Gebruik kustbus groeit explosief déÜRVKKERY V".i"irv/oi k kooi UW LAATSTE KANS Jaar oude overval opgelost Axelaar cel in voor slaan moeder VANDAAG GEOPEND VAN 08,30 TOT 17.00 UUR ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 27 Mooi siervuurwerk is de trend TERNEUZEN - Inwoners van Zeeuws-Vlaande- ren kopen dit jaar vooral het duurdere sier vuurwerk. Dat is de trend die de verschillende verkopers van vuurwerk signaleren. „Knalvuur werk wordt steeds minder", zegt Maarten Kos ter (rechts, met naast hem medewerkster Pe tra) van het gelijknamige bedrijf in Axel. „Tot nu toe hebben we iets minder klanten, maar het bestedingsbedrag is hoger dan vorig jaar. Maar de ervaring leert dat het vooral op de laatste dag erg druk is." Zijn collega Eric Buys- se van Party Max in Hulst schetst eenzelfde beeld. „Mensen gaan voor het hele mooie sier vuurwerk. Vooral de potten met zestien pijlen en die je maar één keer hoeft aan te steken zijn erg in trek." foto Peter Nicolai Marlet 51 Middelburg T 0118 886 886 vanmiddag vanaf 14.00 uur Het jaar uit in 52 snelsonnetten Coenraedt van Meerenburgh Ko de Laat Wij wensen u een gelukkig 2010 zondag 3 januari 13.00-17.00 uur Koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Een 35-jarige Axe laar is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van tien maanden. Hij sloeg in september zijn moeder met een stok een gebroken arm. Ook schopte hij haar. De Axelaar, die ontkent, zat eerder al jaren vast voor het mishandelen van zijn echtgenote met een autokrik. t Intratuin Koudekerke Galgéweg 5 (Provinciale weg tussen Vbssingen en Koudekerke) Tel. 0118 551623 - www.intratuin.nl KLOOSTERZANDE - Met de aanhou ding van een 21-jarige man uit de gemeente Hulst heeft de politie een overval op een tankstation aan de Rijksweg in Kloosterzande, in september vorig jaar, opgelost. De man beroofde, gewapend met een voorwerp dat op een vuurwa pen leek, een medewerkster van geld. Ook een automobilist, die hem achtervolgde, werd bedreigd. Volgens de politie had ze de man al een poosje als verdachte op het oog. Na zijn aanhouding, afgelo pen dinsdag, bekende hij meteen. De man zegt in zijn eentje te heb ben gehandeld. Hij wordt nog de ze week voorgeleid bij de rech- ter-commissaris. Donderdag 31 december 2009 Gregoriaans koor uit Sint Jansteen gaat onverdroten voort ONDERZOEK Vervoerder Veolia boekte deze zomer zestigduizend ritten met toeristenpas Sociale taak van de brandweer wordt steeds belangrijker Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - Het gebruik van de toeristenbus is afgelopen zomer ex plosief gestegen ten opzichte van de zomer van 2008. Stopte de teller in 2008 nog bij rond de veertigduizend passagiers, volgens de vervoerder Veolia zijn afgelopen zomer meer dan zestig duizend ritten gemaakt met de toe ristenpas. Dat blijkt uit onderzoek mssmmessBSSs^sssssss^s^^sm 55ssz. van het Kenniscentrum (Kusttoe risme van de Hogeschool Zeeland naar het gebruik en de waardering van de toeristenbus. Het onder zoek is gedaan in opdracht van de provincie Zeeland. Uit het onderzoek blijkt ook dat de toeristenbus wel degelijk een zeer positieve invloed heeft op het reisgedrag van de toeristische gas ten in West-Zeeuws-Vlaanderen. 82 procent van de pasgebruikers gaf aan de auto vaker te laten staan tijdens de vakantie. Het ge mak én het omzeilen van de par- keerproblematiek werden als be langrijkste motieven voor het ge bruik van de toeristenbus ge noemd. De meest gebruikte buslijn is lijn 14. Die rijdt het traject tussen Bres- kens en Knokke via Nieuwvliet, Cadzand en Sluis. Het doel van de busreizen varieert van strandbe- zoek tot winkelen of uitgaan. Alle leeftijden maken gebruik van de zomerdienst, blijkt verder uit het onderzoek. Zowel volwassenen in een kleine groep als gezinnen met kinderen weten de toeristenbus te vinden. Naast de afname van het aantal au tokilometers is de kustbus ook be langrijk voor een beter imago van West-Zeeuws-Vlaanderen als va kantieregio. Bijna alle gebruikers vinden dat de toeristenbus een zeer positieve bijdrage heeft gele verd aan hun vakantieplezier. Ook de deelnemende campings en ho tels bevestigen de meerwaarde van de toeristenbus en zien het initia tief als een belangrijke extra servi ce voor hun gasten. De meeste ondernemers zouden de pas graag uitbreiden met kortin gen en andere arrangementen. De toeristenbus biedt de vakantie gangers de mogelijkheid gratis te reizen tot aan Knokke en tot aan zwemparadijs Scheldorado in Ter- neuzen. Trekking 31 december Nog tot 16.00 uur vanmiddag! koop nu uw Oudejaarsloten Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45