61 binnenland 'Umoja' beste Nederpop Loten massaal verkocht Antilliaanse criminelen ook actief na hun 40ste Rechtbank veroordeelt Dino S. tot acht jaar CD TOP 100 Lobby Blof werpt vruchten af le1,1 8) 62 88 79 Van Vollenhoven wil studie Q-koorts donderdag 31 december 2009 LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort llfl - |jgg LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) fax f0118) 67 00 79 infoiuileichikeukensmiddelburg nl Wmlj www.leichtkeukensmiddelburg.nl iimiiiiiiiiiiii'i iniiniininMiiiïi'in door Paul Vugts AMSTERDAM - Antilliaanse crimine len blijven, anders dan alle andere groepen, vaak tot na hun veertig ste misdrijven plegen. De overheid moet stoppen zich bijna uitslui tend op jeugd te richten. Dat is de opvallendste conclusie van het on derzoek Criminaliteit, leeftijd en etniciteit van het Wetenschappe lijk Onderzoek- en Documentatie centrum (WODC) van het ministe rie van Justitie. Niet-westerse allochtonen plegen meer misdrijven dan autochtonen en binnen die eerste groep vallen Antillianen en Marokkanen in ne gatieve zin op. Het WODC heeft nu onderzocht hoezeer die twee groepen afwijken en waarom. Waar binnen andere groepen de piek van het criminele gedrag ligt tussen de puberteit en de jong-vol- wassenheid, blijven Antillianen tot op ongëveer hun 45ste sterk oververtegenwoordigd in de mis daadstatistieken. Dat komt onder meer doordat Antillianen vaak uit gebroken gezinnen komen en niet worden bijgestuurd - temeer door dat die eenoudergezinnen vaak een vrouw aan het hoofd hebben, die haar zoon(s) niet tot inkeer kan brengen. Omdat die gezinssituatie moeilijk te veranderen is, suggereert het WODC andere maatregelen. Ook oudere Antillianen zouden aan werk moeten worden geholpen, waar de overheid zich nu vooral concentreert op het terugdringen van de jeugdwerkloosheid. De onderzoekers beklemtonen dat de overheid tegelijkertijd volop moet doorgaan met haar pogingen te voorkomen dat jongeren te vroeg van school gaan. HAARLEM - De rechtbank in Haar lem heeft Dino S., die geldt als kop stuk in de Nederlandse onderwe reld, gisteren een gevangenisstraf van acht jaar opgelegd. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel en een ontnemingsvorde ring van 1,1 miljoen euro geëist te gen de nog steeds voortvluchtige S. De rechtbank achtte echter min der feiten bewezen. Over de ontne mingsvordering spreekt de recht bank zich later uit. De rechters achten bewezen dat S. gedurende lange tijd als leider van een criminele organisatie optrad, die internationale transporten van xtc, cocaïne, heroïne en hasj orga niseerde en geld witwaste. Het geld werd gebruikt voor nieu we transporten en voor het aanko pen van onroerend goed en luxe auto's. Een groot deel van het cri mineel verdiende geld kwam zo ongewenst in de bovenwereld te recht, aldus de rechtbank. Als bewijs voor de criminele activi teiten van S. had het OM verschil lende verklaringen van betrokke nen aangedragen. Volgens de rech ter waren deze verklaringen gede tailleerd, consistent en ondersteun den ze elkaar. Medeverdachten in de zaak omschreven S. als de grote organisator en de grote baas met wie niet te spotten valt. Hij werd in de criminele organisatie zowel gerespecteerd als gevreesd. De vermeende topcrimineel, die een goede vriend van Willem Hol leeder zou zijn en in het criminele milieu bekendstaat als een mach tig man, zou volgens justitie ook bij liquidatiezaken betrokken zijn. Voor een aantal afrekeningen die aan de orde komen in het grote li quidatieproces Passage, zou Dino S. opdracht hebben gegeven. HILVERSUM - Voorzitter Pieter van Vollenhoven van de Onderzoeks raad voor Veiligheid zou graag het onafhankelijke onderzoek doen naar de aanpak van de Q_-koorts in Nederland. Hij zegt dat in een in terview op de website van tv-pro- gramma Netwerk. De Tweede Kamer heeft op een on afhankelijk onderzoek aangedron gen. Volgens Van Vollenhoven past een onderzoek bij uitstek bij zijn onderzoeksraad. De nieuwe Nederlandse Geiten houders Vakbond overweegt een kort geding aan te spannen tegen het ministerie van Landbouw over de tankmelkcontroles. Volgens voorzitter Martien Rongen wordt bij die controles op de aanwezig heid van Q_-koorts geen rekening gehouden met een entstof-reactie. „Net als de griepprik bij mensen, reageren ook de geiten op de vacci natie. De controles geven daardoor een vertekend beeld." De verkiezing van het beste Nederpopalbum van de ja ren nul is uitgelopen op een succes voor Blof. 'Umoja' eindigde op nummer 1, 'Blauwe Ruis' op 7. Bijna was het toch Anouk geworden, die met haar Hotel New York de prijs voor het beste Nederpop album van de jaren nul zou krij gen. De laatste week liep ze flink in op Blaf Maar de Zeeuwse band, die tot dan toe steeds aan kop ging, besloot tot een tegenaanval. Via de eigen website ('We missen nog een paar stemmen') en twit ter werd fans gevraagd op te ko men voor Umoja. Met succes: het album uit 2006 staat fier boven aan. Tussen begin december en tweede kerstdag brachten meer dan 3.000 muziekfans hun stem uit via www.hetbestevandejarennul.nl. De verkiezing was een initiatief van de Wegenerdagbladen, waar toe ook deze krant behoort. Bezoe kers van de site konden stemmen op 99 vooraf geselecteerde albums, maar ook een eigen favoriet toe voegen. Daar werd enthousiast ge bruik van gemaakt. Op die manier kwam nog een album van Blaf in de top 10: Blauwe ruis. Om het feest voor de band compleet te ma ken: ook Oktober werd door bezoe kers van de site zelf toegevoegd en eindigde op nummer 21 in de lijst. Niet iedere stemmer had helemaal begrepen dat het toch echt ging om het beste album van de laatste tien jaar. Dus werden platen gesug gereerd van artiesten en bands als Herman Brood en Focus. Ook ouder materiaal van Golden Ear ring, Doe Maar en Trio Bier kon niet aan de kieslijst worden toege voegd, wat natuurlijk niets zegt over de kwaliteit. Niet alleen Blof voerde actie voor een goede notering, ook voor bij voorbeeld Racoon, De Dijk, JW 1. Blof-Umoja, 2. Anouk-Hotel New York, 3. Golden Earring-Millbrook USA, 4. Racoon-Another day, 5, De Dijk-Brussel, 6. JW Roy-Laagstraat 443, 7. Blof-Blauwe ruis, 8. Marike Jager-Celia Trigger, 9. Johan-Pergola 10. Boude- wijn de Groot-Lage Landen. De rest van de lijst is te bekijken via www.het- bestevandejarennul.nl Roy en Marike de Jager is druk ge- lobbyed via sites, nieuwsbrieven en twitter. Het resulteerde in een plaatsje in de top to. Racoon had' met wat extra steun op 3 gestaan, Golden Earring kreeg slechts veer tien stemmen meer. Op de site werd nog gediscussieerd over de nominatie van de Haagse band. Ligt de beste tijd van de Earring niet voor 2000? Fan Leo Valk is het daarmee eens, maar vindt Mill- brook USA toch 'zeer goed'. En, schrijft hij: 'Als Anouk gaat win nen is dat toch succes voor de Ear ring, daar leadzanger Barry Hay haar ontdekt heeft'. Dubbel succes dus in de top 3 voor Hay. Per minuut worden sinds maandagmiddag achthon derd Oudejaarsloten ver kocht. Van de vijf miljoen lotnummers waren er gisteren al meer dan 4,3 miljoen over de toon bank gegaan, meldt de Staatslote rij- De teller Voor de Nieuwjaarskan jer (hoofdprijs 30 miljoen euro) van De Nationale Postcode Loterij, die voor het eerst ook losse loten verkoopt, staat inmiddels op 4,2 miljoen verkochte loten. Vandaag is de laatste dag waarop mensen een kleine kans op groot financieel geluk kunnen kopen. De verkoop van Oudejaarsloten (hoofdprijs 27,5 miljoen euro) sluit om vier uur 's middags. Dus wie niet snel genoeg naar de sigaren- boer rent, loopt het risico mis te grijpen, waarschuwt woordvoer der David Selier van de Staatslote rij. „Zeker de laatste dagen gaat de ver koop heel snel. Alleen al gisteren waren er tot drie uur 's middags zo'n driehonderdduizend loten verkocht. We verwachten vooral veel van de laatste verkoopdag." Vorig jaar waren alle loten uitver kocht. Of dat weer gebeurt, durfde de zegsman gisteren niet te voor spellen. Nieuw bij de Postcode Loterij is de verkoop van losse loten, die 14 de cember is gestart en tot vanmid dag 13.00 uur duurt. Normaal dingen gelukszoekers via een abonnement mee naar de prij zen, maar met een los lot van 10,25 euro kan iemand eenmalig meedoen met zijn postcode. Hoe veel er hiervan zijn verkocht, kon een woordvoerder niet zeggen. „Maar volgens de berichten gaat het prima." Het totale prijzenpakket van de Oudejaarstrekking bedraagt 83 mil joen euro. De prijzen, die belas tingvrij zijn, gaan gegarandeerd vallen, beklemtoont de Staatslote rij. „In de trekking spelen alleen de verkochte loten mee", aldus Se lier. Maar als niet alle loten wor den verkocht, bestaat de kans dat een prijs valt op een lotnummer waarvan slechts één half lot is ver kocht. Dan wordt de ene helft van het bedrag uitgekeerd en de ande re gestort in de Jackpot voor de vol gende, reguliere trekking van 10 ja nuari. De loten met eindcijfer zeven zijn het meest gewild. Dit is al jaren zo, weet Selier. Waarom precies is een vraagteken. De numerologie le vert een mogelijk antwoord, zeven staat bekend als geluksgetal omdat het de optelsom is van de 'heilige' getallen drie en vier. „Het spelen met een geluksnum mer is de enige manier waarop ie mand zijn kansen zou kunnen beïnvloeden", aldus de woordvoer der. „Voor veel mensen is dat blijk baar zeven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6