22 zeeland Gregoriaans koor uit CDA wil schade snel verhalen op vernielers Verkoop Julianaschool na vertrek brigade Bushaltes verplaatst voor werkzaamheden almanak Kroten Veiling: 4000 euro voor behoud kerk Cursus modeltekenen voor gevorderden Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur Axelaar tapt moppen in 'tv draait door' donderdag 31 december 2009 door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen moet het maximale doen om schade als gevolg van vernielingen te verhalen op de daders. Dat vindt de CDA-fractie in de Terneu- zense gemeenteraad. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat vandalisme tijdens oud en nieuw het afgelopen jaar nage noeg onbestraft bleek. De Terneuzense CDA-raadsleden Henk Siersema en Jaap Scheele ne men daar met de jaarwisseling voor de deur geen genoegen mee. „Bewoners storen zich aan de vele vernielingen in de openbare ruim te en met name aan de schijnbare straffeloosheid waarmee dit ge paard gaat. Een schrijnend voor beeld was de muziektent in Zaam- slag. die een aantal jarenlang steeds weer op gemeentekosten werd hersteld. Om een reeks van onduidelijke oorzaken zien bewo ners niets terechtkomen van het verhalen van de schade op de da ders." Het CDA wil die duidelijkheid ver krijgen en vraagt het college in zicht te geven in de procedure. Zo als bij het voorval van 26 decem ber, waarbij een bushok werd ver nield aan de Buitenhaven in Ter- neuzen en de daders op heterdaad werden betrapt. „Met de jaarwisse ling voor de deur vrezen velen weer voor het vernielen van straat- meubilair." Het feit dat een ge meente pas verhaal kan halen als de daders zijn veroordeeld, is vol gens Siersema en Scheele maar ten dele waar. „In veel gevallen zijn al le betrokkenen strafbaar en is ook bij allen schade te verhalen." 'We doen de nodige moeite om aanwas te krijgen, maar de animo om koorlid te worden is de laatste tijd erg afgenomen.' Paui Pnnce ma m RBsana ssm 1 mmmsatsmamuumBSWÊmamasm SCHOONDIJKE De oude Julianaschool in Schoon- dijke gaat in de verkoop als de ge meente Sluis nieuwe huisvesting heeft gevonden voor de reddings brigade. Dat meldt Sluis in een brief aan D&T-raadslid Liber Baa- rends. Hij had vragen gesteld over het verdwijnen van de gemeentelij ke werkplaats in Breskens. De ge meente bekijkt of daar de reddings brigade een plek kan krijgen. EEDE In de Schoolsstraat en de Mgr. de Backerestraat in Eede vinden vanaf maandag werkzaamheden plaats. Delta vervangt kabels en vanaf 11 ja nuari laat de gemeente de riolering •vervangen. De twee straten en de Brieverstraat zijn enige dagen dicht. De bushalte Brieverstraat ver huist dan naar de Brieversweg en de halte Zwaanstraat gaat naar de kruising met de Hazewegeling. Zwartepoorte Amundsenweg T 0113 -24 52 Goes B.V. 33, 4462 GP C 45 www.zwartepoorte.nl CADZAND De kunst- en antiekveiling van Het Middelburgs Veilinghuis in de kerk in Cadzand heeft 4000 euro opgele verd voor de Stichting Behoud Dorpskerk. De totale waarde van de geveilde artikelen bedroeg onge veer 40.000 euro. Jeugdclub Life haalde, met de verkoop van catolo- gi, drank en snacks, zo'n 500 euro op voor een ontwikkelingsreis naar Oeganda. OOSTBURG Stichting Welzijn West Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vanaf 10 februa ri een cursus levend modeltekenen en schilderen voor gevorderde teke naars. De lessen worden gegeven op elf woensdagavonden en drie za terdagmorgens. Docenten zijn Jaap Clement, Theo Jordans en Johnny Beerens. Opgeven kan via 0117- 455349- Er zijn slechts tien plaatsen beschikbaar. HULST Op maandag 4 januari wordt de Het Gregoriuskoor uit Sint Jansteen onder leiding van dirigent Martin Polspoel tijdens een repetitie in De Warande. nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur van Hulst gehou den. De receptie vindt plaats in de centrale hal van het stadskantoor te Hulst. Daar zijn alle inwoners en relaties van het gemeentebestuur van 19.00 uur tot 21.00 uur welkom om het glas te komen heffen op het nieuwe jaar. Tip? redactie@pzc.nl Sommige supermarkten proberen het de klanten zo makkelijk mogelijk te maken. Dat geldt ook voor de proce dure die bij de groentenafdeling ge volgd moet worden. De klant doet de gewenste aanschaf in een zakje. Legt dat op een weegschaal en drukt op een knopje waarop in alfabetische volgorde de naam van het product gedrukt staat. Vaak is dat knopje ook nog voorzien van een afbeelding van het product, dus hoe moeilijk kan het zijn? Dat was niet de ervaring van die me vrouw in een supermarkt in Goes. De weegschaal had ze gevonden en de knopjes ook. Maar waar was toch het product dat ze aan wilde schaf fen. Tegen de medewerker van de groentenafdeling: „Ik kan de kroten niet vinden." Antwoord: „Hier me vrouw bij de rode bieten." AXEL - Axelaar Chris 't Gilde (links) overhandigt presentator Matthijs van Nieuwkerk van tv-programma De Wereld Draait Door (DWDD) een eigen schilderwerk, 't Gilde zit vanavond in een speciale DWDD-uitzending op Ne derland 3 (20.25 uur) met de leukste fragmenten van 2009. Hij tapt mop pen, zoals hij dit jaar al drie keer deed bij Van Nieuwkerk. foto Chris 't Gilde In Zeeuws-Vlaanderen komen te veel vakantiebungalows Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen UW reacties: 869 Bij skihal moet meer detailhandel komen 67% oneens 1 33%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46