Nieuwjaarsconcert op twee vleugels uit 15 Programma De Notenkraker in De Maagd donderdag 31 december 2009 Marcel van Westen ter, mij of ik een con cert wilde geven in dit theater. Ik vond het leuk om in eigen streek, voor vrienden en (minder) beken den, op te treden. Een concert met twee vleugels leek me iets speciaals en ik vroeg Marcel of hij hier iets voor voelde. We zijn toen gaan brainstormen over het programma. We wilden een gevarieerd concert dat een zo breed mogelijk publiek zou aan spreken", vertelt Erwin Neve. De twee musici beginnen met de koraal Jesu bleibet meine Freude van Bach. Een begrijpelijke keuze van twee rasechte organisten, die na de pauze nog een concerto van Bach spelen dat oorspronkelijk ge schreven is voor orkest en hobo. „We spelen non legato want de hoekdelen zijn lichtvoetig en trans parant. Er is ook aandacht voor humor en temperament. Zo is de wals/musette van Poulenc een be schrijving, met een komische on dertoon, van de godin Venus en de Tangata van Piazzolla een mee slepende Argentijnse tango. De twee musici zien elkaar regel matig omdat Van Westen het Zeeuw-Vlaams Kamerkoor leidt waarin Neve zingt. Erwin Neve studeerde aan het Bra bants Conservatorium Tilburg or gel en piano, was organist in Oost burg en nu is hij verbonden aan kerken in Heist-aan-Zee en Ramskapelle. Hij is betrokken bij het Zeeuws-Vlaams Orgelfestival en de Stichting Historische Kerkorgels in Zeeuws-Vlaanderen. Marcel van Westen studeerde in Utrecht orgel en kerkmuziek en haalde ook diploma's koor- en or kestdirectie. Hij dirigeert verschil lende koren en heeft een drukke concertpraktijk. Sinds november is J. S. Bach: Koraal uit Cantate BWV 147 W. A. Mozart/E.Grieg: Sonate in C S. Rachmaninov: Romance uit Suite nr. 2 o A. Piazzolla: Tangata J. S. Bach: Concert in A BWV 1055 C. Saint-Saëns: Le Cygne Fr. Poulenc: L' embarquement pour Cythère G. Gershwin: liederen uit Porgy en Bess (bewerkingen) hij dirigent van Hortus Musicus Religiosus en cantororganist van de Lievevrouweparochie en de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom. De twee musici hebben het nieuw jaarsconcert goed voorbereid. „Tij dens de repetities letten we vooral op tempi en interpretatie. We voe len elkaar goed aan", aldus Van Westen. Neve ging de boer op om geld te ronselen voor het feestelijk samen gesteld programmaboekje en tij dens het concert worden beelden getoond die passen bij de muziek. Variatie troef dus. Het concert is eenmalig, maar als deze musici ver zocht worden om elders dit pro gramma te spelen, zullen ze geen moment aarzelen en 'ja' zeggen. Als naar hun toekomstplannen ge vraagd wordt, komt er vlot een muzikaal antwoord. „Wat de toe komst brengen moge, wordt wel gezongen, maar weten doen ook wij het niet. We kijken wat er op ons pad komt en hopen onze pret tige samenwerking nog lange tijd voort te kunnen zetten. Musiceren is soms een solistisch (eenzaam) vak, maar met zijn tweeën is het dubbel genieten." Zondag 3 januariLedeltheater Oostburg, 15.00 uur. door Jeanette Vergouwen wee musici van eigen bo dem die hun sporen al verdiend hebben in Zee land, verzorgen zondag 3 januari een speciaal concert. Er win Neve uit Oostburg en Marcel van Westen uit Goes zijn aan het conservatorium geschoolde orga nisten, maar zij schuwen de uitda ging niet om ook eens een optre den te verzorgen met muziek voor twee piano's. Het is de eerste keer in het Ledeltheater dat er twee vleugels op het podium zullen staan. Neve en Van Westen kennen elkaar al jaren. Zij werkten al enkele malen sa men zoals voor een cd-opname op histo rische kerkorgels. Ook verzorgden zij recitals (quatre mains en orgelcon certen). „Vorig jaar vroeg Alf red Philippi, die nauw betrokken is bij het Ledelthea- DONDERDAG 31 DECEMBER Vlissingen Gezellige middag met de band Sway. Ter Reede, 14.30 uur. Vlissingen Jazzband Moondance geeft een nieuw jaarsconcert. Grandcafé Pare Central, 16.30 uur. ZATERDAG 2 JANUARI Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'De gesto-c len kerstboom' van Lia Seleski, met regie van Jora Mohlmann. Theater Vestzak 99, 13.00 uur en 16.00 uur. Bergen op Zoom Staatsballet Oekraïne brengt De Noten kraker. Sprookjesballet met schaatsers op het toneel, levensgrote mechanische mui zen; een oneindig groeiende kerstboom en solisten die op alle grote podia van de wereld dansen. Theater De Maagd, 19.00 uur. Kapelle Zeeuws instrumentaal nieuwjaarsconcert met Danielle van Laar (fluit), Peter Wilde man en Joost van Belzen (piano en orgel). Van Laar presenteert haar nieuwste jubi- leumcd, 25 jaar fluitiste Grote Kerk, 19.30 uur. Middelburg Theatergroep Duinart brengt een herha ling van de kerstvoorstelling 'Scrooge Marley' van vorig jaar, naar het verhaal van Charles Dickens. Bewerking en regie: Peter Adriaanse 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Goes Steve Conté The Crazy Truth brengen een 'Rockin' New Year' concert. Support- act is The Wrong Jeremies. 't Beest, 21.00 uur. Oost-Souburg Salsa Nieuwjaarsparty met dj Jobo en de Rocky Show Band. Karolingenburcht, 22.00 uur. Middelburg Champagne Charlie geeft een nieuwjaars concert. Braaitapperij De Mug, 21.30 uur ZONDAG 3 JANUARI Bergen op Zoom Het Malando Orkest o.l.v. Danny Malan- do geeft een jubileumconcert om 15.00 uur. Daarvoor, om 14.00 uur is er een dansdemonstratie en tangoworkshop, en na het concert is er een afterparty met Zuid-Amerikaanse live muziek van Duo Parana. Theater De Maagd, 15.00 uur. Middelburg Muziektheatergezelschap Goese Operet te Vereniging presenteert de musical An nie Stadsschouwburg, 14.30 uur! Oostburg Nieuwjaarsconcert door pianisten Erwin Neve en Marcel van Westen. Ledeltheater, 15.00 uur. Middelburg Theatergroep Duinart brengt een herha ling van de kerstvoorstelling 'Scrooge Marley', naar het verhaal van Charles Dickens. Bewerking en regie: Peter Adriaanse 't Spiegeltheater, 15.00 uur Terneuzen Meidengroep Djumbo presenteert de voorstelling Magie party. Scheldetheater, 15.00 uur. Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt de familie voorstelling 'De gestolen kerstboom' van Lia Seleski. De regie is van Jora Mohl mann. Theater Vestzak 99, 16.00 uur. DINSDAG 5 JANUARI Bergen op Zoom Theatergroep De Kern brengt de voorpre mière van Veel liefs uit Rusland, een ge schiedenis uit de tsarentijd. Theater De Maagd, 20.00 uur. Het Staatsballet Oekraïne brengt zaterdag 2 januari om 19.00 uur het sprookjesballet De Notenkraker in De Maagd in Ber gen op Zoom. Het is kerstavond. Clara krijgt een notenkraker van haar peetvader, de poppenmaker Drosselmeyer. In haar droom verandert de notenkra ker in een prins die haar mee neemt op een fascinerende reis door een sprookjeswereld. Daar is ze te gast op het grote feest van de Suikerfee, met bezoekers uit de he le wereld die voor haar dansen. Het betreft een kerstverhaal van Hoffman en de muziek is van Tsjaikovski. De Notenkraker is vrijdag 8 janua ri ook te zien in het Scheldethea ter in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95