk of baldadig gedrag. Burgemeester Dijkstra conclu deert: „Het lijkt veel, maar dat komt door de enorme politie-in- zet. We tolereren niets meer. Echt nare dingen zijn daardoor niet ge beurd. Er zijn vernielingen ge pleegd, zeker. En stenen tegen rui ten gegooid. Maar op die paar uit zonderingen na, was het allemaal niet zo ernstig." Iets te laat, want net na klokslag twaalf, maar niet minder geestdriftig telde burgemeester Wim Dijkstra in Vlissingen het oude jaar weg. foto Ruben Oreel WMMMRMMRMMHMMMHSHNMMHMaMNÉMMMBMSHeSMnMNMMMMMHHMMMMMMMpMMMI KNIP DEZE BON UIT EN ONTVANG OP 1 PALM NAAR KEUZE (excl. lopende aanbiedingen) Areca palm mt. pot 27 cm. hoogte 160 cm. van 29,95 1750 NU 1/, Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) januari en februari geen koopavond. Tel 0118 551623- www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23