ec< «mie 113 Vreugde over akkoord Icesave Ontdek Authentiek Madeira Prijzen Britse woningen blijven stijgen SPAARDERS IJsland betaalt leningen terug aan Nederland en Groot-Brittannië Geduld China op derde plek productie windenergie Bankroet recordaantal bedrijven in België FrieslandCampina verkoopt lactose-poot 8-/15-daagse fly-drive Portugal incl. huurauto vanaf 554,- www.pzc.nl/webw zaterdag 2 januari 2010 RE1JKJAVIK - Minister Wouter Bos van Financiën is 'ontzettend blij' dat het parlement in IJsland heeft ingestemd met de wet die de terug betaling van de leningen aan Ne derland en Groot-Brittannië moge lijk maakt. „Het was geen gemak kelijk proces, maar IJsland neemt haar verantwoordelijkheid en dat verdient een compliment", zei Bos. Woensdagnacht stemden 33 van de 63 parlementariërs in met de nieuwe wet. IJsland zal 2,5 miljard LONDEN - De Britse huizenprijzen stegen in december voor de acht ste maand op rij. Dat meldde don derdag de hypotheekbank Nation wide. De prijzen stegen met 0,4 procent tot gemiddeld 162.103 pond sterling (181.588 euro). Daar mee liggen de prijzen van koopwo ningen 5,9 procent hoger dan aan het begin van 2009. In 2008 zakten de prijzen nog met 15,9 procent. Ze liggen nu 12,2 pro cent lager dan de piek van oktober 2007. euro uitkeren aan Londen en 1,3 miljard aan Den Haag. Nederland en Groot-Brittannië hadden die bedragen voorgescho ten om spaarders schadeloos te stellen voor het geld dat zij verlo ren hadden door de ondergang van de IJslandse internetspaar bank Icesave. De strijd om geld terug te krijgen is voor Icesaving, de vereniging van rijke Nederlandse spaarders, nog niet voorbij. Volgens de belan- genclub wachten 250 spaarders nog steeds op hun geld. In totaal gaat het om 25 miljoen euro. Vol gens Gerard van Vliet van Ice saving is het oneerlijk dat Neder landse spaarders hun tegoeden slechts tot een maximum van een ton vergoed hebben gekregen, in tegenstelling tot de spaarders in IJs land en in Groot-Brittannië. „Minister Bos zet zich niet in voor de spaarders met meer dan 100.000 euro. De Tweede Kamer heeft zelfs van Bos geëist dat hij ons maximaal moet helpen ons geld in IJsland terug te krijgen", al dus Van Vliet. In augustus leek de deal al rond, maar stelde het IJslandse parle ment nadere eisen. Een daarvan was dat tot 2014 zou worden afgelost, ongeacht of de schuld dan geheel terugbetaald was of niet. Nederland en Groot-Brittannië wezen dat af, waardoor de wet aangepast moest worden. In oktober tekenden de landen een nieuw akkoord, waarin onder meer staat dat ook na 2014 afgelost moet worden, als de schuld voor die tijd niet geheel is afbetaald. MANILLA - Was het in Nederland bij de bakker of de kraam veelal aanschuiven om nog oliebollen en/of ap pelbeignets te kunnen bemachtigen voor de jaarwisse ling, ook elders op de wereld was het op oudejaarsdag wachten geblazen. Zo ook in de Filippijnse hoofdstad Manila (foto). foto Pat Roque/AP PEKING China heeft zich vorig jaar opge werkt tot derde producent van win denergie. De opwekkingscapaciteit bereikt de 20 gigawatt, zo meldde China's nationale energiebureau donderdag tegen persbureau Xin hua. Daarmee is China na de Verenigde Staten en Duitsland de grootste producent van windenergie. BRUSSEL In België zijn vorig jaar zeker 9515 bedrijven over de kop gegaan en dat is een record. Dat bleek donder dag uit cijfers van het economisch onderzoeksbureau Graydon. Het vorige record werd in 2008 bereikt. In de horeca moest een kwart van de zaken sluiten. Graydon voorziet dat dit jaar 10.500 ondernemingen bankroet gaan in België. AMERSFOORT DMV-Fonterra Excipients, het sa menwerkingsverband van Fries landCampina en het Nieuw-Zee- landse zuivelconcern Fonterra, neemt activiteiten van Domo Phar- ma over van FrieslandCampina. Die divisie levert lactose aan de far maceutische sector. Met de transac tie is 52,5 miljoen euro gemoeid. Het prachtige, zonzekere en subtropische eiland Madeira ligt in de Atlantische Oceaan. Het milde klimaat zorgt voor een weelderige natuur met de mooiste bloemen en planten. Niet voor niets wordt Madeira het 'bloemeneiland' genoemd! Al wandelend langs de levadas ziet u Madeira op haar best! Madeira is een prachtig vakantie-eiland met ongekende mogelijkheden. Vulkanische pracht, sfeervolle havenplaats jes, een mild klimaat, dromerige dorpjes, visrestaurantjes, exotische bloemen, ruige kusten en hoge bergpieken. De om geving is adembenemend mooi en absoluut de moeite waard om op eigen gelegenheid te ontdekken! Daarom selecteerden wij voor u deze 8-/15-daagse fly-drive inclusief huurauto en verblijf in het 5-sterren Hotel Quinta Jardim Serra in Camara de Lobos. Bovendien krijgt u als lezer van deze krant met de actiecode WEG40004 40,- korting bij 2 personen. Tips voor uitstapjes Madeira is een prachtig eiland en is zeker de moeite waard om met de auto te verkennen. De mogelijkheden zijn heel divers, waardoor u tijdens uw verblijf iedere dag weer iets anders kunt ontdekken. Het fraaie vissersdorpje Camara de Lobos heefteen heerlijke atmosfeer, met pittoreske vissershuisjes aan de ha ven. De legendarische Winston Churchill kwam hier graag om te schilderen, mag beslist de bloemenmarkt in Funchal niet over slaan en neem ook een duik in de natuurlijke zeewaterbaden van Porto Moniz. Maak ook zeker een natuurwandeling over de Paul da Serra hoogvlakte of over de smalle voetpaden langs de talrijke levadas (irrigatiekanaaltjes). En wilt u de flora en fauna van dit eiland optimaal ervaren, dan raden wij u aan een bezoek te brengen aan de tuinen van Quinta do Palheiro. Of stapt u op de boot voor een heerlijke stranddag op het eiland Porto Santo? Een boottocht rondom de llhas Desertas ('verlaten eilanden') is ook zeker de moeite waard! Hotel Quinta Jardim Serra***** Camara de Lobos Dit luxe hotel is gevestigd in een schitterend landhuis, dat in de 18e-eeuw gebouwd werd door de Britse Consul-generaal. Het landhuis ligt in een hooggelegen vallei en op 15 minuten rijden van de hoofdstad Funchal. Vanuit het landhuis heeft u een prachtig uitzicht over de oceaan en het wordt omringd door een uitgestrekte tuin met eeuwenoude bomen. Het hotel beschikt o.a. over een receptie, lift, restaurant, bar, biljart, internethoek, een healthclub met bar, massagemogelijkhe den, fitnesscenter, verwarmd overdekt zwembad met gratis badlakenservice, jacuzzi en Turks stoombad. Bovendien is er gratis parkeergelegenheid voor uw huurauto. Vertrekdata LR 38.108 op ma. en do. van van 7/1 t.m. 21/10 8 dagen 15 dagen Adviesprijs vanaf €554,- vanaf €754,- Lezersprijs vanaf €534,- vanaf €734,- prijzen zijn per persoon, op basis van 2 .personen. Inclusief: vliegreis Amsterdam-Funchal v.v. met transavia.com, luchtha venbelastingen, verblijf in 5-sterren Hotel Quinta Jardim Serra, ontbijt, 7 of 14 x 24 uur autohuur cat. A (Peugeot 107 of gelijkwaardig) bij 2 pers. of cat. D (Opel Astra of gelijkwaardig) bij 3/4 pers. Exclusief: niet genoemde maaltijden, excursies en entreegelden, bijko mende kosten autohuur (zie website), reis- en annuleringsverzekering, Calamiteitenfonds 2,50 en reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Meer informatie en boeken: Ga naar onze webwinkel of bel met KRAS.NL 0900-9697 0,15 pm) o.v.v. reisnummer LR 38.108 en actiecode WEG40004 sa kras categorie reizen rondreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13