donderdag 31 december 2009 9. „Ik lag nog niet in mijn bed of het brandalarm ging af. Eén van die jongens had op een alarmknop gedrukt. Omdat het de eerste keer was dat het alarm bij ons afging, kreeg ik het niet uit. Verschillende mensen stonden op de gang en de brandweer is het dak opgegaan om te kijken of er toch echt niets aan de hand was." Bij welk Zeeuws evenement misdroeg een groep sporters zich op dé manier waarop deze hotelhouder het beschrijft? I. wereldbeker driebanden Sluiskil IJ. HZ-schaaktoernooi in Vlissingen Y. DELTA Tour Zeeland (wielrennen) 10. Wie is de beste leraar van Zeeland van 2009? G. Peter Rhebergen S. Bas Remijn M. Robin Claerhoudt 1. Een grote brand in een pindafabriek op het bedrijven terrein hield Sint-Maartensdijk in juni in zijn greep. Het bleek een lastig karwei voor de brandweer. Wat was het grootste probleem voor de blusploegen? E. De wind stond zeer ongunstig A. Er was een tekort aan bluswater U. De enorme hitte die met de brand gepaard ging De PZC test ook dit jaar weer uw kennis van het afgelopen jaar. Met 35 vragen kijken wij welke gebeur tenissen u zijn bijgebleven. De antwoorden leveren letters op, die 11. Op 24 september botsten bij Barendrecht goederentreinen op elkaar, waarbij een machinist omkwam. De bestuurder van een naderende personentrein kon nog op tijd stoppen voor de ravage doordat hij: J. Zag dat een locomotief op hetzelfde spoor stond V. Een vonkenregen waarnam rond het spoor C. Een man opmerkte die stond te zwaaien 2. Op 1 juni raakt bekend dat een Airbus met 228 mensen aan boord die een dag tevoren uit Rio de Janeiro was vertrokken, is neergestort in de Atlantische Oceaan. Van welke maatschappij was dit toestel? L. Air France T. Aer Lingus S. SAS 3. De achttienjarige Jan-Harm Betting uit Vlissingen slaagde afgelopen zomer met alleen achten en negens, en zelfs een tien. In hoeveel vakken deed hij examen? H. 15 vakken B. 17 vakken S. 19 vakken 4. Voetbalclub AZ werd in april voor de tweede keer in de historie landskampioen. Het feestje moest met enige vertraging gevierd worden, nadat AZ zijn geplande kampioenswedstrijd verloor. Welke club gooide roet in het eten? I. Vitesse O. NAC Breda A. FC Groningen ft 5. Welke twee wethouders pleitten voor één gemeente Walcheren? P. Frank Streng, Frans Prins K.Albert de Vries, Piet Polderman C. Piet Poldermanjan Bostelaar 6 Op 23 april werd het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk heropend, nadat het door een verbouwing vier keer zo groot was geworden. Wie verrichtten de opening? G. Prins Willem-Alexander, in gezelschap van commissa ris Karla Peijs D. Jan Peter Balkenende, in gezelschap van zijn Zuid-Koreaanse collega Han Sueng-Soo V. Jan Peter Balkenende, in gezelschap van zijn Vlaamse collega Kris Peeters 12. In juli bepaalde de voorzieningenrechter van de rechtbank in Middelburg dat Arduin de verbouw van een woning in Het Goese Meer direct moest stopzetten. Een aantal wijkbewoners had tegen de verbouw geprocedeerd. Aan welke straat ligt de groepswoning? U. Kokkelbank O. Oesterbank E. Mosselbank ,f' 15. Wat werd herdacht tijdens het spektakel Veere 1809? U. De invasie door de Fransen E. De invasie door de Duitsers I. De invasie door de Engelsen 16. Op 3 november stemde deTilburgse gemeenteraad in met het aftreden vari burgemeester Vreeman. Hij moest weg omdat hij: P. Zweeg over köstenoverschrijding bij de bouw van een theater K. Zweeg over köstenoverschrijding bij de bouw van een parkeergarage V. Zweeg over köstenoverschrijding bij de bouw van een zorgcomplex 7. In haar woonplaats Rotterdam judoode de van oorsprong Middelburgse Elisabeth Willeboordse zich in de zomer naar een medaille op het wereldkampioenschap. Welke medaille behaalde ze? S. goud R. zilver V. brons 13. De film De Storm, over de watersnood van 1953, was een kaskraker dit jaar. Ook de roman 1953 kreeg veel aandacht. Zo won de schrijver de Zeeuwse Boekenprijs. Wie is de schrijver van 1953? O. Kees Slager A. Oekde Jong E. Rik Launspach 8Welk dorp kwam in opstand tegen de afsluiting van een dijk met hekken? A. Stavenisse l O. Oostkapelle E. Ossenisse 17. Op vrijdag de 13e november kregen de de olympische ambities van Marianne Timmer een knauw. Tijdens de World Cup in Heérenveen werd ze meegesleurd in de val van haar tegenstandster, waarbij ze haar hielbeen brak. Wie was Timmers tegenstandster? •E. JingYu U. Katarzyna Wojcicka Y. Do Nih Ya -o man 14. Herman van Rompuy treedt op 24 november af als premier van België nadat hij op 19 november uit de hoge hoed was gekomen als de eerste president van de Europese Unie. Hoeveel dagen was hij premier van onze zuiderburen? P. 312 dagen K.303 dagen R. 330 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32